Споделена история от Здраве

За генно модифицираните храни
Как да сме сигурни, че храната която купуваме не съдържа генно модифицирани съставки? И като цяло притесняват ли ви ГМ храни?

Коментари

2.   Здравей, приятел. Нека си говорим за Е-та.

Това са вид консерванти, които се използват в хранително-вкусовата промишленост като заместители, стабилизатори и тн. Най-лесно е сега да ти дам една таблица с Е-та и да си направиш списък с най-опасните и да си знаеш, когато отидеш на пазаруване да гледаш какво купуваш :).

Макар, че в правотата на списъка със съставките в даден продукт няма как да сме сигурни, защото сме в България. Те по разни документални филми показаха разни продукти в редица развити европейски държави, върху чиято опаковка е спестено да се напише какво точно има и съставките, които съдържаха бяха потресаващи.

Списъка можеш да го видиш от тук:

http://daoin. com/docs/e-list. pdf

Ето малка извадка с едни от най-вредните. За улеснение - гледай Е-тата оцветени в ЧЕРНО:

-Е 104 Хинолиново
жълто
Използва се в червила, продукти за коса, одеколони, в голям брой лекарствени
средства. Причинява дерматит. Забранен в Австралия, САЩ и Норвегия.

- Е 215 Натриев етил р-хидрокси
бензоат
Причинява рак. Забранен е в много страни по света. Употребата му е
разрешена в Русия.

- Е 216 Пропил р-хидрокси
бензоат
Силен алерген е, може да увеличи риска от ракови и други заболявания

- Е 217 Натриев пропил
р-хидрокси бензоат
Веществото е канцероген, в състояние е да предизвика различни алергии.
Има забрана за внасянето на продукти, съдържащи Е217 в ЕС. Според
европейски учени, консервантът може да доведе до сериозни нарушения на
репродуктивната функция.

-E 281 Натриев пропионат При неправилно използване може да се появят алергични кожни заболявания, 5
проблеми с паметта и раздразнение на стомашно-чревния тракт.

- E 325 * Натриев лактат Получава се от мляко. Може да съдържа свински ренин (хормон на
бъбрека). Деца с непоносимост към лактоза може да получат нежелани
реакции.

-Е 503 Амониев карбонат Дразни лигавиците.

-Е 510 Амониев хлорид Трябва да се избягва от хора с нарушена функция на черния дроб или
бъбреците. Най-често се използва в продукти от брашно.

-Е 900 Диметил полисилоксан Получава се от силикон.

-Е 904 * Шеллак Получава се от насекоми. Дразни кожата.

-Е 950 Калиев ацесулфам Некалоричен подсладител, около 200 пъти по-сладък от захарта.
Използва се в сладкиши, замразени десерти, бонбони, млечни
произведения, лекарствени средства, козметика за уста и най-вече в
напитки. Те причиняват тумори при
животни и повишават риска от развитие на рак при хора.

-Е 1520 Пропиленгликол Овлажнител и диспергиращо вещество. Получава се от петрол. Сладкият
му вкус го прави широко използван в лекарствата за деца и в лечебните
сиропи. Съдържа се в кремове, мехлеми, козметични средства,
дезодоранти, продукти за коса. При интравенозно приложение
причинява сърдечни атаки. Води до поддтискане на централната нервна
система и контактен дерматит.

ПОЛЕЗНО - Е160е - Ликопен Съдържа се в доматите и червения грейпфрут. Може да намали риска от туморни
заболявания.

Доста съм прескачал и то ей-така набързо, за да ви покажа горе-долу за какво става въпрос, а ако има по-будни хора, които да проявят интерес и да прочетат нека отворят линка по-горе.

Сега...

Преди да ме нападнете като някоя дебела лелка със стара пола, пред магазин с цигари и кафе по цял ден, дънеща яко саламите от К**фланд.. с това, "ама Узуноввв, то всичко е вредно". Да, голям процент от нещата са вредни и тук предварителният ми отговор (дори звучи като въпрос) - > От по-малкото и по-голямото зло, ВИЕ, кое ще изберете??? По-голямото?

Въпроса е консумацията на такива боклуци да се сведе да колкото се може по-голям минимум!

Няма лошо да си вземете кока кола с чипс пред компютъра или да се намлатите яко с дюнери и пици след някоя пиянска вечер... но въпроса е да не е всеки ден по няколко пъти на ден!

Мога да препоръчам и филми по темата:

1. Внимание, храна

2. Храна ООД

3. Food Matters - филм, в който се твърди, че ракът се лекува без специални лечения и химиотерапия! Как да се използва храната като лекарство?

4. Нация за бързо хранене

Ще ги намерите по родните Торент тракери. Гледайте образовайте се.. и.. приятно гледане.

А, и последно. За по-будните хора този човек е познат - Дейвид Айк твърди в тази пресконференция, че ракът се лекува с напълно познати за човечеството плодове и разкрива точно как става. Видеото е преведено във V*ox7 и може да се види тук:

http://www. vbox7. com/play:7a045f201f

Надявам се да съм бил полезен :).

Поздрави, Узунов

3.   Няма как, особенно у нас. За запад пък със сигурност има ГМО навсякъде. Може би единствено в беларус няма, там си отглеждат почти всичко сами и нямат голям внос на храни.

4.   Не може да си сигурен. А ГМО-то си е законно разрешения геноцид срещу хората.
В много градове вече се появиха руски магазини-там всичко е от Русия, вярно, малко по-скъпичко е, но си заслужава. В русия ГМО извращенията на MONSANTOса забранени категорично със закон.
И всичко е някак си по-хубаво от нашето.
Така че е време да се преосмисли кухия лозунг "изберете българското".

5.   До Узунов от лелка, която се храни избирателно с произведено в българското село, твърдя че "ама Узуноввв, то всичко е вредно", дори произведеното в село. Семената на зеленчуците са ГМО, плодовете и зеленчуците се пръскат с какво ли не, Българското БИО е БИО ама друг път. Кравите ядът ГМО храна и млякото и месото им отровно. Дори ядливите гъби в гората вече са поели отровата от въздуха и дъждовете.
Ще кажеш Узунов, че "съм избрала по малкото зло", но не е точно така на село няма козметика и домакински препарати за пране и почистване, трудно е да си произведа самостоятелно олио, захар, сол, ориз и др принудена съм да ги купя от К***ланд и подобни. А химичните съставки които си споменал съществуват и свободно в природата, така или иначе ги поемам както аз така и зеленчуците и животните, които ще консумирам в бъдеще.

Колкото до чистотата на продуктите от Беларус можем да поспорим. Все пак Чернобил е на украинско-беларуската граница.