Споделена история от Здраве

Скъсване (лезия) на медиален менискус.
Здравейте,
Честита Коледа на всички!
Имам проблем и искам да попитам хора, които могат да ми помогнат.
При преглед на ядрено-магнитен резонанс се установи, че имам пукнатина (лезия) на медиален менискус. Коляното не е блокирано, не е подуто, но ме боли, а с него и целият крак. Ортопедът спомена за безкръвна операция, но мненията, които събрах дотук са противоречиви – в смисъл, че и след операцията нещата не се подобрявали особено.
Сега се мажа с различни мехлеми и си слагам наколенка. Надявам се да ми мине, макар че в Интернет пише, че менискусът е хрущял, а хрущялите не зараствали…
Та, питам ви – знаете ли дали има мехлеми, народна медицина, физиотерапия, упражнения за мускулите или нещо друго, с което да се подобрят нещата и болката да отмине.
Благодаря Ви предварително и Ви пожелавам весели празници!

Коментари

1.   Не се заблуждавай с мехлеми. След време болката ще се усили от одирането на спукания менискус вътре в самата става.
Тогава става вече непоправимо, дори и да направиш операция.
Имам правена такава операция (безкръвна). Няма никакъв проблем, часове след упойката сама се придвижвах и на третия ден ме изписаха, т. е. две вечери преспах в клиника Шойлев. Не съм ползвала патерици, бастуни и др. такива. Сама след операцията си носих багажа до таксито, после 6 часа път с автобус да се прибера. Така, че действай по-бързо с операцията, но безкръвна. При другата има обездвижване, патерици, после 2 месеца раздвижване, което си е голям тормоз.

Радвай се, че имаш ЯМР и диагноза.

2.   Отиди при Доктор Хубенов! Той е човекът за колена.

3.   В клиника Шойлев само с колена се занимават. Д-р Хубенов не е вече там, но и другите са много добри специалисти, ученици на проф. Шойлев.
Може да се отиде с направление.