Споделена история от Здраве

Имах нужда да споделя - HCV
Преди всичко започвам с това, че просто имам нужда да споделя историята си. Не желая съжаление или съчувствие, но с радост бих приел съвет.

Ето я и моята история....

Аз съм момче на 21 год. скоро ще навърша 22. Визуално си изглеждам съвсем наред.... етничрски българин съм, среден ръст, светла кожа и очи и с нормално телослужение. Привидно всичко е наред, но само така изглежда. Когато бях на 17 се излекувах успешно от туберколоза. Преди време записах да следвам иоще първата година реших, че искам да бъда кръводарител и да помохна на нуждаещите се, тъй като преди не бях дарявал кръв ми беше интересно, а и се чувствах добре като знаех, че помагам. Но седмица след като бях дарил ми съобщиха, че съм HCV + . Почувствах се ужасно, но си го бях заслужил, защото преди време си бях правил пиърсинг в нестерилна обстановка (един фр ме проби и...). Подготвих се психически и физически за понатаръшния ми живот. Цяла година по болници докато пусна PCR (специализирано изследване, кошто доказва дали наистина страдаш от хепатит ц). Оказа се, че съм го преболедувал и нищо ми няма. Дотук добре. Преди броени дни си направих рентгенова снимка, защото имах леки болки в гърба, а и ключиците ми не бяха симетрични, а това много ме тревожеше. Рентгенолозите установиха, че имам лека форма на сколиоза. След като разбрах много се ядосах на себе си, защото проблема беше в мен (неправилна стойка и т.н.). Ще започвам да ходя отново по лекари, физиотерапевти и кинезитерапевти, а шанса да се оправя от това заболяване на тези години е почти невъзможен. Все пак съм решен да се боря вупреки всичко. По принцип съмкротко момче, следвам в момента висше, имам си приятелка и естетически изглеждам добре въпреки всичко. Не пия, не пуша, не употребявам наркотици. Единствено от живота искам здраве, щастие и да живеем в хармония всички граждани. Горе-долу това е от мен. Скалъпих го набързо. Това е моята кратка история. Няма смисъл да казвам какво уча, от къде съм , как се казвам и т.н. , защото и аз като вас съм г-н никои. Капка в морето, която чака да бъде изпарена от слънцето. Отворен съм за съвети и препоръки, ако някой има моля да заповяда :)

Коментари

1.   Споко, за Хепатит Ц мога да ти кажа, че много българи го носят вируса - преди масово са заразявали при даване на кръв. Моят вуйчо като войник е бил принуждаван да дава кръв през кома и там са го заразили, но няма никакви проблеми - само е носител. Преди 2 г. искаше да даде кръв за приятел и му откриха, че има хепатит ц., а си е човекът сега над 60 г. и си има деца и внуци. Споко! И другото не е проблем, тренирай си коремните и гръбни мускули да поддържат скелета

2.   Хубаво, но аз нямам хепатит.. уточних го. Оказа се, че организма мисе е преборил с него някак си.. или поне така ми казват професорите и лекарите..