Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
преди: 16 години, 1 месец, прочетена 308808 пъти
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

51-100 от 1096

53.   Здравейте! Изчетох всички коментари преди да реша да добавя и моя. Установих, че не само аз имам проблем с повишена телесна температура. При мен това датира от 1996 г., а в момента съм на 32 години. За този период и аз си направих много изследвания за възможни причинители, за които се сетиха лекуващите ме лекари. Отстраниха ми сливиците, заради повишени стойности на АST; проведох лечение на Базед година и половина, болеста рецидивира по-късно и се наложи да ми оперират щитовидната жлеза, при което от хистологичния резултат излезе, че имам карцином.

Пулсът ми е учестен от години, напоследък започнах да правя кризи, т.е. пулсът ми стига до 150 удъра в минута без видима причина /когато съм в покой/. Боледувам често от различни вирусни инфекции. Нямам здрав сън. Всеки лекар ми задава идентичен въпрос - дали усещам наличието на повишена температура преди да я измеря!?! Отговорът на този въпрос от моя страна също винаги е един и същ - ДА, температурата се усеща и без да съм я мерила.

Моята температура е почти постоянно над 37 градуса и достига до 37,4 през деня. Както явно и при другите, страдащи от същия проблем, температуратурата ми късно вечер често пада под 37 градуса. Често, при лечение на възникнали други здравословни проблеми, съм приемала антибиотици, но температурата ми не се е влияела от техния прием.

Специалистите, с които съм се консултирала са: белодробен специалист, нефролог, гинеколог, гастроентеролог, инфекционист, хематолог, гинеколог, стоматолог, ендокринолог, ревматолог, уши-нос-гърло, кардиолог, невролог, ирисодиагностик. Те съответно са ми назначавали съответните изследвания, за които са се сетили.

Правила съм си изследване за хламидия и токсоплазмоза няколко пъти, за СПИН, за хепатит. Всички резултати от направените изследвания са били такива, че да не може да се извади основателен извод, че има заболяване /тук изключвам проблемите си с щитовидната жлеза/.

Като се обърна назад в годините, вече 14 станаха, виждам едно постоянно ходене по специалисти и притеснение от евентуални лоши резултати от изследвания. Това натрупа огромно психическо напрежение в мен и ми носи само негативи. На този етап ми остана да се надявам субфебрилната ми температура да се дължи именно на това напрежение и да успея да си повлияя посредством положително мислене.

И аз, както и други с идентичен проблем, съм заложила на това да приемам билки и хранителни добавки, които да подобрят общото ми физическо и имунно състояние, за да може организмът ми сам да съумее да се справи със ситуацията.
Пожелавам успех на всички в търсенето и намирането на решение!
Любомира Петрова

54.   Здравейте!Аз продължавам да пиша в този форум,въпреки че открих причината за субфебрилната ми температура и сега провеждам адекватно лечение.Аз се надявам ,че ще оздравея и нещата при мен по отношение на това забиляване ще се оправят.Но се чувствувам съпричастна към всички вас-със субфебриитет,които не намирате причина за това.Аз знам как се чувствате,защото аз съвсем наскоро бях в същото състояние.Моят съвет е- не спирайте да търсите причината за температурата,защото тя има някаква причина.Не може да има повишена темпаратура от психическо естество, или пък"спри да мериш температурата" да е сериозен съвет.Аз съм лекар и знам,че това не е сериозно.Температура,която се покачва в следобедните и вечерните часове и спада късно вечер се дължи на някакво възпаление.Причината трябва да се намери.Ако повишена температура има сутрин,обед и е без закономерност-това може да бъде от злокачествени заболявания,но ако повишената темп е със закономерност---само след обяд и вечер--това означава някакво възпаление!Такава е истината!Аз за съжаление около тези температуру и многобройни изследвания,открих и други здравословни проблеми,за които и не съм подозирала,че съществуват.Но оставам съпричастна към хората,които имооот температура без да иматобяснение за това

55.   Към последния коментар 54, ако може някакъв мейл за координати, понеже прочетох, че сте медицинско лице бих могъл да Ви изпратя малко повече подробности за моето състояние и изследванията които съм правил и бих бил благодарен евентуално за някъкви идеи за търсене на причините за тая температура. Моят мейл е e_jordanov@gbg.bg

56.   Здравейте, аз също имах "сблъсък " с тази температура .Лошото е, че я усещам - лицето ми гори , боли ме ужасно главата , много съм замаяна . Първият път се оказа - ларингит , вторият- фарингит . Първият път ходих до личния лекар, който ми сбърка диагнозата - постави ми бронхит и предписа антибиотици.Получих алергична реакция и отново отидох до личния лекар , който само ми предписа и нови противоолергични лекарства .Аз преди няколко месеца правих тест за алергии от антибиотици и се оказа отрицателен . Реших да отида на частно и отидох на Ирисова Диагностика , така и двата пъти си спестих безсмислени изследвания и злоупотреба с организма ми от личния ми лекар .
Но , винаги има причина за 37.2 ! Аз моята я открих от раз след ирисова диагностика.

57.   А къде я правихте тая ирисова диагностика защото има много диагностици, на са малко тия които наистина са добри. Аз ходих при един но той ми изкара една камара болежки и луди пари за билки. Нямаше никакъв ефект от тях. При мен може би е същото вече година и половина и изпити една кофа антибиотици и нищо. Ще бъда благодарен за отговор.

58.   Често високите стойности се дължът на неправилно измерване един съвет към хората с проблем температура мерете я ректално това е точен метод ако е до 37,7 всичко е ок

59.   На мен ми откриха инфекциозна мононуклеоза, която била станала хронична, другото име - синдром на хроничната умора :( не знам какво ще правя, четох, че само при 5% от хората имало пълно възстановяване.

60.   Здравейте,аз също имам температура от 37.2 до 37.4;37.5 Ходих на туб диспансер,правеха ми снимка на дробовете,манту,за бъбреците ходих да ме гледат,на гинеколог,тест за хламидия,уши нос гърло,снимка на синуси,фокална снимка на зъбите,кръв и урина,стерилна урилна,ендокринолог,гърлен секрет,цитонамаска.Навсякъде нищо,а аз се чувствам като парцал и имам учестено сърцебиене,на моменти чак ми се повръща.Вдигам температурата от 2-3 месеца всеки ден около 10ч сутринта,пия 2-3 парацетамола и пада чак към 15ч следобед.Вече незнам къде да ходя и какво да правя.МОЛЯ ви ако някой може да ми даде някакъв съвет какво да правя.Предварително ви благодаря.

63.   Недей да пиеш парацетамол. Не от него ти пада температурата. Не мога да те посъветвам нищо. Аз самата се отказах да търся причината. Сега незнам имам или нямам. Аз в началото се чувствах много зле, но след това вече не изпитвах неразположение и се отказах. Съжалявам, че не мога да помогна, но не се тъпчете с парацетамол. Той не влияе на тази температура.

64.   До №60.Изследвайте TSH-хормона на щитовидната жлеза,ако не сте направили това при ендокринолога.Направете панорамна снимка на зъбите.При гинеколога да се обърне внимание с ехографско изследване на яйчниците и матката със снимки определяне на размерите им и специално на тръбите-палпаторно.Изследване на цервикален секрет-посявка-от шийката на матката.Ако няма противопоказания направете хистеросалпингография.Снимка на главата -села турцика,за изключване аденом на хипофизата.Минете през кардиолог-с ЕКГ и ехография .Невролог-с енцефалограма.Имате ли тремор на ръцете.Да се обърне внимание на хипоталамуса-чрез скенерно изследване.Тестувайте се за алергени.Как сте със съотношението ръст/тегло и какво е кръвното Ви налягане в различните часове на деня.

65.   Изследвах хормоните на щитовидната жлеза-беше нормално.Правих и панорамна снимка на зъбите.При гинеколога ми правиха изследване за хламидия,пуснаха ми секрет,гледаха ме на видеозон и ми пуснаха цитонамаска,всичко е добре там.Относно теглото аз съм на 30г,165см,50кг.А какво е това тремор на ръцете.Кръвното ми е 120 на 80,но често пада на 70 на 100-110,а по някога и по ниско.

66.   № 64 до № 65.Направете и останалите неща ,за които Ви писах.Раждали ли сте,имате ли аборти ,протекли с усложнения.Секретът от маточната шийка се взима с четчица и веднага се посява на хранителна среда-това е секрет от канала на шийката.Запишете си всяко нещо по точки.Първа,втора ......тогава ще намерите решение на проблема.Напишете ги в същия ред-важни са детайлите-примерно с видеозон размери на яйчниците,матката и т.н.Тези изследвания ще Ви отнемат поне 2-4 седмици.тогава ги напишете и ,ако е необходимо ще ви дам имейл и скайп.Коя група е Вашата цитонамазка и кога е взета-в кой период от цикъла,имали ли сте течение по това време ,имате ли раничка на маточната шийка.При гинеколога цитонамазка се взима задължително с четчица от канала на шийката и с шпатула от порциото.Това е особено важно.Минахте ли на преглед при проктолог.Как е състоянието на храносмилателната Ви система-имате ли колит ,ентерит или хроничен ентероколит.Карали ли сте дизентерия или салмонелоза.Всъщност ,ако желаете ,напишете си скайпа и имейла.Така ще се решат ,може би ,нещата по-добре.

67.   Моята майка има субфебрилна температура вече от един меесц-всяка вечер до 37,5 понакога 37,4-37,6.Правихме рентгенова снимка на белите дробове и няма проблеми. Има кожен ревматизъм еритема надозум,болки в краката,появяват се най-вече следобед. В началото на март имаше и нещо като вирусно заболяване. Има и стар синузит. За вирусното заболяване не е приемала антбиотици, въобще никакви лекраства-само фервекс и парацетамоли по едно вечер и аналгин.Може ли някой да ми каже, колко време от вирус може да се поддържа такава темература. Ще отшуми ли постепенно от само себе си?

68.   До №64-скайпа ми е Марияна Димитрова maca_7911

69.   До № 67 от № 64 и 66.Уважаема/ми,температурата не е от вирусен произход.Вирусното заболяване е отзвучало.Най-вероятно се касае за вторична бактериална инфекция.Тя може да е резултат от активиране на ставното заболяване,придружаващо основното -еритема нодозум,възможно е да е от синузита-за него е необходима рентгенова снимка и консултация с лекар-уши-нос-гърло, а най-добре е и с ревматолог-интернист.Има и специфични кръвни проби ,които ще и бъдат пуснати.Към прегледите може да се добави и преглед от акушер-гинеколог -придружен с цитонамазка -включваща секрет с четчица от канала на маточната шийка и с щпатула от порциото на маточната шийка.Видеозон на яйчниците и матката и определяне на размерите им.Търсене на фокално огнище в обрастта на зъбите.Ако желаете напишете си електронната поща и ще Ви пиша мнението си след като направите изброените основни неща.Д-р Ив. П.

70.   Д-р Ив.П., с каква специалност сте?

Питам, за да не задавам въпроси, които не са по специалността Ви..

71.   Д-р Ив.П. Бивш завеждащ АГО в първостепенна болница ,с обучение на специализанти в един от трите най-големи града на България и хоноруван асистент през 1977-1979 год. в Стоматологичния Университетет.

72.   Здравейте, върнах се назад и видях, че съм писала под №14 и все още търся причината. Лошото е, че от няколко месеца синът ми-на 17 г. и съпругът ми вдигат тази температура.Преди няколко години смених дограмата и от тогава се боря с мухал, та мисълта ми е дали това не е причина?!Някой има ли такъв проблем?Писна ми да ходя по лекари, които вече не ми вярват и ми препоръчват психиятър, дори една лекарка ме посъветва да ходя на църква.Нямам против, не съм атеист, но аз искам да открия причината.Попаднах на един руски форум-там имаше много хора с нашия проблем и те също не намират отговор.

73.   Н. 71, благодаря за отговора. Бих искала да попитам рисковано ли е лечението на уреаплазма в първия триместър от бременността?
Благодаря предварително и се извинявам, че въпросът ми не е по темата!

74.   До № 14.Изследвахте ли се в Кожен диспансер за алергени.Имате ли гъбично заболяване.Държите ли в къщи птици-гълъб,папагал или котка и куче.Минахте ли през ревматолог.Как е сърцето Ви и стомашно-чревната система.Д-р Ив.П.

75.   До № 14=72 .Ако желаете напишете си имейла и скайпа.Ще можем да поговорим или да Ви пиша по-подробно.

76.   № 71=74=75.Уважаема № 73 Вероятно сте направила необходимите изследвания за уреаплазма -полимеразна верижна реакция и бактериална посявка.След като сте бременна отпадат усложненията ,които могат да се получат при заболяването -възпаление на маточната лигавица,на тръбите и яйчниците.Лечението се провежда едновременно от Вас и съпруга Ви.Обикновенно се използват антибиотици ,към които причинителят има чувствителност,като се добавят и имуностимуланти и витамини , и локално действащи средства.Поради наличната бременност при Вас може внимателно,по преценка на Вашия акушер-гинеколог да се лекувате с препарата Сумамед от 500 милиграма ,по определена от лекаря схема.

Разбира се препоръчително е в първия триместър да не се използват необосновано лекарства,особено противопоказаните от типа на Доксициклин,Фасижин и други.Помолете в някоя аптека да ви дадат проспект на Сумамед или го извадете на ксерокс,прочетете го внимателно сама и ще решите да го ползвате или не.

77.   Много Ви благодаря!
От н.73

78.   И аз имам същия проблем с една температура която сутрин е в порядъка на 36,0, след което в следобедните часове сама се покачва до 37,3-37,5 и вечер сама спада. Имам чуството че преди да се покачи направо ми се завива свят, отнесеност, отпадналост. Не мога да разбера защо. Правени са ми доста изследвания и нищо, всички резултати са в норма. Единственият съвет на докторите е не я мери. Имам чуството че от някакво физическо натоварване се вдига, дали е възможно. След изкачване по стълби или др. Когато полежа или след престой на компютъра и я измеря разликата може да е в порядъка на 0,5 надолу.

79.   Д-р Ив.П . до № 78. Моля Ви ,напишете си скайпа и ще мога да Ви задам някои въпроси ,касаещи това,което ви тревожи.Писал съм вече на няколко места по темата и ако имате възможност и намерите съвпадение с Вашите оплаквания потърсете връзката между тях и написаното.Все пак по-добре е директно да чуя какво още може да се прибави към онова ,което сте написали ,тъй като понякога дребни неща могат да бъдат в основата на заболявания ,за които изобщо не се мисли.Предполагам ,че сте от женски пол.Така ,че сама преценете ще дадете ли скайпа си .Веднага ще Ви отговоря,доколкото позволяват възможностите ми.

80.   До №79. От мъжки пол съм. Скайпа emil_74. Ще Ви бъда благодарен ако се намери някакво логично обяснение.

81.   Уважаеми № 80,преди 3 дни потърсих Вашия скайп.Има 5 човека с име emil_74 ,които са с други скайп имена и само един човек с това скайп име.Пратих му моя скайп ,но до момента нямам потвърждение.Не зная дали това сте Вие.Ако имате горепосоченото име и друго скайп име ,моля напишете го.Тогава ще можем да се свържем и потърсим решение на здравословния Ви проблем.Д-р Ив. П.

82.   до №81 ще ви идпратя мейл за връзка e_jordanov@gbg.bg.

83.   Здравейте, и аз поддържам вече няколко месеца температура до 37,3, но по-странното е, че сутрин температурата ми е 36,0 - 36,1. Някой да има идея защо така варира - знам, че сутрин е най-ниска, но чак толкова?!?

84.   от №14-72: Междувременно посетих невролог и ендокринолог.Може да се каже, че има някаква светлинка в тунела.Поставиха ми диагнози:Разтройство на вегитативната нервна система и Тиреодит.Имаха съмнения за някаква диагноза Хашимото (може би не го пиша правилно), но за моя радост го нямам.ТАТ ми е в норма-12.33, но МАТ ми е малко завишено-44.09, при норма до 35.

Та мисълта ми е, че за 7 год. никой не се сети да ме изпрати на ендокринолог.Та мили братя и сестри по съдба, проверете си щитовидната жлеза

До Д-р Ив. П. Имейла ми е vili_pz_@abv.bg.

85.   Д-р Ив.П.До № 83.Ако желаете да обсъждаме състоянието Ви -напишете си скайпа и адреса.

86.   Д-р Ив.П. до № 73-77.В 5 ия лунарен месец задължително трябва да Ви видят на ултразвук/видеозон / за изключване аномалии на плода.А ако сте над 35 години е необходима и амниоцентеза-взимане на околоплодна вода.

88.   Здравейте, и аз имам проблем, но става въпрос за детето ми. 1.10 год. е. Повече от гофина е с Т - 37.2-37.5, като веднъж седмично става 37.7-38С. Когато детето спи, Т е 36.6-36.9С.

В началото са изоллиреани Ешерихия коли в урината и по този повод всички свързваха бактериите с Т. Лекувана 4 пъти в болница, 2 пъти в къщи. за 6 мес. има 8 антибиот. лечения - резултат - бактериите се поклриват, след 15 дни излизат наново. Температурата не е спадала нито за ден. След 9 месеца изведнъж бактериите изчезват и не се появяват вече цели 8 месеца. А температурата стои същата. Педиатрите ме пращат при нефролози, нефролозите ми казват че не е за тях.

Освен тази Т детето е с по-бледа кожа, апетитът е лош в повечето време и за 8 месеца нямаше наддаден нито грам. Не боледува от респираторни заболявания, 2-3 хреми и 2 ангини, това е. Изхождания нормални, физически и психически се развива по учебник.
от толкова много наблюдения и мерене на Т изводът ми е, че Т се качва винаги, когато детето е будно, в момента в който заспи - пада. Не когато е в покой, защото може да лежи часове мирна ипакима Т, а заспи ли, на 2рата минута Т спада.

Наскоро имахме един период в който имаше обилно изпотяване, по врата и веднага след като заспи. - продължи около 40 дни, всяка нощ и много много вода излиза от нея. През тези периоди Т спада до 35.2-35.4 (през деня 37.5). Наскоро по кожата и се появиха червени петна като екземи, появяват се, мажа, изчезват и пак.

На своя глава изследвах АСТ, токсоплазмоза, рубеола, цитомегаловирус, хепатит А, Б; ХИВ, ларва мигренс, хемокултури, кандида албиканс, ревма фактор, Херпес симплекс, FT3, TSH Всички отрицателни, само цитомег. вирус - ИгГ - граничен. На всеки 20-30 дни пускам ПКК, ДКК, СУЕ, ЦРП - в норма. забелязва се само леко понишен хемоглобин, хематокрит,
леко ниско серумно желязо, лимфоцити повишени.

Постоянно пускам носен, гърлен секрет,урокултури, вагинален секрет - от посявките нищо не излиза. Правих и Quantiferon TB gold - първо миказаха от лабораторията, че е положителен, след една седмица казаха, повторихме го - отрицателен е. Манту- отрицателно. Напипани леко увеличени лимфни възли под мишниците и на слабините. Рентгенография на бял дроб поне 4 през три месеца правих - никога нищо притеснително не се вижда. Венозна урография също направихме - без проблеми. Ехографии на коремни органи са правени - без проблеми, само веднъж са жабелязани коремни лимфни възли по-големи, но не се предприе или каза нищо, само се спомена.
Консулти са правени със: нефролози, кардиолог, пулмолози, УНГ, кожен лекар - никой не е открил причина за такава Т.

Имам следните въпроси, към тези които са компетентни и могат да ми помогнат:
1) Нормална ли е разлика от 2.5 градуса между дневна и нощна Т?

2) Може ли Квантиферона веднъж да е регистрирал растеж на туберк. бактерии, а после не? Да търся ли извънбелодробна туберкулоза, защото 4 пулмолози я видяха и казаха, че детето е с Лимфна ТБ, а когато излезе ТБ тест отрицателен всички смениха мнението си.

3) Къде и кой може да направи лимфна биопсия да се посее за ТБ бактерия -лабораториите и болниците ми отказват.

4) какъв да е следващия специалист към който да се обърна, защото не мога сама да се справя и не знам изобщо в коя област на медицината да задълбая?

5) Казаха ми също и медикаментозна интоксикация - колко дълго може да продължи тя и може ли да обясни субфебр. т повече от 13 месеца?
Благодаря на всички, които вземат отношение към моя проблем.

89.   Д-р Ив.П.Консултация с онколог ,за изключване на лимфом.До №88. Освен това изследвайте и себе си съпруга си за наличието на латентна туберкулоза.А Протеус и ишерихия коли са много упорити и от анамнезата може да се направи извод и за хронично бъбречно специфично8Туберкулозно / заболяване.Консултация и с фтизиатър.

90.   До Но: 89.
Благодаря ви много, ще се срещна и с онколог.

91.   До д-р Ив.П аз съм №83 и емала ми е ljulito@yahoo.com

92.   От номер 73-77 до Д-р Ив. П.
Благодаря Ви много. За сега всичко е наред. Дебелината на тила на бебето ми е 2.1mm - абсолютно в нормите, налична е и носна кост и лекарите изключват на 85% опасност от синдром на Даун или други генетични увреждания. Бебето ми е момиче, има си всичко и след месец и половина ще направим 85те% - 100 :) Амниоцентозата не е необходима. Над 30, но под 35г съм.

Още веднъж Ви благодаря за вниманието!

Номер 73, 77

93.   Д-р Ив.П. до № 83-91.Моля Ви отбележете годините си ,имате ли деца и аборти,има ли в рода Ви болни от туберкулоза,отглеждате ли животни ,включително и птици.Това ,че сутрин температурата ви е около 36 градуса ,не трябва да Ви смущава.Ако полът ви е женски ,засечете има ли разлика в температурите в първите дни след мензес и последните 14 дни преди следващия.записвайте ги в тетрадка или на лист.Можете да ми пишете и на скайпа или на имейла.Вашия вече го имам и ще ви отговоря след малко ясното в анамнезата ,която се опитвам да получа в момента.Пишете и къде живеете и с какво се занимавате.Имате ли ,ако работите ,вредности от рода на повишена радиация ,олово ,многочасово стоене пред компютър и т.н.

94.   Уважаема № 73-77 ,радвам се ,че при Вас всичко върви нормално.Не забравяйте ,че в 5-ти лунарен месец се правят основните изследвания за отхвърляне на аномалии на плода.Ако сте ги преминали е добре веднаж месечно да се контролира ехографски наличието на околоплодната вода -като количество,да се отхвърли възможността за атрезия / запушване / на хранопровода,да се следи развитието на черния дроб ,бъбреците ,да се търси наличието на течност в стомаха и пикочния мехур на плода и разбира се да се измерват бипариеталния ,феморалния и други диаметри-като задължително всичко това се описва от акушер-гинеколога,който Ви наблюдава.Вероятно раждането Ви ще завърши със секцио,макар че съм пускал първораждаща на 43 години да роди по нормален механизъм.Няма да коментирам причините по понятни съображения.

Все пак се насочете към здравно заведение с микропедиатричен сектор и модерни кувьози.В кой месец-лунарен сте сега и кога Ви е терминът.Добре би било да Ви оперира ,а почти съм сигурен в това ,колега който ще ви шие с кятгут,, а на кожата бих препоръчал Щутгардски шев видях го за първи път в Щутгарт 1972 год.-започва се с дебел хромиран конец малко преди кожния и подкожен разрез,-ъгъла на подкожието,под кожата ,отива се към ръба ,тръгва се обратно под кожата-зигзагообразно ,стига се до другия ръб,връща се с 3-4 шева обратно и конеца се реже.Не остава конец над кожата ,двата края на разреза прилепят идеално,не се вади конец и поставеният кятгутов издържа 2-3 седмици.След години се вижда ,а понякога много трудно само резчица.Успех.Ако решите,дръжте ме в течение на бремеността си.

95.   Скъпи Д-р Ив. П., аз съм едва на 33 :) Въпреки това, знам, че ще родя със секцио. Причините не бих искала да спомена точно тук. Та, ако желаете, оставете ми Ваш имейл, или скайп. С радост ще Ви държа в течение и ще се радвам на съветите ви.

Н.73-77

96.   Д-р Ив.П. до № 73-77. Уважаема госпожо,Вие сте на Христова възраст и това е гаранция ,че всичко ще завърши благополучно за Вас.А на 33 -човек е млад и в разцвета на силите си ,при условие ,че няма вродени или придобити тежки заболявания.Би могло да се счита имейл или скайп от моя страна като незаконна реклама за дейност,макар същата да е ръководена от хуманни и в никакъв случай от комерсиални,съображения.Затова Ви предлагам да напишете Вашия,както това са направили други участници във форума и незабавно ще Ви отговоря.Тогава вие ще имате и скайпа и имейла ми.С уважение -д-р Ив.П.

97.   Добър ден, Д-р Ив. П. alienzia@abv.bg е имейлът ми.
Благодаря Ви още веднъж за проявения интерес :)

От № 73-77

98.   Помогнете, аз съм със същия проблем по отношение на субфебрилната температура. правени иследвания и всичко е наред с изключение на урината 15-20 er, 7-8 leuco, епителни клетки. Открита ми е хламидия, пих антибиотик които по никакъв начин не повлия температурата, а и гинеколожката отрече от това да се поддържа температура. Иследвана саа съм за хепатит B и C и СПИН, а и микоплазма. АКО някои може да ме посаветва с нещо , нека пише

99.   Д-р Ив.П.до № 98.Най-вероятно имате хронично бъбречно заболяване.Необходима е консултация с нефролог.Ако желаете да обменим мнения ,напишете си скайпа.Направете и ново изследване за хламидия.

100.   Здравейте, аз съм мъж на 35г. и имам фибрилна температура от 45 дни, сериозно съм притеснен и затова се обръщам за съвети !
По подобие и на други писали тук преди мен температура имам предимно след обед и вечер 37,2 - 37,6, като сутрин и вечер почти нямам, когато съм неактивен следобед (при почивка) също не е висока. Нямам никакви болки.
Преди около 25 дни постъпих за лечение в болница за пневмония, като входящите ми симптоми бяха същите като сегашните, след пълно лечение в болницата с антибиотик венозно бях изписан, като тази температура си остана...трябва да вметна че не съм имал и наченки от кашлица и хрипове, само температурата.
След което почнах да си правя всякакви изследвания: пълни кръвни изследвания, хормони, урина и утайка, ехография на щитовидната жлеза...заради отчетеното манту 16мм си направих и QF -test. Всички изследвания са ми в нормите ! Повечето изследвания ги правих във ВМА - София, последно шефа на кл. белодробни болести - доц. Костов ми предписа 5-дневно лечение с "Avelox" тези 5 дни днес изтичат, а имам само минимално подобрение, следобед е 37,2-3, но при по-висока физ. активност се качва до 37,5...Не знам вече на какво да обърна внимание и какви изследвания да си правя, съвети като "не и обръщай внимание" не приемам тъй като не се чуствам работоспособен и пълноценен.
Моля ако някой може да ми помогне по някакъв начин да се свърже с мен на скайп: tisho_tch или tisho_tch@abv.bg
Благодаря !

101.   Изследвайте се за гъбички и хламиди.Д-р Ив.П.До № 100

102.   Хора, проверете дома си за мухъл!!!

103.   Какво имате в предвид за мухъла? Защото и аз имам някакви съмнения, че температурата може да идва от там, но не мога да го премахна изцяло.

104.   "Изследвайте се за гъбички и хламиди.Д-р Ив.П.До № 100"

Възможно ли е да са хламиди при положение, че от доста месеци не съм имал рисков полов контакт ??

105.   Д-р Ив П. Трябва да се изключат много заболявания.по-горе съм писал по този повод на няколко места.А проверете жилището си за гъбички-черни петна в баня ,ъгли и пр.Изключете чрез рентгенова снимка белодробна туберкулоза-консултация и с фтизиатър,изследвайте си TSH-хормона на щитовидната жлеза,ако пиете повече алкохол ,си изследвайте трансаминази-СГОТ и СГПТ,бъбреци,алергия,колагенози и т.н.Прочетете написаното и ще сте на прав път-по метода на изключване.И зъби.

51-100 от 1096