Споделена история от Здраве

Проблем с червата!
Здравейте,на периоди предимно вечер след ядене и преди да заспя(1-2 ч) или сутрин малко след закуска,ми се подува корема получавам спазми,газове и като натискам долу в ляво ме наболява!Бях на лекар изпиза ми някви за облекчаване на болка и ме прати да си ходя!Мина ми докато пиех и после пак!На вас случвало ли се е ?Означава ли че имам коли,молит или нещо?Имам и нетипични изпражнения със странни тъмни шарки !?

Коментари

1.   При мен е същото положение, имам чувството, че ще се пръсна. Ходих на гастроентероколог и дори на гинеколог. Първия се усъмни, че проблема идва от тазобедрената става вляво, втория с тридесет годишен стаж ми обясни , че вляво, дебелото черво има извивка и там се получава задръжка и събиране на газове, оттам идват и спазмите и болките. С изписания ми от него Еспумизан и Мезим форте, всичко се оправи, но само докато ги пия, и после пак. Аптекарката ми казах, че могат да се пият до шест месеца, после почивка и пак да се повторят.

2.   Като човек със сотмашни проблеми от 10 години, да споделя и аз... болките и спазмите долу в ляво е възможно да са от дебелото черво, и по точно дванадесетопръстика. болките които имаш са от висока киселинност в стомаха която дразни червата и се образуват много газове и се получава подуване. боли вечер защото организма се подготвя за сън и намалява оборотите на работа, а киселините не спират да се образуват. Мезим форте, (до колкото знам) спомага разграждането на храната... но не знам как действа на киселините точно. при болки аз пия Ранитидин и Омепразид. Омепразида е по ново лекарство на друга основа от Ранитидина и се продава без рецепта. пие се вечер, 1-2 часа преди лягане (СЛЕД вечерята, не преди) също така, избягвай да се храниш късно вечер!!! храната ти остава в корема и той вместо да спи отделя киселини и се мъчи цяла нощ. аз избягвам болките и проблемите с редовно хранене, малки порции, разнообразна храна, отказване от газообразуващи и дразнещи храни, редовни разходки и много течности:) надявам се да помогне, ако не, отиди до болница Доверие в Овча Купел, там базата е много модерна и докторите са кадърни и с много опит. на мен много ми помогна в едно критично състояние:) успех!

М.

3.   Нужна ти е детоксикация. Трябва да се нормализира функцията на дебелото и на тънките черва.
daks637

4.   Имах същите проблеми. Отидох на доктор и ми казаха, че това е така, защото скоро не съм ходил до тоалетна по голяма нужда .. xD

ооМ

5.   И аз имах същите проблеми. От около година, всяка сутрин преди закуска изпивам една чаша с хладка вода и кафена лъжичка мед. След това 1-2 лъжички сусамов тахан. Не ям на гладно плпдове. Задължително закусвам. На бобовите храни добавям кимион. Един ден в седмицата ми е разтоварващ, пия чайова и сокове. Всеки ден по 2-3 литра вода. Сега съм супер и се чуствам много добре. Успех на всички с подобни проблеми!

6.   Имам същие оплаквания. При преглед ми беше поставена диагноза мелатония на дебелото черво. Получавам спазми и болки в лявата част на дебелото черво. Пих дуспаталин, еспумизан, мезимфорте, спазмалгон. Всяка вечер пия сена форте. Иначе сутринта имам страхотно напрежение. Подя по 3-4 пъти до тоалетна и докато не излезе всичко не се чувствам добре. Един път в седмицата пия английска сол и само тогава съм добре. През деня съм само на вода.

7.   Попълних го преди малко

8.   Запек и болки отляво. Диагноза дифузна мелатония на дебелото черво. Интересува ме лечението.