Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

501-550 от 1096

514.   Д-р Ив. П до В. Славова. Уважаема г-жо, имате ли някакви животни в къщи, включително и птици.

515.   От В. Славова. Д-р Ив. П, дъщеря ми е студентка и живее на квартира, в която има котки и за мой ужас :) понякога спи с тях.

516.   Пуснете и изследване за Токсоплазмоза задължително!
Ваня

517.   Благодаря, Ваня! Ще го направим.

518.   Д-р Ив. П. Уважаема г-жо В. Славова, направете консултация с квалифициран инфекционист.

519.   Здравейте, В. Славова питах за стероидните/орбазон/ , защото във болниците има практика при лечение на пневмония успоредно със антибиотика да се инжектира и орбазон. Връзката е, че ако се повлиява от него трябва да се търсят автоимунни или алергични заболявания. Във вашият случай, явно не е употребяван затова нямате
представа. Изводите, които бих могла да направя до тук са :

1. Макролидите и хинолоните не действат, затова бих изключила инфекции като хламидия, хламидия пневмония, пситакоза и тн. всичко което се повлиява от тях. От нестероидните можем да изключим ревматологичните, костно ставните заболявания. Първоначално мислех, че има първична инфекция, която подронва имунната система и на нейният фон се е развила пневмонията и следващата вирусна инфекция като вторична инфекция. Т. е. лекувана е вторичната инфекция, а първичната все още остава скрита. Повечето такива инфекции обаче дават, втрисания, нощни изпотявания, болки във ставите и мускулите нещо като грипоподобен синдром, треска. Но при вас това нещо го няма затова съм озадачена. Странна ми се вижда болката във корема и вдигането на темп. след хранене, уринатан със Е. коли/възможно ли е да вторично проба замърсена-трикратна ли е стерилната урина/, щом хинолоните не действат? Мисля си за бъбречна инфекция евентуално - дали сте ходили на нефролог? Другото което ми идва на акъл правили ли сте АСТ за да се изключи стафилококово, стрептококово носителство? Много често акнето има връзка. Предполагам, че има поликистоза/щайн Льовентал/затова са и назначили хормони/естроген/ и щом акнето се е повлияло от тях сигурно е на хормонална основа и няма връзка със стафилококциите. Интересува ме дали е правена протеинограма и АФ/алкална фосфатаза/, също и Ц-реактивен протеин?

Не е лошо да имате и панорамна снимка на зъбите и синусите, за да изключите и стоматологични и лицево челюстни проблеми. При тях няма отклонения във кръвната картина и всичко протича много скрито. Не е задължително да има и болка.
Правили ли сте манту и има ли поставяна БЦЖ ваксина на около18год. възраст?
Засега само за това се сещам и аз още не мога да се ориентирам.

Въпросът ви за лаймската болест/кърлежът/ е много трудно да се установи заболяването. Има изследвания които са само на 40% другата част остава скрита. Т. е няма 100% диагностика, но болестта може да продължава със години и да има различна симпптоматика, като на нейният фон се развиват вторични инфекции. За съжаление това е една от болестите със които нашите лекари не са достатъчно запознати. Противно на очакванията, се лекува със години антибиотично лечение, болните пък казват че се повлияват добре от Дифлукан кето е странно и го няма описано във медицинската литература. Изследванията са скъпи и няма гаранция, че ще дадат резултат, затова първо се опитайте да си припомните дали има ухапване от кърлеж някога.
Случаят ви е сложен тъй като симптоматиката е различна и не могат да се навържат симптомите със дадено заболяване.
Затова се опитвам според лекарствата , които сте взимали да изключа някои болести. За да останат другите възможни.

520.   Здравейте, Д-р Ив. П.! Първо благодаря за изчерпателните обяснения, никога до сега не съм получавала такива, въпреки многобройните въпроси, които задавам на лекарите, при които сме били за консултации. Когато обясняваме за всички оплаквания подробно дори усещам известно нетърпение и ни казват, спрете да мерите температурата и всичко ще се оправи. По времето, когато лекувахме спорната пневмония, /юли месец/ тя имаше болки в мускулите и ставите, но за тях казаха, че вероятно е настинала. На този етап има болки само в ставите на таза и то не постоянни. Не пие болкоуспокоявщи за тях, не са силни болки и са от верем на време. Вероятно не съм обяснила правилно, но след хранене не се повишава температурата, а получава болки в корема. Стерилната урина беше еднократна, но не мисля, че сме замърсили пробата, защото имаме опит в това отношение от години. От дете често прави цистити, когато беше на 8 години ми казаха, че има вродена особеност на надбъбречното легенче и задържа урина и това било предпоставка. Не е правила сериозни инфекции, с прием на антибиотик се оправя бързо. Доста често е пила уринал и то продължително време, Уроваксон, след такова лечение за около една година няма оплаквания. Като изключим тези проблеми, тя винаги е била здрава. Последено преди две години я лекувахме в ВМА - София. , пак цистит. Правили сме доста пъти консултации с уролози. За няколко месеца сме правили два, три ехографски прегледа на бъреци и всички други органи, няма нищо обезпокоително. Никога не е имала поликистоза, хормоните и бяха назначени за акнето, което дори не беше в някаква тежка форма. Никога не сме изследвали АСТ, а съм чувала за това, че е възможно да има стафилококова инфекция при такъв проблем. Ще го направим непременно. А относно АФ/алкална фосфатаза/, също и Ц-реактивен протеин - никога не са и назначавани такива изследвания, или поне не съм била наясно с това. Не сме правили панорамна снимка на зъбите, но от няколко месеца и расте мъдрец, който не и създава проблеми, няма никаква болка, нито зачервен венец. Манту и е правено преди много години, а за ваксината около 18 години не си спомням, тя също не помни за съжаление. Това би трябва да е отразено в медицинският и картон в училище. Ще проверя. Дано да съм изчерпателна в отговорите си, разбирам, че е трудно така за вас. Благодаря Ви!

521.   Здравейте, В. Славова аз съм 519. Доколкото разбирам диането е дадено без да са назначени изследвания на естроген, прогестерон и андроген. При нисък естроген и повишен андроген много често има акне, назначават се естрогени и антиандрогени, но тогава обикновено има физилогичен проблем. От писаното дотук разбрах, че е пила допълнително количество хормони без да се знае каква стойност имат нейните хормони най вече естрогена. Акнето как е разположено около, челюстта, бузите разпръснато или локализирано във една част. Питам защото при лицево челюстни инфекции много често има акне от страната на инфекцията, която може да не боли да няма зачервявания или отклонения във изследванията. Зъбните кисти др. могат да не се усетят докато не станат големи и не се напипват те също дават субфеб. темп. Растящ мъдрец също може да доведе до темп. без да има други оплаквания.
Въпросната пневмония е странно, че е изписан Сумамед венозен явно е подозирана Хламидия пневмония, микоплазма и т. н. По принцип във болниците този антибиотик венозен се използва изключително рядко. Във епикризата за каква пневмония става въпрос? Колко дена е използван венозният сумамед и след изписването продължихте ли лечението със орални антибиотици/макролиди, цефалоспорини/ което би трябвало ад се направи във случая.
Факт е че от хинолоните не се подобрява, въпросната проба урина може да е замърсена, не само от вас, но и във лабораторията, въздушен път, от много неща. Това би трябвало да е рутинна практика, но се спестяват изследванията поради финансови причини. Затова обикновено се пуска втора и трета проба за да се потвърди причинителят. Съмнявам се че лекувате нещо което няма. При толкова цистите пускали ли сте изследвания за Уреаплазма? Тя може да протича безсимптомно, но при спад във имунитета или хормонални разстройства да се прояви във цялата си сила. Може да има болки ниско във коремът да се инфектира и влагалището. Възможно е темп. да е от едно нещо, болката от друго или да са едно и също нещо. Вариантите са много ако са две неща симптомите не могат да се навържат за едно нещо и се получава разминаване и трудно поставяна на диагноза. Има ли колит който да е раздразнен от приемът на медикаменти и във коя част на коремът е болката. Също така при хронични форми на апандесит, може да има симптоми и кръвни показатели само по време на криза. Правена ли е някога апендектомия и имала ли е проблеми със апендиксът. Не трябва да забравяме също, че болката може да се проектира и проблемът да е по далече от мястото което боли.
За момента затова се сещам. Много ни се иска да изясним начина и време на лечение със макролиди за да знам дали са достатъчни или не е долекувана със тях. Също и въпросните зъби/мъдрец/.

522.   Здравейте, Диането беше назначено без предварително изследване на хормони. Акнето беше предимно по бузите, но не беше в тежка форма, още на първия месец след като започна Диане почти изчезна. Въпросната пневмония лекувахме както следва: венозно Ceftriaxon, 2 пъти на ден. След това Sumamed 500, за 7 дни, през устата. Относно изследването за Уреаплазма, не съм наясно, предвид това, че е лекувана и в болнично заведение, предполагам, че и правено. Освен това аз не съм мед. лице и не съм наясно със всички изследвания, които трябва или са и направени, пък и никой не ме информира толкова подробно. Ще имам предвид и това обаче. Мисля, че има възпален колит след приема на толкова медикаменти, болките и са в целия корем, по-скоро са като спазми, а понякога има болки и ниско долу в ляво. Никога не е имала проблеми с апендиксът, не са и правени прегледи от хирург.

523.   Д-р Ив. П до г-жа Славова. Уважаема г-жо, направили сте купища изследвания и консултации. По мое мнение трябва да се консултира дъщеря Ви с ревматолог, добър инфекционист и се отхвърли ехинокок / кучешка тения /, поради непрекъснатия и контакт с животни, вероятно не само котки.

524.   Здравейте казвам се Д. С. и моя проблем е с постояна температура между 37. 1-37. 4. Засякох я случайно март месец тази година и до ден днешен нямам диагноза, вече не зная към какъв доктор да се обърна. Изледвала съм хормони, хламидия-два пъти, вземан ми е кръвен тест, и вагинален, на кръвния излезе че съм прекарала, но сегашна нямам, на вагиналния излезе отрицателен, секрет на гърло и нос, на гърлото ми излезе кандида, вагинален секрет няколко пъти, цито намазка втора група, четери гинеколога казаха че там няма проблем за подържане на температура, асат и алат-в норма, щитовидна жлеза на видио зон в норма, хормоните също, панорамна снимка на зъби, всичко и там нормално, ПКК с диференциално броене, също в норма, утайка 5мм, CRP-0. 864, при норма до 6. Хепатит В и С отрицателен. Урина няколко пъти в норма, стерилна излезе ентерококус, проведох лечение, контролната излезе чиста. Ходих на УНГ понеже често ме боли гърло, от трима двамата констатираха че сливиците са за вадене, направих и AST но и то в норма. Два пъти ме гледаха на видио зон вътрешни органи мамограф и там няма проблеми, къде да отида и какви изследвания да пускам незнам. А пропуснах че бях и на пулмолог който прицени че няма нужда да правя тест за туберколоза и това не съм го правила. Температурата ми вечер след 20 часа спада сама както при повечето

525.   Д-р Ив. П. Уважаема Д. С., засичате ли кога имате повишена температура, след мензес или 14 дни преди. До 37, 4 много от учените приемат за нормално. Ако е необходимо, минете към тонзилектомия /премахване на сливиците / като потърсите концентрат от хибитан /розов /. Може да намерите в хирургично или АГ отделение или клиника-операционна. В половин литрова бутилка поставяте 7-10 капки и допълвате с вода до половин литър. Правите гаргара 3-4 пъти дневно. Максимална трайност до два дни на приготвения разтвор.

526.   Здравейте се Д. С., много хубаво и конкретно сте описали всичко направили сте много изследвания което честно казано си ходене по мъкъте и пари.... От горе прочетеното разбирам, че имате хроничен тонзилит и сливиците ви са за вадене. Ако е така значи причината е във тях. Характерно е за тонзилитите да дават чести ангини, неясни температури. Това си е един резервоар за инфекции и се отразява на всичко, може да се развие ревматизъм, миокардит/възпаление на сърдечният мускул/, хъркане, проблеми със дишането, апнея, фарингит, ларингит, забавяне във интелектуалното развитие, и др. изобщо вредите са много. Затова е хубаво да се вадят още във детска възраст след като има проблем със сливиците. Когато се оставят във зряла възраст е по неприятно и може да има вече нанесени вреди върху здравето. Според мен ако имате този проблем е добре да ги извадите колкото се може по бързо за да си спестите бъдещите неприятности, които са неизбежни.
Желая ви успех!

527.   От Д. С., пропуснах да напиша, че съм на 30 г., и, че от май месец и цикъла ми не е наред, което малко отдавам на стеса от тази температура и постояното ходене по изследвания, защото ходих и при четери гинеколога и нито един от тях не намери проблем, също така се изследвах и за Ебщайн Бар, там излезе, че съм го карала някога, и имам някакъв показател че имам антитела или там незнам как да го нарека, но сегашна инфекция няма. Докторите който го погледнат казват, че и това не може да е проблема.

528.   От Д. С., благодаря Ви, но аз не правя ангини, вярно е че имам много чести болки в гърлото, но незнам защо няма някакво изледване за сливиците да се знае дали на 100% е от тях, защото знам и за случеи при който са отстранени сливиците, а температурата си е продължила и няма вече връщане назад. Другото което, ми се върти в главата е да не би да е вегитативна дистония(дано съм улучила точното и наименование), защото съм много притеснителна и емоционална, и ми прави впечатление че като се притесня пламвам, но за съжаление и това не може да се диагносцира на 100%. Незнам вече, ще почна да вядя наред а пък от където излезе(майтап разбира се).

529.   Здравейте Д-р Ив. П, когато всичко беше нормално с менструацията ми(което беше само два месеца след засичането на температурата, а никога не съм имала проблеми с цикъла)ми направи впечатление, че наистина във втората половина на МЦ температурата ми е 37 сутрин, а след обед стига до 37, 3-37, 4 до момента в който ми дойде, и първия ден от цикъла, след това няколко дена е нормална, единствено в някои следобеди е била около 37, но дали от стреса вече всичко се обърка с цикъла ми, и сега ми идва но е много слабо(аз винаги съм имала обилна менструация по 6 дена)един ден е нормално, и после два три дни зацапване, и после много пъпки, понеже не мога да се изчистя, че искам да кажа че температурата вече не се влияе от МЦ. При доста гинеколози ходих, два пъти пусках хормони(естроген, прогестерон, тестостерон и андростендион)и излиза че всичко е в норма.

530.   Д-р Ив. П. до Д. С. Трябва да се изключи поликистозност на яйчниците. Раждали ли сте. Правили ли сте аборт преди да повишавата температурите. Започнете да мерете поне 2 месеца ежедневно температурите, като пред дните на мензеса поставяте голяма М, ако сте с друго заболяване и по-високи температури о, отпред Б. Изключете стафилококова инфекция провокираща акнето / пъпките / по лицето. Колко дни Ви трае един цикъл. Ако приемем като нормален интервалът от 21-32 дни, побирате ли се в него. Споменавате за по-оскъднен мензес и кафеникаво течение. Това, почти категорично говори в полза на възпалително-хормонални промени в яйчниците.

531.   Здравейте се Д. С, засега нямате чести ангини, но за във бъдеще сигурно ще имате. Тогава ще е още по сложно, защото трябва да няма инфекция, да се свият сливиците за да планирате ваденето. Така или иначе трябва да ги извадите и колкото по късно толкова по лошо. Най опасно е възпалението на сърцето като последствие от тонзилитът. Тогава връщане назад няма. Мисълта ми е, че няма какво да губите така и така трябва да ги извадите няма причина да си ги държите със години и да си причинявате още проблеми. Проблемът със цикълът ви може да е от хормонално естество/жлези със вътрешна секреция-права и обратна връзка/ след като няма друга органична причина. Да не забравяме, че щитовидната жлеза се намира във близост до сливиците и всяка една интоксикация и инфекция се и се отразява. Тя също влияе на цикълът ви, жлезите със вътрешна секреция са свързани и си влияят една на друга. Не е задължително да са само яйчници и яйчникови хормони. Има хипофиза, хипоталамус, надбъбреци, щитовидна жлеза, панкреас. Когато се разстрои едната жлеза се отразява на другите и обратното. Вегетативната дистония има съвсем други симптоми изобщо не си заслужава да се занимавате.
Може би търсите под вола теле. Просто махнете тези сливици, няма какво да изгубите.

532.   Здравейте, и аз имам същия проблем с температурата- през деня поддържам 37. 2-37. 3 (като някои дни от седмицата-1-2-нямам изобщо). Цялата горя и правих вече доста изследвания. Излякувах се от хламидия трахоматис. Сега на приятеля ми му отктиха трихомони-съответно имам и аз и се лекувам с Флажил. Според вас може ли температурата да се дължи на тези гадини?
(Посещавала съм хематолог, ендокринолог, изследвах TSH, снимка на бял дроб-нищо). Последната ми надежда е в трихомоните, колкото и зле да звучи.
Хубава вечер!

533.   Здравейте,

аз имам от 6 дни температура, която варира от 37. 2 до 37, 4, без да се понижава. От 3 дни пия антибиотик, за настинка, и температура не се понижава.
Направих изследване на обща кръвна катрина- всичко е наред, обща орина-всичко наред, днес дадох кръв за ред други редки вируси, част от тях излезнаха- всичко е наред.

Снимка на бели дробове- нормална.
Днес на гинеколог- всичко нормално, чакам микробиология.
Утре ще дам и стерилна орина.
Вече започвам сериозно да съм притеснена. Моля за вашият съвет и помощ. Имахме планове да имаме детенце, а сега докато не се излекувам, не смея да опитвам. Благодаря и успех на всички.

534.   № 533 да не би да сте преди цикъл. Тогава би могло да има такава телесна температура. Някакви други оплаквания имате ли?

535.   Здравейте, д-р Ив. П.! Казвам се К. Георгиева и съм много притесенена за сина си на 1г и 1м. Той е със температура 37, 1 - 37, 4 от 22 октомври 2012г. Педиатъра установи зачервено гърло и изписа Азатрил. По време на приема, а и след това температурата не спадна. След 10дни изследване на кръв- всички показатели в норма и урина - Протеус мирабилис. Повторихме пробата -отрицателна. Изписаха за бактерията Суметролим, от който се обрина. Постъпихме в болница с диагноза остър пиелонефрит и приемаше сулперазон - 8дни. На четвъртия ден температурата спадна и така около две седмици. Седмица след изписването ни направихме консултация в София с национален консултант по детска нефрология, според която не е имало никаква бактерия и инфекция, просто урината е била замърсена и бъбреците са в норма. Детето изглежда нормално, храни се нормално през цялото време. Възможно ли е толкова дълго време да поддържа температура заради никненето на зъбките? Забравих да добавя, че преди 10дни отново правихме изследване на кръв и урина и отново всичко беше в нормите. Мерила съм температурата с различни термометри. Ще съм Ви много благодарна, ако ми отговорите на писмото. Много съм притеснена да не би заради това, че не изглежда болен да подценяваме положението.

536.   Аз направих изследвания и се оказа че е Аб-щайн вирус, който не е засегнал черния дроб, а само съм имала среща с него.
Доктора ми обясни че тези вируси може всеки да ги има в организма, но се отключват при падане на имунната система. И тези вируси могат да поддържат много продължително време такава температура.

537.   Д-р Ив. П. до К. Георгиева. Уважаеме г-жо, споделям мнението на националния консултант, че в момента детето Ви е добре. Относно замърсяване на урина, не мога да дам мнение. Наблюдавайте детето и след 20 дни отново изследвайте кръв и урина. Независимо от причината -зъбки или бъбреци, в момента не виждам основания за тревога. Къде измервате температурата?

538.   д- р Ив. П, измервам температурата на детето под мишничката. Ще пуснем отново кръв и урина. Възможно ли е при идеални кръвни резултати да е болен от нещо? Благодаря Ви за отговора!

539.   При мен години не можаха да ми поставят диагноза, кръвните ми изследвания и всичко беше наред Дори мантутата и ТБ-спота. Накрая се оказа Туберкулоза на под челюстни лимфни възли. Във момента във БГ има епидемия от ТБ поради неадекватното лечение и ниската образованост на нашите лекари към тази болест.
Само ви давам пример за едно заболяване при което всички изследвания бяха във ред. Същото съм чувал и за стара форма на лаймска болест. Проблемите със зъбите също така не се отразяват нито във кръвната картина нито във урината.

540.   А Вие имахте ли други симптоми, освен температурата. За жалост баща ми почина точно от туберколоза, която така и не можаха да установят, а го лекуваха като болен от рак на белия дроб. Можете да си представите през какво преминахме! Как установиха че имате туберколоза?

541.   Д-р Ив. П. до К. Г. Уважаема госпожо. Успокойте се. Детето Ви според националния консултант е добре. Пишете, че изглежда добре, храни се, изследванията са в норма. За успокоение ще направите нови изследвания след 15 дни. Не мислете най-лошото. Малките деца бързо се разболяват и сравнително бързо се възстановяват. Първо дете ли Ви е? Проветрявайте поне 3-4 пъти дневно, не го преобличайте, извеждайте го на чист въздух и го оставете да се движи колкото иска. Ако сънят му е нормален, няма основания за притеснения. Пропускам да коментирам някои квалификации, относно медици. Водете детето си редовно на детски консултации, най-добре е при квалифициран педиатър.

542.   Д-р Ив П- до Редакцията. Уважаема Редакция, с червени букви е написано в т. 3, че " обидните квалификации не са аргумент". Това означава, че не трябва да се поместват, по мое мнение. Цитирам дословно коментар 539 - "В момента в БГ има епидемия от ТБ, поради неадекватното лечение и ниската образованост на нашите лекари към тази болест ". Причина за туберкулоза са други фактори, затова е наречена " жълтата гостенка " и ако някои лекари не са в състояние да поставят адекватна диагноза, лечението е последващ момент, то не може да се прави и публикува заключение, обхващащо всички медици. Колкото до описаното от 539, възможно е да се дължи на първичен афект в сливиците, предизвикан от говеждия тип туберкулозен бактерий, по-рядко на венците с увеличение на подчелюстните лимфни възли. съпровожда се със субфебрилна температура. Развитието е бавно, възможно е възлите да намалеят и периодично да нарастват, като се задържат с месеци. Възможно е и да фистулизират, оставяйки неравни ръбци. Да се надяваме, че при него е приложено подходящо лечение и е излекуван напълно.

Модератор - гледаме да не публикуваме ЛИЧНОСТНИ обиди. Всеки е свободен иначе да изрази мнението си. Не гарантираме, че всички наши потребители имат висок интелектуален потенциал. Молим за извинение.

543.   Здравейте, аз съм 539 не желая да обиждам никого само отчитам фактите на това което се случва във момента във БГ.
1. Единствените лекарства са Тубоцин и исонид. Смея да твърдя че Тубоцина ни е модел от преди 20-30годими силно токсичен и със силни алергични реакции. Той не може да се пие повече от 6 месеца, а има форми на ТБ когато антибиотици се пият по 18 месеца и повече. Исонида във момента е само нишесте т. е. не лекува. Лекарствата на световни производители са забранени във БГ. На мен ми обясниха как няма други лекарства, но от Гърция си донесох Рифинах и Дианикотил които нямат нищо общо със нашите, , ужким медикаменти"- там имат стандарт за качество за разлика от нас.
2. Мантуто/туберкулинът/ ни родно производство е некачествен и съдържа канцерогенни вещества. БЦЖ ни също е със съмнително качество - голяма част от имунизираните се разболяват от много тежки форми на туберкулоза.
3. Към закритата форма на ТБ има пълна незаинтересованост т. е. болните не се приемат във болница връщат се от диспансерите без да се водят на отчет и не им се осигурява адекватно и качествено лечение. Защото не са заразни - но кръвните продукти на всички болни са заразни/именно затова на майките със ТБ не им дават да кърмят-във кръвта им се откриват ТБ бактерии/ тук можем само да се замислим за хирурга, зъболекаря и мургавите ни сънародници пред кръвният център...
3. Болните от Спин плюс ТБ/закрита/ изобщо не ги лекуват тъй като при тях е нужен Циклозерин задари Антиретровирусната им терапия, но във БГ няма Циклозерин Всичко това е равно на смъртна присъда.
4. Едва от 3 години във болницата във Габрово има отделение само за 50 човека за резистентните ТБ щамове и само там има лекарства от втори и трети ред. Предишните 20 години такива болни просто не са лекувани и не им е давана никаква информация. Във световен мащаб лечение има от 30 години....
Но при нас заразата е продължила....
5. Болните във момента със каврнозен разпад се затварят за два месеца във ТБ болница и се лекуват само със таблетки Тубоцин и таблетки исонид. Т. е няма венозни медикаменти или се употребяват само във краен случай защото нашият Туборин е изключително отровен медикамент. Тези болни се изписват със следващо лечение което е недостатъчно и води до рецидиви и следваща зараза. На всеки 40 дена се изпращат резистентни пациенти във Габрово като не им се обяснява нищо....
6. Във гугъл преведено на съответния език всеки може да намери иформация как се лекуват във Гърция, Германия, Великобритания и т. н. Също така и какви туберкулини, БЦЖ ваксини и лекарства- на кои световни институти се използват. Как се подобряват и какви научни разработки провеждат за да се подобри качеството им.
7. На сайта на СЗО има предупреждения за ТБ-спота и Кванти ферона/кръвните изследвания/ които все още се препоръчват във БГ само срещу 120лв.
8. Това е болест за която във сайтът на СЗО и глобалният фонд пише колко милиарда се дават на България непрекъснато. Искам да кажа че за тази болест Има пари!

Сега и малко за болестта - ТБ е най старият бактерий киселинно устойчив. Затова лекарствата само намаляват жизнеспособността му, останалото се извършва от имунната система. Тук е много важно качеството на медикаментите и продължителността на лечение.
Туберкулозата е най великият имитатор тя може да имитира всяка болест от зъб - до рак. И затова диагностиката и е цяло изкуство. За самата диагностика няма 100% методика. Мантуто е само 30% защото е кожно алергична реакция и всеки организъм може да реагира различно. Също е важно качеството и съхранението /на тъмно и хладно/ на мантуто. Заради тази несигурна диагностика е трудно поставянето на диагнозата.
Болестта започва само със умора, която напредва. Може да се развива със години във зависимост от реактивността на макроорганизма. Възможно е да се появят странни алергии тъй като ТБ бакт. предизвиква такива алергични пренастройки. Намалява се фагоцитозата и капацитета на фагоцитите във имунната система във резултат има чести вирусни и грипни инфекции. На тази база е възможно развитието на вторична инфекция от стафилококи, стрептококи хламидии и т. н. Обикновено се открива и лекува втората инфекция като ТБ остава скрита.
Във следващия етап се появява температура която не се повлиява от антипиретици има променящ се характер от 37 да 38, 5градуса и варира през целият ден. Много характерни са обилните изпотявания и треска по време на сън. После се появяват белези на интоксикация или така нареченият грипоподобен синдром. Протича със обща отпадналост силна умора, болки във мускулите и ставите, втрисания, изпотявания и странни трескави състояния. Причната е силната токсичност на ТБ бактерий. Във 50% има и белодробен рисунък, но във останалите 50% не се знае точно къде се развива ТБ. Трудно е да се установи точно във кой орган се намира и дали има разсейки по кръвен и лимфогенен път във други органи и кости.

Ще се радвам ако някой може да ме обори да ме насочи към лекарства които мога да си купя от БГ и към болница във която да ме вземат на сериозно и да ме лекуват на европейско ниво.
Целта ми не е да обидя който и да било. а само да опиша фактите и да дам информация на хората които не са запознати. Виждам че всеки има близки и приятели които са засегнати от това заболяване и има нужда от информация.
Отново се извинявам на обидените, но фактите са красноречиви.

544.   Д-р П. не го приемайте толкова лично. Разбира се, че има страшно некадърни лекари. Това се отнася за всяка друга професия в която има адски кадърни специалисти и такива които не стават. Обикновено когато млад човек тръгне да се оплаква от нещо му препоръчват повече разходки и други подобни. Не ти вярват че наистина ти има нещо. И не дай си боже да мине време и вече да е късно. Моя приятелка я изпращаха цяла година по психиатри, че била луда докато най-накрая един нефролог най случайно и откри Лупус. А тя милата се беше свършила. Имам десетки примери за лекарска некадърност и немарливост и безхаберие, но сега не ми се занимава с това. Не отричам и признавам невероятните специалисти, които за жалост не са много, а и един човек как да знае кой е добър и кой не е. Оставяш се в техните ръце и вярваш!

545.   Д-р Ив П., не се засягайте от разни фрустрирани граждани. Повечете пациенти сме доволни. Аз съм лежала в ТУБ-Диспансер и бях излекувана, много съм благодарна на вниманието и човещината на персонала. В 90-те у нас имаше много лоши условия за живот и тези хора предотвратиха буквално епидемия на ТУБ в града ни.
„Ще се радвам ако някой може да ме обори да ме насочи към лекарства които мога да си купя от БГ и към болница във която да ме вземат на сериозно и да ме лекуват на европейско ниво. “
За европейско ниво лечение, трябва да плащате европейски здравни осигуровки. Аз живях на Запад и плащах към 500 евро всеки месец само здравни осигуровки. И не си мислете, че на Запад лекарите са пък хващат веднага турбеколоза, те дори не мислят за тази болест, тя се изучава в 1 час от университета като изкоренена болест. Имах приятели-българи, които работеха в лаборатория. Там някой колега бил докарал Турбеколоза от Индия, където бил на почивка. Е, лекарите не му я открили месеци и пламнала цялата лаборатория. Българите веднага в карантина всичките, защото реагирали позитивно на Манту (нали сме ваксинирани) и ужас.
Колкото до ваксините срещу Турбеколоза, на Запад те са отхвърлени и дори забранени. Говорила съм с медицински представители на Glaxo S. Kline и те ме увериха, че такива ваксини не произвеждат от десетилетия и НЯМА ваксина против турбеколозата. Старата ваксина в момента я откриха като някакво средство против рак, но още не е доказано нищо.
И какво получих, когато плащах дебелите осигуровки на Запад? Абсолютно никакво внимание и помощ. При всяко посещение в България си ходих на лекар и зъболекар. Така правят и повечето емигранти.
Българинът много обича да се изживява като жертва, но е време да разберем, че медицината също има своите граници. За 17 лв. здравни осигуровки (толкова плащат безработните у нас), какво очаквате?

„Това е болест за която във сайтът на СЗО и глобалният фонд пише колко милиарда се дават на България непрекъснато. Искам да кажа че за тази болест Има пари!“
Какви милиарди ви гонят, когато например цялата субсидия от ЕС, която сме получили в последните 5 години е към 2 милярда. Ако само за турбеколоза се давали от СЗО (?) на България (?) МИЛИАРДИ, то това щяхме да го почувстваме чисто икономически. Много пари са това за малка държава като нашата! СЗО може да дава пари за проучване на болестта и наука, но не дава пари на държави от ЕС (развити държави) за турбеколоза. Виж, на Индия може и да пуснат някое милионче, но целият бюджет на СЗО е 3,9 миларда за тази година ЗА ЦЕЛИЯ СВЯТ как да ни дават на нас милиардИ и то само за турбеколоза? 75% от този бюджет, между другото, чака още да бъде събран от дарения. Имат налични само 35% от тези 3.9 млрд. долара, на нас (гъза на географията, 7 мил. човечета) щели да дават пари за турбеколоза!

Болните от СПИН в България получават коктейла си всеки месец, АКО ИСКАТ. 2000-3000 лв. струват лекарствата на тези хора на месец, но нашата държава им ги покрива. Има 3 смъртни случая на ХИВ-позитивни за миналата година, които НЕ СА искали да си взимат медикаментите. Който си взима медикаментите, живее. Много е просто.

Колкото до ромите, които дават кръв - ами давайте вие. Ако българите дарявахме кръв доброволно, нямаше да има пазар за кръвтта на ромите. Ако и те спрат да дават кръв, какво ще правим? Отидете утре да дарите кръв, вместо да критикувате системата. Системата си е наша - направете нещо за подобряването ?, ако не сте доволни.

„Във гугъл преведено на съответния език всеки може да намери иформация как се лекуват във Гърция, Германия, Великобритания и т. н. Също така и какви туберкулини, БЦЖ ваксини и лекарства- на кои световни институти се използват.“
Както казах - БЦЖ ваксини в Германия поне НЯМА, НЕ СЕ ИЗПОЛЗВАТ, не се произвеждат И НЕ СЕ ПРОДАВАТ. Tuberkulin и Interferon-?-тест се използват за диагностиката.
Пише, че лечението е много трудно и много дълго, че има резистентни щамове. На разположение в Германия в момента са следните медикаменти (ползва се комбинация от тях) Isoniazid, Rifampicin, Ethambutol и Pyrazinamid. Резервни медикаменти са Streptomycin и Thiacetazon, като последния не се ползва в развитите страни, защото има неблагоприятни нежелани ефекти, но в по-бедните страни е стандартен медикамент, защото субстанцията е евтина и е подходяща за лечение на турбеколозно болни с ХИВ.
3 седмици трае доказването на резистентни бактерии, лечението може да увреди бъбреци, очен нерв и т.н.

Нека лекарите тук да кажат, дали лечението и ДИАГНОСТИКАТА на Запад било кой-знае колко по-напредлано от това у нас. Аз лично съм доволна от нашите лекари. Плащам към 150 лв. здравни (няма и 2/10 от това, което съм плащала на Запад). Оперираха баба ми два пъти БЕЗ ПАРИ. Оперираха баща ми от дискова херния и плати само 2000 лв. за консумативите (толкова внасях на Запад за 2 месеца като осигуровки само), оперираха баща ми от язва - само се плати за леглото към 200 лв. Моя близка роди на скоро и нищо не плати за раждането.
Не твърдя, че нашето здравеопазване е като в развитите страни, но като съотношение цена/услуга си е много добре. От Англия сме например действително много по-добре като здравеопазване. Там на 10 хил. родилки умират 9, у нас умират 3 родилки на 10 хил., но надуваме големите гайди. Много ми е жал за хората, болни от рак например, на които разни шарлатани от чужбина им искат баснословни пари, че уж щели да ги излекуват, но ако ракът беше лечим, нямаше на запад да има хосписи, където настаняват нелечимо болните до смъртта им. Има някакъв вид пропаганда у нас, че едва ли не можеш с половин милион евро да си купиш живота в ХУ болница в Турция, Израел, Москва, но истината е, че всички сме смъртници и всички ще умрем. Медицината е безсилна и в най-богатите страни. И в Германия умират деца от левкимия, умират възрастни от рак на белите дробове, а имат над 30 милярда излъшъци в здравните фондове. Ако имаше начин да се купи с пари лечението, тези хора щяха да са безсмъртни и нямаше да имат хосписи и умрели млади хора. Обаче умират - и от рак, и от бъбречни заболявания, и от сърце, и при раждане, най-много се умира от грип да кажем. Миналата година умряха 50 човека яли някакви кълнове с резистентни бактерии. Никой обаче не тръгва там да мачка държавата си, а ние като умре някой от най-нелечимо заболяване, първо почваме да псуваме лекарите, после НЗОК и стигаме до Б.Б. и Господ.
У нас ни пълнят главите с митове и легенди за стволови клетки, пускеме като луди СМС-ите, за да напълним джобовете на разни лекари-шарлатани. Няма просто панацея на всички болести. Лечението със стволови клетки е още в самото начало и дори на Запад не се покрива от касите, защото не е доказана ефективността. До колкото ми е известно само при левкимията при деца се ползват такива клетки от донори на гръбначен мозък, но и тяхното лечение не винаги минава добре.
Можем до утре да дискотираме, какви били лекарите и какви били медикаментите у нас, но за 17 лв. толкова. На който не му харесва - да ходи в Гърция, в Германия, в Турция. Ако обаче не спрем да ХУЛИМ И ОБИЖДАМЕ лекарите си, те ще си врътнат опашките и ще напуснат България. На Запад ще взимат 100 пъти по-големи заплати, а и пациентите са по-благодарни, защото е рядкост някой лекар да ти обръща внимание, да те погледне дори в очите (не в компютъра си). Такива като д-р Ив. П. пък, които да се занимават БЕЗПЛАТНО с някакви анонимни пациенти изобщо няма да намерите. Консултациите по интернет с гръцки лекар струват по 20-50 евро НА ВЪПРОС.
Вие колко платихте тук, за да хулите?

546.   543. до 545. Ние сме вече във европейският съюз и сме подписали директиви със които сме Длъжни след като вземаме тези милиарди или милиони независимо колко са да се спазват определени правила. Които не се спазват и се нарушават безогледно...
Аз лично плащам във момента стотици евро за да се лекувам, принуден съм болен да пътувам за да си набавя лекарства. Не решавате вие кой какви пари иска да даде и колко има тук не говоря за пари, а за геноцид който се извършва върху народа ни. Включително малки деца и бременни жени. Аз имам право на достъп до лекарства и аз решавам колко ще платя и какво качество да са. През тези 6 години съм платил хиляди за изследвания и лекари. Никой не говори за осигуровки и за дребни изчисления като вашите. Явно сте лекувани през деведесете години когато имаше действащи лекарства. Сега положението е различно и вие не сте запознати със него.
Тъй като общувам и си пишем със ТБ пациенти съм във центъра на събитията и много добре знам за какво говоря. За болните от спин ТБ какъв антибиотик им давате? Май никакъв нали.... коя болница им прави биопсия - май повечето отказват такава.
Ваксините все още се използват макар и със едно на ум тук много грешите. Във Солун дори лекуват и ваксинират нашите емигранти защото са пламнали от ТБ.
Защо се крие информацията за лекарствата които могат да се закупят от чужбина?
Много се обиждате без да сте страдали и един ден, никого не хуля просто искам да си купя лекарства и да получа истинско лечение.. Не искам хората да се лъжат и заблуждават затова се опитвам да ги информирам. И тази информация явно дразни някого който има интерес нещата да не се случват както трябва.
Никого не интересуват високопарните ви проблеми със лекарската емиграцията , парадирането ви за пари и как всичко е, , цветя и рози". Тук споделям опита си със конкретната болест за да се знае за какво става въпрос във милата ни Родина.
Вие колко платихте тук, за да хулите?
Със този въпрос ставате смешен/а/ естествено че съм платил само че за да НЕ получа отговори, естествено че лекарствата и пътя ми са във Евро. Със този въпрос явно целите да унижавате някого...?

547.   546 - цитирайте точно, къде в Европейските договори се гарантирал достъпът до скъпи лексрства на населението в отделните страни. Къде и кога от ЕС са ни давали милиарди за здравеопазване?
„Явно сте лекувани през деведесете години когато имаше действащи лекарства. „
Какви действащи лекарства е имало през 90-те? Тогава диспансерите бяха пред затваряне, нямаха пари за парно и храна, боята от стените падаше върху пациентите, държавата беше фалирала и не бяха плащали на лекари и сестри с месеци. Даваха ни някакви лекарства с изтекъл срок на годност лекарите, виждала съм опаковките. Тогава точно условията в нашата страна бяха отвратителни и слава Богу, че лекарите останаха да се борят за нас, че иначе...
Който не му харесва, да ходи в Солун да живее. Аз за Западна Европа (Гърция е Балканистан) съм 100% сигурна, че не се ползва ваксина ТБЦ при болни от турбеколоза хора. Ваксината е ДОКАЗАНО неефективна, но намалява рисковете за някои видове рак, което в момента се изследва.
Описала съм ви медикаментите, които ДНЕС се ползват в Германия, кои от тях не немерихте в България?
Не говоря за марка, а за активно вещество? Дайте ми един пример?

„Във Солун дори лекуват и ваксинират нашите емигранти защото са пламнали от ТБ. “
За пръв път чувам за лекуване на болен вече човек с ваксина, но щом казвате... Солун и неговите жители не са обект на нашата здравна система, между другото. Гръцките власти да си овладяват епидемиите в Гърция. Намерихте и вие каква страна да ни давате за пример.

„Много се обиждате без да сте страдали и един ден“
Вие откъде знаете? Точно 98-ма лежах в диспансер и гледах, как изкарваха хората с катафалки всеки ден от там, нямаше парно, храна нямаше, медикаменти НИКАКВИ. Лекарите ходиха да молят за помощи при мутрите, за да имаме елементарни медикаменти и то с изтекъл срок на годност! И хората даряваха, честно казано. Лека им пръст.
Днес диспансерът е закрит и е за добро. И лекарите и сестрите, страхотни специалисти, намериха работа в окръжната болница и няма проблеми. Тогава овладяха положението и днес има отделни случаи в града ни.

Който има проблеми с лечението си да се обърне към Министерството на здравеопазванието и медиите. Действително е срамота да се отказва лечение на ХИВ-позитивни с ТУБ, но докато не се говори по темата, няма да има решение. Резистентна турбеколоза не се лекува понякога. И в страна като Германия има няколко антибиотика и това е положението. Дайте пример за медикаменти, които нямат еквивалент в България и няма аналогичен препарат на пазара (със същото активно вещество) вместо да обиждате лекарите, които всеки ден спасяват хиляди човешки животи и получават обиди в замяна. На мен в най-трудните моменти точно лекарите и сестрите ми даваха сили да се боря, семейството далеч. Бях тогава на 15 г. и гледах как изкарваха хората с катафалки от диспансера всеки ден, докато аз още се боря и вие ще ми говорите за страдания и за условията през 90-те. Ако не бяха лекарите и сестрите днес нямаше да ме има. ПОКЛОН.

548.   543. до 545 Виждам, че нещо не сте ме разбрали и просто си държите речи. Никого не съм обидил писах, че лекарите не са запознати със ТБ по простата причина, че болестта е била отписана и почти не е засегната по времето което са учили те. След военният период се е изучавала много подробно във всички аспекти и системи на човешкото тяло. След това е отписана и е много малко засегната във учебниците по медицина. Тъй като е трудна за диагностика и много изменчива както писах по горе- тя е най големият имитатор много от нашите медици не са запознати точно със ТБ. Още повече, че нямат опит със други лекарства освен със БГ.
Всички които питах за лекарства вдигат рамене и ми казват че такива няма. Но е факт, че има и че ги пия във момента. Както е факт, че ако не се повлияеш от 6 месеца Тубоцин точно лекарите казват че не може да се направи нищо, че няма други лекарства и те отпращат във къщи- без лечение и никаква информация.
Относно парите за туберкулоза отворете сайтовете на СЗО и глобалният фонд и ще намерите точно колко милиарда се дават за борба със туберкулоза във България. Но се подписват документи във които е упоменато лечението изследванията, превенцията и задълженията на БГ щом взима тези пари. Там всичко е написано черно на бяло и го чете цял свят няма как да не се вярва на тях, а на вас. Има си и отчети които България дава всяка година за туберкулозата. Прочетете преди да говорите наизуст. Тук само ще спомена държавните поръчки и парите които отиват при разни БГ производители за лекарства, манту, БЦЖ и прочие. Тези пари ги плащаме всики ние за да ни пробутват боклуци. Кой във света би ги купил ако не е вътрешният пазар няма как да ги продадат именно затова другите медикаменти са забранени във БГ. Санофи авентис има офис до мола във София, но няма право да ги продава във БГ.
Прочетете и гръцките новини и ху ис -Гърция там е описано, как за последно са намерени 11 българи във центърът на Солун болни от тб, как наши циганчета са лекувани във техни болници и как във северна Гърция има епидемия заради емигрантите, как им слагат принудителни ваксини за ТБ.
Четете, а не говорете като партиен секретар. Напишете във Гугъл Манту - туберкулин и ще видите какво се използва при тях... Не мога да сложа линкове тъй като модераторът ще ги изтрие.
Пълна лъжа е че 98 година не е имало лекарства имаше Тубоцин и Римицид на Софарма които макар и токсични лекуваха. Имаше ги във всяка аптека, а че вие сте чакали от държавните и не сте си ги купили е било лично ваш проблем. За съжаление сега тези лекарства са на други производители и не са ефективни.
Резистентните щамове не само че във БГ не са лекувани 20 години, но и сега е само за 50 човека и може да се чака със години. Може да отворите болницата във Габрово и да намерите отделението за резистентна ТБ там ще намерите и файл със писмо от мениджърката до министъра където тази ситуация е описана.
Четете и статията във Мединфо на доктор П. Минчев детския ТБ лекар и ще видите че още 2010 год е написал, че във Бг има епидемия. По горе описах пътищата на зараза но пропуснах активната белодробна форма която лекувана и недолекувана си рецидивира достатъчно е някой да кихне до вас и ще се убедите за какво пиша. Не дай боже да ви прелеят кръв или да ви извадят зъб. Защо мислите че сте застрахован/а/. Нека всички да знаят че ИМА епидемия и че лечението ни не е лечение. Пожелавам и на лекарите да са по заинтересовани и да знаят повече за да се справят. На мен не само не ми помогнаха, но и ми навредиха и излъгаха, но пък парите ми взеха. И досега за лечението си не получавам никаква лекарска помощ. Отказаха ми и биопсия и Телк и всичко. Затова няма пред кой да се прекланям и хвалбите ви са ми чужди.
Целта на цялото ми писане е да се говори и да се помогне на хора които във момента се лекуват какви лекарства да си купят от къде колко време да ги пият и т. н. Много бих искал да има нещо като група за взаимопомощ. Имам доста информация която мога да споделя за да помогна на някой. Също и за симптоматиката на болестта и как най лесно може да се открие.
Затова изброих горните факти и описах ситуацията във БГ за да се знае за какво става въпрос и защо има Епидемия и все по голяма зараза.

549.   539 до 540. Изказвам съчувствието си и съболезнования за вашия баща. Мога само да си представя през какъв кошмар сте преминали както ужасът и вината която сте изпитали след като сте разбрали че е била болест която се лекува. Имам някои обяснения и отговори за това. Знам, че не е утеха но все пак ще споделя това което знам и ще се опитам да отговоря на въпросите ви.
При разгръщането на туберкулозната клинична картина/независимо дали и къде се намира ТБ процеса/ има симптоми които са 1 към 1 със Неопластичният /паранеопластичният/синдром. Причината е във силната токсичност на ТБ-бактерий и имунната система която със защитата си се опитва да пребори самите туберкули. Получава се разпад на вещества които навлизат във кръвообръщението силно токсични, гнойни и отровни. Също така ТБ дава разсейки във други органи и кости които погледнати отстрани приличат на метастази и не се различават от тях. Затова симптомите и част от образната диагностика съвпадат напълно със рака.
Обикновено има температура, гадене и повръщане, болки във цялото тяло -във мускулите и костите, умора до невъзможност за ставане от леглото-дори само говоренето изморява болният. Много характерни са силните изпотявания по време на сън-толкова силни че водят до събуждане, също и силни втрисания които дори се виждат от страничен наблюдател. Болният започва непрекъснато да спи със много малко часове на бодърстване. Температурата варира и заедно със нея периодите на изпотяване, втрисане, болки и умора. Общо взето няма нормално състояние дори и за 1 час. Има влошаване на Апетита, много силно отслабване на кг. до степен на пълно измършавяване и стопяване на мускулната маса. Изглежда изпит със жълтеникаво, зеленист изглед на кожата. Кожата изглежда вяла и отпусната. Могат да се появят и проблеми със сърдечно съдовата система -брадикардия последвана от тахикардия, спадане на кръвното налягане, сближаване на границите на кръвното налягане. Необичайни промени във пулса при нормално кръвно налягане. По големите физически усилия могат да доведат до причерняване и припадане. Могат да се появят и куп алергии които досега болният не е имал. Може да има и гнойни обриви, циреи/стафилокок много често/ тъй като ТБ бакт. прави симбиоза със други патогенни бактерии, вируси, хламидии, микоплазми, гъби и дава предпоставка за тяхното развитие-както и разпада на токсичните вещества във кръвта.
Много често такива болни се диагностицират като раково болни със множество метастази. Затова не се извършват хирургични интервенции се смята за терминални. Ако такъв болен се отвори от Хирург ще се видят нишковидни восъко-подобни/заради многото липиди и восъци във бактерията/ структури и образования които обхващат повърхността на много органи и кости по съседство. Именно те се объркват със метастази.
Има и една особеност която различава рака от ТБ, а това е Цитологията/пробата която е взета/. Обикновено тя не е категорична и не може да определи на 100% рака. Това се подминава доста често и от там грешките във диагностиката. Тази проба би трябвало да се изследва за М. туберкулозис, много рядко за М. бовис. което на практика почти не се случва. За съжаление това не е единичен случай.
Опитах се накратко да ви обясня защо се е получило така със вашият баща естествено симптомите могат да варират или да се добавят още, но във общи линии са като гореописаните.
Сега да ви отговоря как аз открих заболяването си като не ангажирам никого със мнението си и прилагането му върху самия себе си. Моята история е дълга, но накратко след като обиколих всички възможни лекари със всички възможни изследвания. Изпробваха всички лекарства-дълги курсове атибиотоци венозни и орални, кортикостероиди, нестероидни противовъзпалителни, транквиланти и др. накрая ме отписаха и вече нямаше кой да ми помогне. Лежах половин година със треска и болки като почти не можех да ставам от леглото. Мислех си че ще умра, но така и не умирах само се мъчех. Тогава преговаряйки многобройните учебници по медицина, фармакология, микробиология които съм изчел се сетих че не съм пил само туберкулостатици. Разрових домашната аптека и открих шишенце Римицид. Реших да изпробвам и това така и така нямаше вече какво да губя. Взех първият ден три таблетки и на вторият още три. И стана чудо нощните изпотявания намаляха, за 3-4 часа на ден нямах температура и се почуствах по добре макар и за няколко часа. След това лекарите ми обясниха, че това лекарство действа само на ТБ-зата и че явно това е причината за моето състояние. Много се зарадвах, че имам отговор, но от тук почна и сагата ми със лекарства и проучването ми защо и как се случва всичко това. Накратко докато чаках да ми донесат лекарства от чужбина изпробвах и сегашният Исонид който обаче няма никакво действие за съжаление/впрочем както и Етамбутола на същият производител/. Обадих се във агенцията по лекарствата от там ми казаха че били проверили забода по Документи и мрън, мрън... Отидох и до офиса на СЗО във София там категорично отказаха да ме приемат защото приемали само Министри. И така... Старият Римицид си беше ефективно лекарство, но за съжаление вече не се произвежда. Ако отворите и Пулс. Бг ще видите колко хора се оплакват и от действието на сегашният Тубоцин.
Единственото добро лекарсто във БГ във момента е словенският /на КRКА / Пиразинамид поръчва се от аптека и го има урааа....!

Това е което изпробвах върху себе си и не съветвам никого друг да го прави само споделям опита си и отговарям на въпроса на 540.
Надявам се да съм ви бил полезен, ако имате въпроси и мога да отговоря питайте ще се постарая да бъда полезен.

550.   Благодаря за отговора! Радвам се, че сте достатъчно интелигентен/а и сам сте предприели мерки да се спасите! На баща ми му взеха биопсия от дроба, но явно и тя не е помогнала за диагностиката.

551.   Ох, ми аз по неволя или трябваше да си помогна сам или...
И въпроса със биопсиите е много различен има значение във коя лаборатория се прави, колко броя срезове - колкото повече толкова по добре. Има специални кутийки за съхранение и пробите могат да бъдат изпратени във друга лаборатория както и във чужбина/например Франция/ когато има някакви съмнения. Вече има и PSR/PCR/ тестове за един час стават резултатите. Предполагам, че на вас тези опции не са ви ги обяснили и от там е допусната грешката. При такава сериозна диагноза като Рак си струва да се направят всички възможни проби за да е сигурно какво се лекува. Хубаво е хората сами да изискват това от лекарите иначе няма кой да им обясни, че има такава възможност. Дори и да е скъпо според мен си струва парите когато се касае за човешки живот както на болния така и на близките му които страдат покрай него.
Дано повече хора да прочетат това което пиша за да могат да се предпазят от такива нелепи смъртни случаи.

552.   Забравих да напиша, че една тънкоиглена биопсия /ТАБ/със 2 среза може само да насочи, но би трябвало да се повтори биопсията със дебела игла и 7-9 среза от пробата които да се изпратят във поне 2 лаборатории/патологии/. Също така се пуснат и Туморни маркери във кръвта които при инфекция може да са със гранични стойности или леко завишени, но при рак стойностите се покачват 2-3 кратно, че и повече.
Лошото е, че сме научени да пестим от парите за изследвания и обикновено си ги спестяваме. А не бива.

553.   Както по-горе писах детето ми е със субфибрилна температура вече 4месеца. И понеже аз така и не се "успокоих", а продължих да търся специалист, който да открие причината за тази температура, въпреки отличните кръвни резултати. Причината е стафилококи в носа и клостридии в червата. " Д-р Ив. П. до К. Г. Уважаема госпожо. Успокойте се. Детето Ви според националния консултант е добре. Пишете, че изглежда добре, храни се, изследванията са в норма. За успокоение ще направите нови изследвания след 15 дни. Не мислете най-лошото. Малките деца бързо се разболяват и сравнително бързо се възстановяват. Първо дете ли Ви е? Проветрявайте поне 3-4 пъти дневно, не го преобличайте, извеждайте го на чист въздух и го оставете да се движи колкото иска. Ако сънят му е нормален, няма основания за притеснения. Пропускам да коментирам някои квалификации, относно медици. Водете детето си редовно на детски консултации, най-добре е при квалифициран педиатър. "

554.   Здравейте!
В средата на декември постъпих за лечение на възпаление на маточна тръба ( с диагноза тубо-овариален абцес) след 10 дни антибиотици трябваше да ме оперират, за да премахнат тръбата, когато обаче дойде деня за това след прегледи и ехограф се оказа, че положението се е повлияло и ми направиха лапароскопия за да видят какво се случва с предупреждение че ако се налага ще преминат към отворена операция, за да премахнат тръбата. След 1. 30ч се събудих казаха ми че всичко е било наред и че са премахнати само множество сраствания които са създавали впечатление за голям абцес и че яйчникът ми е уголемен, но не бил за махане. На следващият ден ме изпратиха у дома и 20 дни бях с болки като през това време ходих 2 пъти на контролен преглед казват ми че всичко е добре, но от тогава поддържам от 36. 8 до 37. 4 като варира не всеки ден е така по-точно 15 дни след операцията повиших до 37. 5 и после до към 37. 2 сега се върти до 37, няма точно време в което се повишава. Правиха ми кръвни изследвания 2 пъти всичко е в норма урина и там без проблем ходих на белодробен манту и снимка също както и хламидии -всичко е нормално. Малко съм бледа, но пък близо 2 месеца не спирам да мисля какво ли не и съм в един затворен кръг.
Посъветвайте ме на 32г съм

555.   Леле, леле, леле!!! Пак източване на пътечка! Видяли, че всичко се оправило от антибиотика, ама пак да направим и лапароскопийка.... Нямам думи. Ще се оправиш мила, не се безпокой. Температурата ще отмине с времето. Потърси обаче и мнение на други АГ- специалисти.

556.   от 554
Благодаря за куража. Ами не знам и ти си права, но пък съм благодарна че не побързаха веднага с ножа, че навсякъде като те видят и айде.... При мен възпалението беше много голямо и от там се е получило и срастванията, които казаха че са били доста. Притеснявам се дали всичко е наистина било овладяно, защото тази температура като чета какво ли не ме побърква а казват че от тяхна страна всичко е наред

557.   Здравейте 553, радвам се че сте намерили причината за темп. на вашето дете и не сте се отказали да търсите въпреки че са ви обяснявали как нищо му няма.... Стафилококът е възможно да си го носите още от родилният дом и при спад във имунната система да е прогресирал. За съжаление във нашите родилни домове това е масова практика. Предполагам че вече имате определените щамове на бактериите както и тяхната чувствителност към антибиотици. Добре е да подберете внимателно антибиотика като производство. Във смисъл ако трябва да избирате между/говоря образно/ Bayer и Бяла Слатина изберете Bayer. Внимавайте за алергични реакции и при най малкия признак за такива спрете антибиотика.
Поздравявам ви, за упоритостта ви и бързото откриване на диагнозата.

558.   Здравейте 554, това със лапароскопията и рязането на сраствания вече си е масово. Трябва не трябва се прави както казва 555.
След Лапароскопията предписаха ли ви някакви антибиотици. Възможно е инфекцията която сте имали да не е долекувана и да се наложи още малко антибиотично лечение.
Защо въпросният яйчник е увеличен и какво точно му има за да е така? Може там да е причината.

559.   От 554
Проблема при мен започна от месец юни получих болки ниско долу обиколих гинеколози които нищо не откриха после в края на месеца една от тях забеляза че ми е уголемен яйчника и ми каза като ми свърши цикала да отида да го видим тогава всичко след цикъла ми беше ок взе ми цитонамзка и резултатите бяха добри. Имала съм болки отдясно и преди но малки и за бързо. Лекарите ми казаха че е било хронично. Лекуваха ме 10 дни с 3 вида антибиотици в болницата преди лапароскопията после у дома (но след 7 мия ден ) ми изписаха ципрофлоксацин 500 за 5 дни яйчникът ми е уголемен и сега мисля че постоянно защото на всички прегледи с 4д това ми казваха. В болницата и микробиология ми направиха била добра. Сега ми казват не е от нас проблема ходи при белодробен кръвен еднокардиолог. Аз кръвни изследвания пусках в норма са урина също белодробната снимка е ок манту отрицателно хламидия отрицателна. Незнам какво да правя от около 9-10 дни вече температурата ми се върти до 37 и се надявам да не се вдига повече.

560.   Здравейте 557, стафилокока е ауреус и реших да го лекуваме с хомеопатия, дано не греша, но съм решила така да опитам да лекувам децата си. Приятен ден!

561.   До 554. Вероятно имате недоизлекуван аднексит. Каква е стойността на хемоглобина и хематокрита, СУЕ, левкоцити. Ехография, с описание и посявка и антибиограма на вагинален и цервикален секрет. Като начало.

562.   От 554

Изследвания на кръвта от 7. 02
хемоглобин 129
хематокрит 0. 43

Суе имам от 12. 01 беше 10
сега ми пуснаха CRP 1. 23
левкоцити 7. 3 (като от изследванията на 12. 01 бяха 6. 5 )
ехографията ми е че яйчникът ми е уголемен десният левия не се визуализира секрет за микробиология ми вземаха в болницата казаха че е наред после последва лапароскопията с която установиха че всичко вътре било наред
Преди лапарото ми казаха тубо-овариален абцес виждали формация от тръбата която при лапарото се оказало че от възпалението се е сраснала с червата и е придавала този вид за овариален абцес с голяма формация

563.   Здравейте 554, проблемът със стафилококът е доста сложен и търпи развитие във времето със растежът на детето. Особено Ауреусът-/надявам се да не е метацилин резистентен/. Силно се съмнявам във хомеопатичното лечение тъй като това са много упорити патогенни бактерии и много трудно се лекуват. Стафилококовото носителство понякога си остава за цял живот и се проявява във една или друга форма когато имунитетът дори и леко падне. Може би е добре да се наблегне и на имунната система със витамини/минерали /Вит. Ц и Цинк/ и имуностимулатори.
Дано успеете със Хомеопатията, но според мен това е доста трудно.

501-550 от 1096