Споделена история от Здраве

Кръвотечение
Здравейте! На 20г. съм и наскоро започнахме да водим полов живот с приятеля ми. Аз си бях девствена, страшно много ме болеше, но нямаше капка кръв. Направихме го 2 пъти, но не както трябва, защото не можах да търпя на болката и той не искаше да ме мъчи. Преди 3 дни обаче се поотпуснах повече и си станаха нещата, дори започна да ми харесва. Получи се подобие на истински секс. Дори имаше и малко кръв, което ме наведе на мисълта, че опита е бил сполучлив. След това имах по няколко капчици кръв. Днес обаче видях, че по 1-2 капчици си имам, но докато пишкам си има бая кръв и то една по-светла и чиста, в сравнение с тази по време на цикъл. Цикълът ми винаги си е бил редовен, понякога +-1, 2 дни, и трябва да ми дойде чак другата седмица.
Когато видях тази кръв днес, и то няколко пъти, честно казано си се поуплаших. Чела съм различни мнение за това, колко и докога е възможно да тече кръв след първия път, дори някои споделят, че може да се получи дисбаланс в цикъла и да дойде непосредствено след секс. Но повечето споделят, че кръвта си е за 1-2 дни и то много малко, а при мен...
Чудя се, ако продължи това, дали да отида на лекар, защото съм чела и за дефлоративен цистит. Въпреки че често си страдам от цистит по попринцип, дори след предния път, започна да ми пишка все по често, до ден днешен.

Има ли за какво да се притеснявам според вас? Ако може някой да сподели как, защо и какво се е случвало при него?
Страшно съм шашава и всичко ме хвърля в уплахи.

Също така бих била благодарна, ако някой ми обясни какви неща се случват след първия път в организма: как влияе на цикъла, на храненето/глада/, на всички тези неща.

Извинявам се, ако на някого въпросът ми му се стори глупав.

Коментари

1.   Върви на лекар! По-полезен съвет няма да намериш тук.

2.   Може и по-рано да ти е дошло, но не е лошо и един преглед да направиш.