Споделена история от Здраве

Акне и противозачатъчни Жанги
Здравейте :) На 18 съм и от 12 годишна имам акне. Пъпките ми не са гнойни, малки са, но са навсякъде по лицето, раменете и гърдите ми. Днес ми изписаха противозачатъчни Жанги, защото имам поликистоза, и се чудех дали на някоя от читателките тези ОК са помогнали в борбата с пъпките.. Ако да, колко време ви отне за да видите подобрение? Мерси предварително :)

Коментари

1.   Да, ще си излекуваш пъпките, но ВНИМАНИЕ - АКО СИ ПУШАЧКА ВЕДНАГА ГИ СПИРАЙ или спирай цигарите - чети за тромбозите заради трето поколение противозачатачни - ОПАСТНОСТ ЗА ЖИВОТ И ИНФАЛИДИЗАЦИЯ. На Запад са пропищяли хората, има починали доста момичета, има осъдени компании и Ясмин в Америка е спрян дори!!!
Минали са хората към старите противозачатачни за определени групи жени.

Съвет към всички жени, които взимат по една или друга причина от новите противозачатачни (трето поколение), които не причиняват напълняване и лекуват акне
1. СПИРАТЕ ВЕДНАГА ЦИГАРИТЕ - никотинът причинява стесняване на артериите много бързо (НЯМА ЗНАЧЕНИЕ КОЛКО ЦИГАРИ ПУШИТЕ - И ЕДНА СТИГА за белята, която се случва ВЕДНЪЖ), а противозачатачните от новото поколение сгъстяват кръвта - откъсват се тромбове - опастност за живота, инсулти и по-лошо - задължително спирайте цигарите, НИТО ЕДНА НА ДЕН (ВСЯКАКВИ ЦИГАРИ - ВКЛЮЧИТЕЛНО ЕЛЕКТРОННИ, лепенки и така нататък - НИКОТИНЪТ Е ПРОБЛЕМЪТ)
Ако не можете да спрете цигарите, искайте да ви изпишат противозачатачни от ВТОРО ПОКОЛЕНИЕ, които не причиняват тромбози, но се задържа течности от тях

2. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пийте над 2, 5-3 литра вода заради горната причина - ако кръвта ви е прекалено гъста, и без цигарите може да получите тромбоза

Иначе проблеми нямате, ако понасяте тези хапчета.
Да, ще се оправят пъпките и така нататък.... не се притеснявайте и от напълняване, но никакъв никотин !!!! И МНОГО ВОДА - 4 ЛИТРА ДОРИ СА ДОБРЕ, МНОГО ДВИЖЕНИЕ

Кафе пийте обаче на воля - дори е препоръчително - разширява кръвоносните съдове и подобрява кръвоснабдяването в мозъка, но НИКАКВИ ЦИГАРИ с новите противозачатачни!!!!

2.   от авторката до #1: мерси много за съветите :) не съм пушач, но ще обърна внимание на водата, защото признавам, че пия много малко вода (под 500 мл дневно, просто не усещам жажда)

3.   Авторке - и без противозачатачни под 500 мл. вода на ден е меко казано вредно - при майка ми отказаха и двата бъбрека заради точно този проблем, искаха да ? ги махкат вече. Хубаво, че се намери лекар да я пита - ами ти колко вода на ден пиеш? Две чаши!
Хайде, той се хванал за главата - от тогава майка ми се насилва да пие поне 2-3 литра вода на ден и забележи - БЪБРЕЦИТЕ ? РАБОТЯТ БЕЗОТКАЗНО. Само за 1 месец след като почна да пие вода се оправиха, а преди това излизаха изсъхнали на всички изследвания и неработещи.

При теб с противозачатачните пък просто не можеш да си позволиш да не пиеш вода - аз непрекъснато си нося бутилка минерална вода и често я пълня с вода от чешмата - нямам никакви проблеми, чувствам се чудесно.
Наблюдавай си урината - трябва да е бистра, почти като вода - ако е тъмно жълта, ти си дехидратирана

4.   благодаря ти много :)

5.   Аз ги пих 6 месеца Ясмин, пуша по кутия на ден и никой лекар не ми каза това, а сега мислех да ги почвам пак...