Споделена история от Здраве

Ясмин - странични ефекти
Здравейте, от миналата седмица започнах в първия ден на мес. ми цикъл Ясмин. Пия го в един и същ час, ограничавам се от цигари и т. н. Искам да попитам, обаче, понеже прочетох, че от него се напълнява, кожата се дразнела и т. н. При мен се случи обратното - вече съм на 6-то хапче, а съм свалила 3кг, освен това имах пъпчици по челото, които изчезнаха и като цяло само първия и втория ден се чувствах зле - спеше ми се, беше ми студено, гадеше ми се и т. н. Но вече съм добре, нито имам по-голям апетит, нито съответните странични ефекти, даже въобще не усещам някакви реакции от приема му - според вас това нормално ли е и означава ли, че това хапче ми е слабо и че не действа?

Коментари

1.   За страничните ефекти на ВСЕКИ медикамент си има листовка, лекари и аптекари.
Иначе от ЯСМИН и ВСИЧКИ т.н. мини противозачатачни или „противозачатачни от трето поколение“ НЕ се напълнява и НЕ СЕ ПОЛУЧАВА АКНЕ - обратното - лекуват дори акне.

Позитивни неща
- ПРЕДПАЗВАТ НА 99,99% от бременност
- намаляват вероятността от рак на яйчниците и матката, от миоми, дори след многогодишна употреба я изключват
- лекуват акне, ПМС и болезнена менструация
Негативни ефекти

- ВНИМАНИЕ ПУШАЧКИ - ОПАСТНОСТ ЗА ЖИВОТА!
Най-страшният страничен ефект и ЕДИНСТВЕНИЯТ, които може да доведе до вашата смърт, инфаркт, ампутации на крайници е тромбозата.
Пушачките (дори умерените!) НЕ ТРЯБВА да взимат противозачатачни от ТРЕТО поколение, защото при пушене от никотина се свиват рязко артериите - в същото време от най-новите таблетки се сгъстява кръвта - тромбози! Смъртни случаи!!!
ВСИЧКИ трябва да пият над 3-4 л. вода на ден точно да се предотврати това. Има парализирани момичета на по 18 г., осакатени до живот, осъдили дори компаниите, но това не променя живота.

Ако сте пушачка - спорайте или хапчето, или пушенето. Друг варянт е да взимате хапчета от второ поколение, които са на съвсем друга база и няма тромбози при тях. Ако имате сърдечни проблеми, проблеми с кръвта, бъбреци, черен дроб - не взимайте новите хапчета.
Да, от хапчетата второ поколение се задържат течности до 2 л., но не се умира.
Който предписва на пушачки противозачатачни от трето поколение като Ясмин си играе с живота им.

Не казвам да не взимате Ясмин - има много позитивни аспекти, но не пушете, пийте вода и се движете.
Останалите странични ефекти като гадене и тем подобни не са толкова важни, чакайте и ще преминат може би, н

Успех