Споделена история от Здраве

Ужасно болезнена и непоносима минструация !!
Аз съм само на 15 години и от 12 годишна имам менструация. Тя е ужасно болезнена и непоносима, имам чувството, че всеки път болката е все по непоносима. Никакви хапчета или прахчета не ми помагът. Гледах в интернет за кистите и имам 5/6 от симптомите, може би са нормални за една менструация. Възможно ли е да имам киста на 15г.?

Коментари

1.   Да , сестра ми имаше и тя на толкова , отиди на генеколог

2.   Веднага на лекар!

3.   Възможно е но ние няма.как да ти дадем отговор.

4.   Всяка жена в полова зрялост /от момента на първата менструация до менопаузата/ е вероятно да има кисти. Над 50% от жените имат кистозни образования различни от фоликули. Ти си жена от 3 години, твърде вероятно е да имаш кисти с описаните болки. Нормалната менструация е некомфортна, но не боли и изтича течност около 100-150гр от 3 до 6 дни, всичко друго е неестествено. До 20% от жените дори не чувстват промяна в комфорта си по време на менструация. Медицината е доста развита и може да ти се помогне, отиди с майка си на добър гинеколог.

5.   Пробвала ли си да пиеш течен аналгин?
Моята също е много болезнена и нищо не ми помага освен течен аналгин, преди години пиех прахчета т. н, но почти не ми действаха и след време спряха да ми действат напълно.
Препоръчвам ти течен аналгин, и ако след часове или на следващия ден пак те повтори болката изпий още един.
Горчи много затова след като го изпиеш пий сок или нещо друго, изяж едно парченце шоколад нещо подобно, за да не ти е гадно в устата.

6.   Кафетин менструал помага точно в този случай. Относно приема на течен аналгин трябва да знаеш, че освен болкоуспокояващия ефект, има и действие на понижаване драстично на кръвното налягане. Така че, ако си с ниско кръвно налягане по принцип, трябва да внимаваш с приема на течен аналгин и всякакви други аналгитици.

7.   И аз бях така, чак плачех от болка, но като казвам болка, говоря за пронизваща, силна и непрестанна болка цял ден, н другия вече нищо ми нямаше. Идвал е лекар в нас да ми бие инжкции, нищо друго не помагаше и не се лигавя, аз търпя на болка. Мина ми от самосебе си след няколко години, нямах кисти, така и не се установи от какво е. На мен ми дойде цикъла в 4-ти клас, значи на възрастта, на която и на теб ти е дошъл. Все пак върви на гинеколог.