Споделена история от Здраве

Не знаех, че съм бременна, а съм консумирала твърд алкохол
Здравейте приятели, на 23 год. съм От заглавието се вижда кое ме тревожи много силно. Края на ноември съм забременяла, а от 1 декември до 10 декември непрекъснато имаше някакви поводи за купони (рожденни дни, имени дни (Никулден и Света Анна и едно събиране с приятели без повод). На всичките събирания съм консумирала твърд алкохол не в големи количества, но по 100грама на вечер. Страх ме е. С мъжът ми много се зарадвахме като видяхме положителния тест, но сега ме обвзема страх. Дали всичко ще е наред с малкото. На 15 трябваше да ми дойде и тогава разбрах, а сега на 22 съм на преглед, но до тогава ще се побъркам. Някой ако е наясно моля да сподели.

Коментари

1.   Няма страшно за детето по страшното е че омъжена жена, която има намерение да забременява, си намира поводи да пие алкохол.
Бебето авторке не го правиш сама, неговото здраве не зависи само от теб. Алкохолът приет от бащата преди да забременееш също влияе на детето. Виждала съм майки, които не кусват алкохол, но пък мъжете им алкохолни състезатели, имат деца с малформации.
При теб лично, ако става въпрос за няколко пъти в първите две седмици от зачатието не е толкова голям проблемът, вероятността за проблем е минимална. Щом е трябвало да ти дойде на 15 то най вероятно си забременяла в дните около 1. Но то пък вероятността винаги я има и при най-здравословното зачатие.
Спри да мислиш за това, от тук нататък гледай да спазваш здравословен начин на живот и се радвай, за да не тровиш бебето с нерви и притеснения.

2.   Ами като си правила секс без предпазни средства е трябвало да предположиш че може да си забременяла. Ако си се напивала може би да имаш поводи за притеснения. Да се надяваме че не си пила много. А и не си ходила на доктор още за да установо дали е нормална бременноста.

3.   Не се притеснявай, колко ги има пушат, пият и раздат здрави бебета, макар чер плода е малък, мисля, че ще е наред.

4.   Ооо я стига сте я плашили надявам се, че всичко ще е ок от тук нататък без алкохол и цигари. Лека бременност миличка :-*

5.   Нищо - и майка ми е консумирала твърд алкохол и е знаела че е бременна. Сега само не ми върви много по математика и още не мога да си връзвам обувките, но иначе съм си добре.

7.   Едва ли на бебето му е станало нещо, обаче от сега нататък никакъв алкохол и никакви цигари не само докато не родиш, но и докато не спреш да кърмиш.

8.   Сега дори и не помислям, но тази една седмица, в която съм консумирала ме притеснява. Иначе днес ходих на лекар и АГ ми каза, че тогав аоще не се хранил от мен и аз се поуспокоих, въпреки че все ще го мисля. Благодаря ви :)