Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

551-600 от 1096

564.   Здравейте 562, би трябвало във епикризата ви да пише всички резултати от изследванията ви във болницата както и резултата от микробиологичното ви изследване. Там пише при свалянето на анамнезата. Добре е да видите точно какъв е бил причинителят за инфекцията за да можете да прецените и лечението си.
По принцип понякога има такъв напрегнат пост- инфекциозен имунитетет който протича със темп., която обикновено със времето отшумява. Добре е че при вас се държи до 37 гр. изчакайте малко, може би имунната ви система ще стабилизира положението. Пазете се от настинки и вируси, може да приемате имуностимулатори, витамини, минерали/немски по възможност/. Ако темп. ви продължи да е до 37гр. това е добър знак.

565.   моя съвет е да си направиш консултация с ендокринолог. повече от 2 год. ме наливаха с антибиотици, хламидия положителна, това беше постоянно. накрая понеже започнах инвитро процедура ми направиха хламидия вагинален, той естествено беше отрицателен. оказа се че имам много завишена функция на щитовидната жлеза, и анти телата който отделям влиаят на кръвните ми изследвания.

566.   От 554 или 562
Здравейте отново от мен. Първо Ви благодаря за вниманието и съветите.
Аз си имах както казах по-горе леки болки понякога отдясно (където ми бе възпалението), кое обаче го е изострило така не знам. Приеха ме с 17. 4 левкоцити и 36 утайка. Лекуваха ме фалжил, цепотаксим, амикацин така 8 дни- при изписване левкоцити 11. 1 утайка покачена на 62.
Директна микроскопия- нишковидни лактобацили, епителни клетки и единични Sg leuco-ти. В общият статус пише в дясно до матката формация вероятно тръба с приблизителни граници 7-3см. Cavum Douglassi- болезнен при натиск -това е при приемането, а при изписването- в дясно от матката персистира формация колкото мъжки юмрук.
Бях насочена за операцияно от първото ми изписване до дата на операция (която както казах бе лапароскопска) минаха 10 дни. Когато се върнах на датата за операция при вземането на кръв се установи че левкоцитите са вече 8 хемоглобина ми беше доста висок и когато ме огледаха в деня на процедурата първо чрез преглед казаха че се е повлияло после с ехограф и последва операцията с която само ми обясниха че са се получили доста сраствания които са премахнати от тях и че нещата са добре. Последваха 20 дни болки и 2 прегледа в които ми потвърдиха че всичко е наред там. Температурата ми остана 37, 1-37, 2 след около 10 дни се покачи до към 37. 5 но не постоянно през деня а понякога усещах я с това че ми ставаше топло около врата. С диапазон на покачване до към 37. 4-37. 5 най-много бе 10-на дни, след което си остана до 37. 2 най-много. Пих и още един антибиотик една седмица след изписването ми ципрофлоксацин 500 за 5 дни. На около 10 ден след второто ми изписване получих лек обрив на лицето и горната част на торса над гърдите. Цикъла ми дойде с 5-6 дни закъснение бе нормален. Лекаря ми изпиха изопреназин пих 20 таблетки от него. Към момента си имам леки болки в дясната част където бе всичко бледа съм и пак си имам лек обрив който понякога се вижда понякога не така. Получих и една болка в ляво долу успоредна на дясната но много по-към таза навътре какво е не знам, но по-изследванията от 7. 02 се вижда че няма въспаление. През цялото време никой ме ни каза да пия пробиотици. Сега от 10 дни както Ви споделих температурата се върти до 37. но ме притеснява и болката в ляво иначе изследванията са ми добри. Не знам дали не е нещо раздразнено или да имам гъбички, но вече 2 месец побърках всички покрай мен.
Както Ви казах десният ми яйчник е уголемен.
Ето и епикризата от втория ми престой:
При постъпване : В областта на десни аднекси се установява формация с големина на мандарина
След лапароскопията:
Матка с нормална големина, подвижна гладка, . Леви аднекси-б. о., Десни аднекси-яйчник с нормални размери (като ми казаха че не е и после на 4д пак се потвърди). Наличие на сраствания на чревни бримки и оментум към десни аднекси и пик. мехур.
Когато ме гледаха на контролата с 4д казаха докато си говореха че при лапарото е нямало поликистоза и ендометриозни огнища.
Това е от там. А аз се притеснявам да не ми се е багнала имунната система и от нея да стават тези неща а и тази бледост на кожата не знам дали защото съм се затворила 2 месеца у дома и само глупости мисля нон стоп ли е но иначе не се чувствам отпаднала не мога да спя само болести и какво ли не ми е пред очите. Посъветвайте ме. Сега пак ще отида на 4д и на вземане на секрети за изследвания. Притеснявам се за лоши прогнози
Благодаря за вниманието

567.   До 566.Смесен екип от хирург-уролог,гинеколог.

568.   От 566 (554 564)
От 10. 02 термометъра не беше превишавал 37 ето че днес пак до 37. 2 и малко единствено днес съм вземала витамини и пробиотици явно може да има връзка и с болежките които ми продължават са и от ляво и от дясно вече не знам. Ще отида да ми вземат изследвания гинекологични пак не знам какво се случва и с червата и чревната флора нищо чудно да имам гъбички от антибиотиците

569.   Здравейте 568, първо да ви успокоя малко. Нормално е след толкова антиб. и операция да сте бледа. Нормално е да имате някакъв лек спад на имунитета който обаче при здрави хора бързо се компенсира. Това изобщо не означава, че имате имунологично заболяване- и да ви попитам имате ли родствени близки със автоимунни заболявания? Всеки човек след толкова антибиотици получва гъбички, които обаче са нормални и се лекуват за 1-2 седмици със по 1табл на седмица от 150мг. Флуконазол. В повечето случаи и без таблетки, тялото само си ги преборва. При нормална имунна система/например нямате диабет/ от такива гъбички не можете да имате температура. Нарушената флора във червата след антибиотично лечение също е нормална. Пробиотиците ще помогнат за по бързото възстановяване на чревната флора- те са един вид кисело мляко. От пробиотиците няма как да имате темпер. Хубавото при вас е, че нямате умора и нарушено физическо състояние това е признак че не е нещо много сериозно просто сте уплашена. Очевидно има някава инфекция която още тлее и дава всички тези болки и темп. Въоръжете се със търпение и започнете да търсите за какво става въпрос, без да изпадате във паника. Страхът във такива случаи може само да ви навреди и да си въобразите какво ли не.
Според мен трябва да се насочите към Хирург, Гастроентеролог, Уролог не само към АГ. Също да питате за състоянието на ингвиналните лимфни възли. Когато имате насока може да направите и ЯМР със срезове - така най добре може да се види всичко. Очевидно, че със 4Д ехографа не става и диагнозите се объркват
Да ви, попитам и за тези обриви какви са? Имат ли гнойни връхчета, парят ли, сърбят ли, пъпките ситни ли са или големи?

570.   Здравейте и от мен 568
Нека да Ви отговоря на въпросите.
Наследствено нямам в рода си някой болен от автоимнунно заболяване. Обривите ми се получиха след като се прибрах у дома една седмица след лапароскопията. Някъде към 10. 01-както обясних бяха ми изписали и изопреназин(но не знам дали има връзка и дали като го започнах се появиха или преди това). Получиха се по лицето по бузите и носа не ме сърбят нито парят(затова се втрещих за автоимунно нещо) като малки петанца (дори помислих че е алергия) и по горната част на торса (над гърдите) и отшумяха т. е. ту се появяват за малко ту изчезват. Иначе по тялото от време на време ми се появяват и пъпки с връхчета сякаш организма се чисти също така и някак като малки капилярчета затова се притеснявам…Например както си седя и се погледна към гардите ми се червенеят после след 10-20 мин все едно не е било само капилярчетата. Иначе както казах съм бледа понякога съм си и с нормална кожа или аз се виждам вече с други очи, защото само се изследвам. Докато да ми се случи това съм била доста динамичен човек нон стоп работа и движение сега съм се затворила и притеснена и не виждаща оптимизъм и нищо изпаднах в една ситуация…. жива дупка. През деня не лягам към следобед ми се доспива малко но като цяло у дома затворена спя по-малко нощем от притеснение. За нарушено физическо състояние – притесняащата ме болка от ляво която е малко по-високо от яйчника и навътре към таза а и се вдига към бъбрека като че ли и аз незнам, тук там ме наболява и десният край където бе цялата работа. От както мина лапароскопията си имам болки из корема или ще е фиксирана в ляво или към бъбрека или там вдясно не са силни в никой случай не са за хапчета болко-успокояващи. Изпитвам странно чувство след лапарото буквално усещам как ми се пълни пикочният мехур нещо което никога не е било. Дискомфорт като цяло. Това което правих е пълна кръвна картина и урина, хламидия също белодробен и манту като белодробният искаше да види снимка въпреки добро манту и заради възли и са добре- всички ми казват че било на нервна почва нещо с което немога да се съглася да ми играе температурата заради това. С кого да се консултирам за ингвиналните лимфни възли (които са си ми така цял живот т. е нямат промяна), защото съм от провенциален град? И никога не съм боледувала сериозно имала съм понякога синузит, но такива грипове- не, сливиците ми са със едни джобчета от които понякога ми излизат едни бели топчета твърди с неприятна миризма без да е възпалено, личният ми обясни че се задържа там храна. От както си дойдох от болницата едната вечер ме боля гърлото но до там само и сега много рядко ми се запушва едната ноздра, но не мисля че има отношение към всичко
Благодаря Ви за вниманието

571.   Здравейте отново 570, всички във този форум сме като вас търсим и или сме намерили диагнозата си. Трудно е и не става бързо, но все пак който търси той намира. Трябва да спите добре за да можете да се справите със ситуацията. Сънят е много важен, не бива да допускате състоянието ви да ви попречи. Както виждате не сте сама и не сте единствената във това състояние. Опитвам се да ви вдъхна малко кураж за да се борите.
Малко е объркано всичко при вас. Първо тези сливици Не трябва да ги търпите повече. Те са си за вадене и са резервоар за инфекции и синузити. Дори да не ви болят храната която гние във тях си образува патогенни бактерии които рано или късно се отразяват на всичко и преминават във кръвта. Сливиците, синузита и гнойните пъпчици които излизат понякога всъщност са признак на стафилококово носителство. Вероятен резервоар са сливиците ви и носната кухина- може да пуснете секрети микробиология за да проверите. Не знам къде ви е правена лапароскопията, но ако във стара АГ болница която се ремонтира веднъж на 50-100 години е възможно да сте получили и допълнителна доза стафилокок. Това е едно на ръка. За другото във момента мога само да гадая. Възможностите са много. Другите обриви може и да са алергична реакция, но не се знае към какво. Дали е към медикаменти или е инфекциозна алергия която има връзка със общото състояние. Това със капилярчетата е странно може да е признак на много неща - черен дроб, далак, системни автоимунни заболавания, алергична реакция, и др. Затова е нужно да направите ехография за да се изясни състоянието на черният дроб, далака, червата, урологичната система, бъбреците. Т. е. хирург, гастроентролог, уролог, нефролог.. За ингвиналните лимфни възли могат да се огледат на същият ехограф, ако има инфекция някъде там те ще са напрегнати или леко увеличени заради имунната защита. Най-добре е да влезете за три дена/понеже имате болки/ във гастроентерология за да могат по здравна каса да ви направят всички изследвания и да проверят нещата и точно от какво идват болките.
Възможно е Аг проблемът да е отшумял, но да имате и друг проблем- там се объркват нещата и трябва да прегледате всичко за да имате насока какво може да е.
За сливиците със сигурност са за вадене.
За момента само за това се сещам. Отидете при личният си лекар кажете, че имате болки във корема и температура и искайте талон за приемане във гастроентерология. Искайте и микробиологично изследване от гърлото и носът -сутрин без да сте си мили зъбите, без да сте пили, яли, без да сте си духали носа за да може да са реални изследванията ви.
Това е засега, пишете ако имате въпроси.

572.   Благодаря за вниманието! При развитие ще пиша

573.   Д-р Ив. П. до 566. Уважаема г/це / г-жо, под № 567 / за първи път анонимно / Ви писах 6 думи. Сега ще Ви пиша също кратко- ако бяхте моя пациентка, след рутинна предоперативна подготовка бих Ви направил, при липса на контраиндикации, в съекип с хирург-уролог /задължително с двете специалности / пробна лапаротомия с, с разрез по Пфаненщил. Възможно е да имате отново сраствания, които са резултат на възпалителен хроничен процес. Необходимо е да се премахнат тези сраствания, да се огледа добре коремната кухина, включително черния дроб и се перитонизира щателно. Възможно е да се апликира антибиотик в коремната кухина. В зависимост от находката ще се процедира по отношение на всеки орган поотделно. По преценка постоперативна терапия и физиотерапия. Мисля, че е добре да се консултирате и с психиатър, често неустановената диагноза и неефективно лечение са предпоставки за депресивно състояние-в случая наченки на паническо разстройство. Желая Ви успех! Надявам се че във форума няма да се допускат словоизлияния, преписвания от учебници по медицина, монографии и статии, някои от които в последния месец надхвърлят по 120 реда/общо като обем са равни на коментари за 1 година /. Накрая-няма болести- има болни, т. е. една и съща на пръв поглед болест може да протича различно при всеки индивид. Затова и на всяка листовка за лекарства е написано-лекарството е предназначено за този, на когото е изписано.

574.   Д-р Ив. П. моите уважения, но това за което пишете е много трудно да се случи във провинцията. Няма как пациентът сам да събере екип от няколко специалисти и да изиска операция от лекарите. Това се случва само по преценка на специалистите. Ако те са искали да направят ревизия на лапароскопията и са огледали всичко както пишете нямаше да се стигне до форумът. Както виждате болната е разкарвана напред, назад и никой не е предприел нищо. Отварянето на коремната кухина съвсем не е нещо безобидно, а една от най рискованите манипулации със възможни усложнения. Разбирам как бихте постъпили вие, но как да постъпи пациентката във такъв случай. Къде да отиде, какво да иска и към какъв специалист да се обърне? Това е въпросът.
Колкото до словоизлиянията, нормално е човек да е притеснен когато е болен и не знае от какво. Няма нищо лошо да опише притесненията си и да получи някоя ДОБРА дума. Мисля, че добрата дума няма да навреди на никого. Форумът е затова за да се пише във него и както виждате има нужда от такъв форум.
Невъзможно е да се постави диагноза по този начин, но може да се даде идея и насока какво да се търси. След необходимите изследвания обикновено се стига до такава. Давам ви за пример случаят със Н. Ф. - радвам се че и помогнах и успокоих, на мен това ми стига. Независимо кой какво и къде е прочел стига да помага е достатъчно.

575.   Д-р Ив. П. до 566. Уважаема, в кой район живеете?

576.   От 570(566)
Благодаря ви 574 на Д-р Ив. П. ще кажа че съм на 11км от Хасково и че тук е трудно за всичко, а и хората в Пловдив защото там ме лекуваха казаха че не е вече едва ли не техен проблема и сега си търся специалисти, които да разберат дали съм замърсена от операцията или има някаква инфекция (не възпаление) било последваща или вследствие от лапароскопията защото както казва 574 в по-горни редове към мен може да съм получила доза стафилокок или незнам объркана съм и ако знам кой е пътя е лесно, но е трудно да се реши човек сам да му ровят из коремната кухина при положение че дори трябваше да ми махнат тръбата а не го направиха защото се показа с лапароскопията че няма нужда и че всичко там било наред след силните антибиотици и не било редно да ме осакатяват не знам дали в резултат на махнатите сраствания дали не е станало нещо или му е нужно време на организма да се поизчисти и затова да вдигам тем. идея нямам но вече 3 лекар ми казва че след изкараното възпаление от гинекологична гледна точка всичко е наред. Дали тръбата е източник на инфекции не знам, знам само че искам да се оправя и че благодаря на всички които ми давате надежди и кураж

577.   Д-р Ив.П.до 576. Ходихте ли при д-р Стоев?

578.   Не при д-р Стоев не съм, но съм минала през 3 гинеколога в Пловдив и София като лекуващият ми бе професор-казват че вече уж било наред не знам какво ме направиха с тази лапароскопия но е факт че си имам болки (пак казвам не са за болкоуспокоителни но са напомнящи и неприятни) и това че възпалението ми бе от десният край а след операцията имам болка и от ляво и тази смущаваща температура. Сега чакам микробиология цитонамазка и още някой изследвания

579.   Д-р Ив. П. до 578. В Димитровград ли живеете и проф. Пехливанов ли Ви гледа? Знаете, че при лапароскопия разрезът е малък. Затова отново мисля, че в 573 съм изложил моето виждане.

580.   Не не съм от там и няма значение кой какво. Знам че разрезът е малък но нали все пак лапароскопията е за добра диагностика и я правят само за да няма отворени операции ей така когато не се налага именно затова ми направиха такава като бях предупредена че при нужда ще се премине към друга-но се оказало че всичко са огледали включително и черен дроб и са преценили да не преминават към друга. Вас какво точно ви насочва че трябва да има нова кое е нещото което налага според Вас това?
Благодаря за вниманието

581.   Д-р Ив П. до 580. Уважаема XYZ, вече изложих мнението си как бих постъпил въз основа на описаните оплаквания. Естествено, невъзможно е да се поставя точна диагноза дистанционно. Вие ще решите как да процедирате занапред.

582.   Доколкото разбирам Д-р Ив. П. пита 580 от къде е за да разбере дали би могъл да и помогне и да я прегледа. Доколкото знам Д-р Ив. П е от Пловдив и е АГ-специалист. Може би има предвид някаква инфекция която е останала или пък инфекция във малкият таз. Според мен диалогът нещо не се получава.
580, изслушайте го ако имате възможност направете един преглед при него. Не е задължително да ви оперира. Предполагам че има нещо предвид тъй като това е неговата специалност.
И двете страни са изнервени, успокойте се малко.
Желая ви успех!

583.   Здравейте отговаря Ви 580.
Ни най-малко съм искала да се води изнервен разговор или пък такъв в който някой да бъде обиден. Аз оценявам че се намесва специалист не знаех че е в същата област и ако съм разбрана погрешно или съм засегнала Д-р Ив. П. се извинявам.
До д-р Ив. П. ако както казва 582 е възможно да направя консултация лично с Вас ще се радвам, но трябва да знам как да се свържа с Вас

584.   Д-р Ив. П. Уважаема 583, съжалявам но не мога да Ви прегледам или да Ви дам своите координати. Това изрично е упоменато в сайта. Зададох Ви въпроси, под № 579, с оглед да Ви насоча към подходящ колега, доказан специалист. В тази връзка Ви помолих да ми пишете къде живеете, кой Ви е преглеждал и правил лапароскопията. От № 363 и 365 можете да научите някои неща, относно това, къде и какво съм работил. До този момент, вече 3 години, не съм се срещнал с нито една пациентка или пациент. До към 250 не се ограничаваше публикуване на скайп или емейл. С някои пациенти разговарях и ги виждах, защото визуалната връзка дава възможност за по-бърза и точна диагноза, с други кореспондирахме по пощата. Някои от хората, с оплаквания, доведени до отчаяние от състоянието на медицинското ниво и обслужване бяха от Силистра, Варна, Търново, Габрово, Лондон, Волос-Гърция и др. На бременна показах миниапарат за слушане на детски сърдечни тонове, който си купиха и бремеността завърши успешно. Но ситуацията е променена. Затова оставям на Вас да прецените спокойно ситуацията и да реагирате адекватно. Но, ако имате оплаквания, не чакайте нещата да се оправят от самосебе си.

585.   До Д-р Ив. П.
Здравейте и от мен отново :)! (номер 583)
Съжалявам че не мога да установя лична връзка с Вас - това е ужасно!!!
Не посочих имената на хората които се грижеха за мен както и други данни, само за да не излезе погрешно че хуля някого който мисля че ме обгрижваше с внимание и аз не мога да си изкривя душата за това и в никой случай и ни най-малко искам да обвинявам някой. Иначе мисля че правилните хора се справяха с моят проблем и Вие се насочихте в правилната посока.
В никой случай не искам и няма да оставя нещата така - просто ми се казва че от към гинекологична гледна точка всичко е наред вече. Сега кое е предизвикало това възпаление и какво естествено е да не знам и аз. Това което направих последните дни е ходих до София за ANA скрининг тест който е на границата по резултат и тест за лупус специално където всичко е наред, както и някой гинекологични нови изследвания и там всичко е ок, като изключим положителна уреаплазма поварум(на бг незнам дали правилно го пиша). При мен нещата бяха почти перитонитни и се повлияха от лечението което ми приложиха(както казах по-горе бе голямо възпаление) дали обаче се иска допълнително лечение не знам. Сега имам назначено лечение с доксициклин заради уреаплазмата и не знам дали да го вземам, от друга страна ми е изписан преднизон по схема за 9 дни за температурата- изобщо луда работа. От 2 месеца не съм спряла да мисля за здравето си и да търся причината в това трябва да Сте убеден-все пак има хора за които да се грижа и трябва да съм добре. Сега скоро пак ще пусна кръвни изследвания и на гастроентеролог ще отида. От 10. 02 до 21. 02 вдигах до към 37 най-много но от 21. 02 до сега вдигам понякога тази въпросна температура около 37. 2 но като цяло взе да се върти около 36. 9(като ставам с около 36. 7 и до 36. 9 през деня). Когато човек има насока е лесно кофти е когато не знаеш кой път да хванеш и къде да се насочиш. Предпочитам (но не знам как ще стане) да ме вземат някъде където да ме обърнат с главата надолу, но да разберат какво ми е.
Все пак ще се надявам да се свържа с Вас.
Благодаря за вниманието

586.   Д-р Ив. П. до № 583 / добре би било да поставяте някакви инициали /. Уважаема, прочетохте ли какво съм написал в 363 и 365? Мога да Ви препоръчам в Хасково добър хирург -доц. д-р Любен Атанасов, допреди няколко години завеждащ хирургично отделение на Окръжна болница -мой съкурсник. Ако отидете при него може да го поздравите от мен, съпругата му като дете живееше близо до нас. Той е отличен общ и профилиран детски хирург и ще прецени в какво състояние е коремната кухина. Предполагам, че все още работи. По отношение на назначената Ви терапия не мога да дам мнение. Още повече, че никъде не споменавате на колко години сте, раждали ли сте, омъжена ли сте и пр. Желая Ви успех.

587.   Болеста може да е Ебщаинбар.
На мен ми я откриха след 3 години изследвания
удря черния дроб не боли и нищо а си като парцал

588.   Здравейте 585, доста неща сте свършили. Поздравявам ви за упоритостта и бързото развитие. Със тази уреаплазма може би сте улучили във десетката. Възможно е и тя да стои във дъното на АГ възпалението. Във нета има доста инфо за нея - хубаво е да прочетете. Това е доста упорито и не винаги се повлиява от един курс антибиотици. Често се налага взимането на доксациклин/но, не бг варианта обикновено Вибрамицин на Пфайзер или немският на Стада/ заедно със метронидазолови производни като Флажил Фасижин и др. заедно със флуконазоли например микомакс. Прави се комбинация от трите лекарства във период най малко 10 дена. Трудно е за пиене, защото обостря гастологичните проблеми, но си заслужава, покрива целият спектър на микроорганизми. За Антибиотика във никакъв случай не взимайте най евтиният /БГ/ужасно е токсичен и дава силни алергии. Според мен и за кучета не става, а разликата във цената е 3лв. Преценете дали имате алергии към доксациклин защото са доста често срещани и може да е опасен при алергични хора.
Дано да успеете да преборите Уреаплазмата и след това се насочете към проблема със сливиците. Края на пролетта е много добър период за ваденето им. След като направите и двете би трябвало да сте здрава ще ви остане само синузита/за него по нататък ще ви пиша как най-успешно се лекува/.
Пишете ако има развитие или ако нещо ви тревожи.
Желая ви успех.

589.   До д-р Ив. П.
Здрaвейте, казвам се Ваня и съм на 30 год, моля Ви за съвет. Повече от месец поддържам субферилна температура около 37, 2. Започва да се вдига сутрин към 11 ч. и спада вечерта. Всичко започна с болезнен лимфен възел в сгъвката на слабините, който спадна за 3 дни след прием на Бисептол. Но от тогава вдигам всеки ден въпросната температура, имах и нощно изпотяване в периода на цикъла ми.
Правена ми е ПКК 3 пъти всичко е в норма, освен лека анемия. Консултирах се с хематолог във ВМА, който изключи по-сериозно заболяване и ми назначи 7 дни Клацид и витамини. Това не ми помогна. Манту тест отрицателен. Предстои ми преглед при УНГ. Моля ви да ми помогнете със съвет. Благодаря!

590.   Д-р Ив. П. до Ваня. Уважаема г-це /г-жо, не споменавате колко килограма сте и защо /с каква диагноза/ Ви е изписана терапия с Клацид и какви витамини. Раждали ли сте, имате ли аборти, поставена спирала, вагинално течение, раничка на шийката, макар и лекувана, ултразвук при акушер -гинеколог, с преглед и цитонамазка -да е с четчица/купете си, защото обикновено липсват в АГ кабинетите / и шпатула. На предметното стъкло трябва да има две ивици-едната от четчицата -материал от цервикалния канал на маточната шийка и втора, от порциото/външната част на шийката/. Имате ли Вие разширени вени, а баща Ви хемороиди, може и Вие да ги имате, особено ако сте раждала. Добре е да Ви види и проктолог /хирург, с туширане през ануса /. Бисептолът сте го пили много кратко. Направихте ли посявки на урина, вагинален секрет, рентген/ на гръдния кош /, преглед при пулмолог. Пазите ли диети, вегетарианка или веганка сте? Консумирате ли месо, риба, пушите ли и приемате ли алкохол и в какви дози? Зъбите? Спирам с въпросите. Моля Ви да отговорите на всеки, ако Ви е възможно.

591.   Ваня до Д-р. Ив. П.
Благодаря Ви за отговора. На вашите въпроси: аз съм 55 кг/176 см. Гп-то ме изпрати при хематолог, заради нощното изпотяване, лимфния възел и субферилната температура за отхвърляне на лимфом, за който хематологът каза, че не е. Той има съмнения за теласемия, заради нисък хемоглобин и нормално желязо, но трябва да се изследвам допълнително. Изписа ми Клацид и Суправит Актив, но не постави точна диагноза. При вторичния преглед ми препорача да ида на невролог.
Днес бях на УНГ, който каза, че за него всичко е нормално и ми изписа имуностимулатор за 10 дни. Мисля да отида на гинеколог и на зъболекар. Иначе не съм раждала, нямам спирала, преди 10 години ми откриха раничка на шийката на матката, която една псевдогинеколожка реши да обгори с разтвор, по-късно други специалисти ми казаха, че не е трябвало да го прави.
Не пазя диети, гледам просто да се храня здравословно, ям месо, не пуша и не пия.
Междувремменно започна пак нощното потене, възможно ли е да е заради предстоящ цикъл?
Благодаря за вниманието, с нетърпение чакам отговора Ви, защото вече незнам какво да мисля.

592.   Имате ли други оплаквания, като умора, втрисане, някакви други неразположения, отслабване на кг., чести вирусни инфекции и т. н. - хронични заболявания? Въпросният лимфен възел намали ли размерът си /колко голям във см. беше преди това/ или пък стана малък и твърд т. е. калцира ли или е със мека консистенция? Имате ли и на други места подобни лимфни възли или са само там?

593.   Д-р Ив. П. Уважаема г-це Ваня, не писахте взета ли Ви е цитонамазка по начина, по който подробно съм Ви описал. Вероятно сте мазана с Ваготил / Албутил /, което може да се извърши при неомъжени, но при отрицателен резултат -първа или втора група на цитонамазката по Папаниколау. Преди да отидете при гинеколог /това трябва да направите задължително /, вземете си четчица и погледнете стъклото -да има 2 ивици -писал съм защо. Възможно е, доколкото разбирам живеете в София, да се обработи стъкълцето веднага-първо се изсушава взетият материал на пламък/може и със запалка, но не много близо /, после се фиксира в спирт, изсушава се и се завива в два талона /от стария тип -със зелени черти /, дава Ви се на ръка /това става в рамките на 10-15 мин. и го носите срещу заплащане в цитологична лаборатория. Цената за изследване в рамките на 15 мин. е около 5 лева. Връщат Ви единия талон с написана група от изследването. Ако желаете, споделете това. Писах Ви, че са необходими рентгенография и преглед от пулмолог, за изключване на туберкулозен процес. Имате ли изследване за СПИН. Проктолог-хирург -преглед през ануса. Имате ли в рода диабет. Имали ли сте рана на крака преди вдигане на температурите или болки, особено в прасците-за изключване на разширени вени и вероятен тромбофлебит. С бъбреците как сте? При гинеколога- 1. преглед със спекулум 2. Вагинална цитонамазка с четчицата и шпатула 3. Преглед с ръкавица. 4. Пиете вода и когато чувствате "зор"- ултразвук-писмено описание-размери на матката, размери поотделно на яйчниците, състояние на пикочния мехур. Преди мензес може да повишавате, нормално, от 14-ия ден преди мензеса температури до 37, 2, но не и разтрисания. Имате ли домашни птици-инфекционист -за изключване на ортитоза, пситакоза. Често не се обръща внимание на тези заболявания, а лечението може да бъде ефективно и бързо с доксицилин. По въпроса за таласемията- тя се среща при хора от Средиземноморието-, вероятно е, ако имате родители от Беломорието. За съжаление не мога да добия визуална представа, често фациесът /лицето /, фигурата, стойката, ръцете, мимиките, говорът и др. са фактор, който позволява да се насочим много по-бързо към диагнозата. Това, обаче, означава, че редакторите на сайта трябва да ми разрешат да публикувам скайп-адреса си. 3 години вече давам мнения, в началото имах възможността да ползвам скайп и поща. Това само би улеснило пациентите, като отново заявявам, че никога не съм се срещал директно с когото и да било. От години съм също пациент, който често изпада в неудобната позиция да настоява за определени начини на лечение пред колегите си. Познато ми е състоянието, в което може да изпадне всеки, който обикаля кабинети, лекари, "светила " и не намира подходящи диагноза и терапия.

594.   Освен втрисания и температурата, нямам други оплаквания. Чувствам се жизнена, имам апетит. Не съм отслабнала. Въпросният лимфен възел изчезна след няколко дни, нямам други. Прегледаме специалист хематолог, който заключи, че сигурно всичко е на нервна почва. ПКК отлична. Смятате ли, че наистина всичко е на нервна основа, т. к наистина последните месеци бяха много трудни за мен.

595.   Щом възелът е добре и нямате увредено общо състояние вероятно е нещо по безобидно. Лицево челюстно -зъби, сливици, синуси -панорамна снимка. Възможно е и хормонални промени във щитовидната жлеза които влияят на половите хормони и изпотяванията по време на цикъла/потта мирише по особено/ не знам дали сте напълнели напоследък? Уреаплазмата/микоплазмата/ също могат да се активират при хормонални промени. За ТБ и Ебщайн- бар би трябвало да се уморявате лесно така, че засега можем да ги изключим.

596.   Д-р Ив. П. до Ваня. Възможни са температури от неврологичен произход, но по отношение на втрисанията съм Ви писал мнението си и какво би трябвало да направите и да се изключи. Не пишете имате ли птици.

597.   Нервната почва се проверява много лесно като се пият един два дена/може и три/ леки успокоителни - деанксит, валериан, евентуално лексотан и др. ако състоянието се подобри/темп. изчезне/ значи е на нервна почва. Ако няма промяна или се влоши значи няма нищо общо със нервната почва. Така не може да се спекулира със нервната почва както обикновено се случва.

598.   И аз ще се намеся, тъй като преди време бях писала в този форум - имах проблем с такава температура - 37. 1-37. 2 - не е много, но повечето хора тук знаят колко е неприятно. Какво ли не ми мина през главата, какви ли не изследвания, личният ми лекар вече се чудеше какво да правим. И така един ден минавайки през аптеката си купих валериан, пих от него още докато вървях по улицата, пак усещах, че горя. И така след около двайсетина минути се почувствах по-добре и горещината по цялото тяло изчезна. Разбира се привечер пак се появи температурата и пак повторих с валериана и това продължи седмица, може би две. Искам да ви кажа, че това на пръв поглед безобидно хапченце ме спаси. През следващите седмици пак се появяваше ужасната темп., но след прием на хапчето температурата спадаше. Така сега от около месец и половина не съм усещала да имам температура, само понякога имам парене в устата. В момента винаги в себе си нося валериан. Пожелавам успех на всички хора, които още търсят причината за температурата, но моят скромен и чисто човешки съвет е: не се ядосвайте и не се нервирайте напразно, притесненията и тревогите са първопричината за купища здравословни проблеми!

599.   До Д-р Ив. П. :
Здравейте. Приятелката ми, която е на 23 години, от около 2 месеца започна да вдига температура, по-изразена в късния следобед, която варира в границите 37 - 37, 8. Ходи на изследвания за кръв, урина, бял дроб, уши нос гърло, зъби. Относно кръвните изследвания, доколкото видях изследванията, почти всичко е в нормите, като обърнах внимание и на TSH (вероятната причина за мен), който също е в нормите. Снимките на белия дроб показаха, както се изрази белодробния - съвсем леки и малки калцирания, които, пак според него, се дължат на прекарана много лека пневмония или туберкулоза.
Но в общи линии проблема не бил в това.
Днес приятелката ми ходи до Денталния факултет в Пловдив за изследване за фокус на зъбите, но й беше отказано от лекарката, която е била там в момента, след като е видяла рентгеновата снимка направена няколко дена преди това. Въпросната лекарка била на 100% убедена, че такова изследване не е нужно. Както и да е.
Също днес белодробния лекар й изписа Авелокс табл. 400mg., което за мен беше странно при положение, че по неговите думи, няма нищо индикиращо някаква белодробна инфекция. Странно беше също, и че й изписа да го пие по 2 пъти на ден, при положение, че в листовката пише по 1 път на ден. Заедно с Авелокс-а са изписани и някакви витамини и имуностимуланти, което е разбираемо.
Общо взето, до момента, все още не е установена причината за тази субфебрилна температура.
Няма нужда да ви казвам, как се чувства приятелката ми, при положение, че й направиха толкова изследвания, а все още не могат да кажат някаква конкретна причина.
Забравих да поясня, че температурата се съпътства и с лека замаяност, както и неспособност на моменти да се концентрира. Последното е особено неприятно, тъй като й предстоят последните изпити в четвърти курс.
Ще ви бъда безкрайно благодарен, ако ми кажете по какъв начин мога да се свържа с вас, или вие с мен. Скайпа ми е
Благодаря ви предварително.

Модератор - НЕ ПУБЛИКУВАМЕ КОНТАКТНИ ДАННИ!

600.   От Ваня до д-р Ив. П. Здравейте отново, благодаря за съветите. Още не съм посетила други лекари, т. к нямам финансова възможност, а преди 1-ви април личната нямаше направления. :( Имам чувството, че положението ми се влошава. Вече температурата ми е почти постоянна. Само през нощта май не я чувствам, но тогава вече не я меря. Имам ужасно парене в гърлото, което незнам дали е заради температурата. Мисля на своя глава да си пусна урина, защото личната не ми е пускала. От там може ли да се разбере евентуален проблем с бъбреците?
На вашите въпроси - нямам никакви домашни животни. Незнам дали има връзка, но точно преди да ми се покачи температурата имах розов лишей, тоагава се изследвах за сифилис и СПИН и са отрицателни.

601.   Обикновено май става въпрос за проблем с вегетативната нервна система. И аз имам този проблем от години, включително имам ужасно схващане и подуване и на лимфните възли на врата, както и болка в мускулите и парене на очите. Това почти всеки ден.
Някой да ми препоръча добър специалист вегетолог в София?

602.   Д-р Ив. П до Ваня. Уважаема, болки в гърлото може да имате и при гранулом, често от едната страна, на 7-ми и 8-ми долен зъб-мъдрецът е 8-ми. Това би обяснило температурите и втрисанията. Снимка. Имали ли сте Вие или майка Ви Бартолинова киста или бартолинит/възпаление на големите срамни устни /. Къде живеете? Давам мнения в раздел здравеопазване на Дг. пазар. Има случаи, които изискват неотложна диагноза и лечение.

603.   По нагоре 595 писах за, , Лицево челюстно -зъби, сливици, синуси -панорамна снимка'
Проследете случаят на Н. Ф. и ще видите.

604.   До д-р Ив. П. оъ Ваня

Здравейте отново,
Живея в Благоевград, днес си пуснах изследвания на урина, понеже напоследък имам симптоми на цистит, в излседванията излезе седимент на урината- масово Leuco, бактерии. Казаха ми, че трябва да пусна стерилна урина. Иначе преди 3 години имах киста на яйчника, която се спука след прием на хормони.
Искам да ви питам може ли температурата да се дължи на тези бактерии в урината? Освен това от 4-5 дни имам тъпа болка в дясно под ребрата, вече незнам какво да си мисля. :(

605.   Д-р Ив. П. до Ваня. Уважаема г-це, пуснете стерилна урина, като първо ще Ви излезе резултат има ли бактерии, а след това, ако има, посявката ще покаже какви са и с кой антибиотик може да се лекувате. Добре би било да Ви види нефролог /не невролог /, а за болките в подребрието гастроентеролог, с ултразвуково изследване на черен дроб/определяне на размерите и изследвана на АСАТ, АЛАТ, ГГТ и др. , по негова преценка /панкреас, жлъчен мехур и далак. Често гастроентеролозите гледат и бъбреците, но по-добре е отделно нефролог, който да поеме лечение, ако има данни за хроничен десностранен пиелонефрит. Какви хормони сте пили-противозачатъчни или за стимулиране на овулация. На десния яйчник ли беше кистата. Ваши роднини имали ли са кистозни яйчници или формации на гръдните жлези. Ако имате хроничен възпалителен процес на бъбреците, това може да обясни температурите и разтрисанията, при обостряне. Пикочна киселина, креатинин, урея, триглицериди, общ холестерол и добър -в кръвта.

606.   Здравейте. Писах коментар в темата преди около 5 дена, който би трябвало да е под номер 599, но все още не е публикуван. Надявам се да получа съвет, от д-р Ив. П., относно здравето на приятелката ми, която от два месеца е със субфебрилна температура. Моля за съдействие...

Модератор - не публикуваме контактни данни и заради това Вашият коментар не е бил публикуван.

607.   Д-р Ив. П. до 606.Уважаеми / уважаема / моля поставяйте име /,не уточнявате къде е прегледана приятелката Ви. Възможностите са две /имам предвид Пловдив / - УМБАЛ "Св.Георги / -клиника по пулмология с шеф доц.Ходжев и лекари ,част от тях асистенти ,други клинични ординатори : Анахид Торосян ,Къртев,Белев,Щерев,Ходжева ,Петрова ,Калинов,Иванова,Маринов,Лалов,Георгиева или в болницата на Цариградско шосе " Кудоглу " - Консултативен блок.Не пишете кой лекар е направил прегледа ,къде е правена рентгенографията и кой е назначил терапията.Би трябвало да се отнесете към колегата за дозировката ,относно приема на Авелокс . Упоменато е в указанието,че може да има странични действия на препарата -ще намерите това ,което Ви безпокои и го споделете с пулмолога.Приятелката Ви сигурно е подписала,че е правила снимка и на документа се отбелязва с колко рентгена е облъчена.Затова са и отказали снимка в Стоматологичния институт.Едва ли биха я върнали в частните лаборатории Може би става въпрос за панорамна снимка , а трябва да изясните след какъв интервал от време е възможно да се направи. Добри лаборатории са тези на " бул .Руски " и началото на ул. " Данаил Николаев " №1,в пресечката ул." Филип Македонски "29-на бул.Руски".Ако приятелката Ви не е в състояние да учи, лекуващият лекар или доц. Ходжев ,ако прегледът е правен в пулмология ,могат да дадат мнение ,че е необходима перманентна сесия или друг вариант,по тяхна преценка.

608.   Здравейте 606, какво значи прекарана ТБ имало ли е такава или е нямало? Калцификатите във белият дроб много често са признак на ТБ, но може да са във белият дроб, а самата ТБ да е другаде -например лимфни възли и др.. Има ли калцирани лимфни възли? Има ли нощни изпотявания, лесна уморяемост и нужда от повече сън. Във фазата на туберкулозна интоксикация може да има и трудности със концентрацията заради токсичните вещества. Температурата как се движи през деня?

609.   Ники К. (599 и 606). Благодаря ви за бързия отговор Д-р Ив. П.
ПКК е направена в Асеновград, в СМДЛ Медицел от д-р Златка Димчева. Резултатите са:
WBC - 7. 2 RBC - 4. 84 HGB - 139 HCT - 42. 1 MCV - 86. 9
MCH - 28. 7 MCHC - 330 PLT - 283 LY - 2. 1 MO - 0. 6
GR - 4. 5 LY% - 29. 1 MO% - 7. 9 GR% - 63. 0 RDW - 14. 3
PCT - 0. 251 MPV - 8. 9 PDW - 12. 5 GLUC - 4. 0 CREA - 53
ASAT - 19 ALAT - 12 FE-F - 23. 0 GGT - 6 захар - отр.
ацетон - отр. Alb - отр. Bill - отр. Urobil - неувел. TSH - 1. 950
Лицева рентгенограма на белите дробове е направена в МБАЛ Асеновград от д-р Стефан Щинков.
Резултат от рентгенограмата:
Двете белодробни полета с усилен рисунък и калцификати. Парахилусно хилуси неуголемени. Синуси свободни. Сърце в нормален аспект.
Лицева рентгенограма на околоносните кухини е направена пак в същата болница от същия специалист с резултат: околоносни кухини нормално просветлени.
Ултразвуково изследване на вътрешните органи е направено в СМДЛ Медицел от д-р Величка Донева:
Ехография - хепар нормални размери и паренхим. Вена порте норма. Жл. мехур норма. Слезка норма. Бъбреци двустранно нормални размери, запазено съотношение паренхим пиелон и дренаж. Пик. мехур норма.
Изследване с ултразвук на коремните органи е направено от д-р Мария Саватинова в Мед. Лаб. Писанец Пловдив: нормална ехограма. Терапия: "Най-вероятно се касае за протрахирана вирусна инфекция. Насочва се за консултация с УНГ и стоматолог за изключване на фокус. Уместна е и консултация с пулмолог с оглед пол/ / манту преди 2 год. "
Пусната е и втора ПКК, като резултатите са:
хемоглобин - 150 еритроцити - 4. 81 левкоцити - 9. 88
хематокрит - 0. 435 тромбоцити - 337 MCV - 90. 3
MCH - 31. 2 MCHC - 345. 0 RDW - 12. 8 PCT - 2. 210
MPV - 6. 6 PDW - 17. 3 NEU - 7. 37 LYM - 1. 95
MONO - 0. 503 EOS - 0. 032 BASO - 0. 013 NEU% - 74. 7
LYM% - 19. 8 MONO% - 5. 09 EOS% - 0. 321 BASO% - 0. 134
СУЕ - 6 фибриноген - 2. 0 С-реакт. протеин - 1 /-/ отрицателен
Спирометрия и ЕКГ са направени от д-р Пл. Чорбаджийски (не се чете здравното заведение). Резултати:
ЕКГ - синусов ритъм. ФИД норма. Рьо гр- без данни за активно белодробно заболяване. Манту 5ТЕ-10мм-нормергично.
Назначена е терапия с Isonid- x3tb сутрин наведнъж Вит. В6- х3х1 на ден Respistim- х1 на ден, като след 19 дена на тази терапия нямаше резултат, и лекаря каза приятелката ми да прекрати лечението. След което изписа Авелокс 400мг, 2 пъти по 1 на ден.
Приятелката ми си беше взела 5 хапчета, понеже цената беше доста солена на посочения антибиотик, и ги пи 5 дена по 1. В последният ден на лечението температурата й спадна до около 37. 0 гр., но не сме сигурни дали е от антибиотика.
Тъй като при последното си посещение, белодробния лекар изказа мнение, че може би се дължи на нервна почва, и от вчера приятелката ми започна да пие Валериан, 4 пъти по 1 на ден, просто за да отхвърлим всякаква спекулация по темата за нервната почва.
Днес към 11:00 отново е имала 37. 0 гр., а около 15:15 - 37. 4 гр.
Молим за съвет.

610.   609 - не съм лекар, но 37 градуса не е ли нормалната за човека температура?
Иначе за антибиотика много сте сбъркали - винаги се пие до края на преписаното лечение и в преписаната доза, защото се развива резистентност.
Мисля, че последният лекар е бил прав. Потърсете психолог, защото с Валерян няма да стане.

611.   Ники К. Ами нямам представа какво точно е искал да каже белодробния лекар с приказките за предполагаема прекарана ТБ. Просто предавам думите на приятелката ми.
Иначе тя няма нощни изпотявания, от време на време лесно се уморява.
Няма проблеми със съня.
Сега като споменахте за лимфни възли, имаше подобен уголемен лимфен възел, болезнен на пипане, точно по времето когато се появи тази температура. Въпросният възел се намираше в лявата ингвинална област (не знам дали правилно съм го написал - гледам в Google), и беше лекувана с Клиндамицин, след което лимфния възел спадна. По времето когато имаше проблема с лимфния възел, имаше малко по-висока температура, от рода на 37. 9 - 38. 0 гр., а след спадането на лимфния възел, температурата остана в рамките на 37. 1 - 37. 3 гр.
По това време й беше изписано Левокса, но след терапията нямаше промяна в състоянието й.

612.   Д-р Ив П. Уважаеми Ники. К. обиколили сте доста места. Всяка лаборатория има референтни стойности на изследвания, които могат да показват различни стойности. Важно е изследванията да са в норма / референтните стойности са отдясно /. Вече Ви писах къде в Пловдив можете да получите максимална за региона диагностична и терапевтична пулмологична помощ- доц. Ходжев. Вашата приятелка имала ли е проблем от гинекологичен или проктологичен характер. Под № 593 съм писал до Ваня. Като прибавим и стоматолог, задачите стават доста.

613.   P. S. Д-р Ив. П. до Ники. К. Пропуснах да Ви пиша, че е необходимо да подредите в една папка прегледите, във втора изследванията, подредени хронологично. Отделно, стегнато опишете оплакванията.

551-600 от 1096