Споделена история от Здраве

Лоши мисли
Здравейте за първи път пиша в подобен сайт винаги съм се смеела на останалите как изобщо го правят това да споделят личните си проблеми по Интернет, но това сега няма значение. Нека ви разкажа за моята история казвам се Мария на 22 години съм имам приятел с който живея от 5 години всичко е прекрасно разбирам се със семейството си в работата нямам никакви проблеми общо взето всичко си е ок но има едно "но". Преди може би година някъде всичко се обърка с мен самата с психиката ми започнах да мисля постоянно че може би ще умра скоро или съм болна от незнам какво точно и аз постоянно някакви черни мисли в главата ми който ме объркаха и не ми даваха миг покой. Посетих лекар разбира се всичко ми наред няма от какво да се притеснявам, но и това не ме успокои лошите мисли си останаха не мога да ги прогонят. С течение на времето и обстоятелствата и посещенията на лекар се разбра че имам паническо разтройство нещо което не се лекува просто с едни успокоителни а трябва да се бориш сам с това. Прочетох също така малко повече за паническото разтройство в интернет чесно казано има доста брой хора страдащи от това и само те биха разбрали как се чувствам наистина. Споделяла съм с приятеля ми за тези неща с една приятелка също те казват така успокой се млада си красива си всичко ще бъде наред мисли позитивно. Първата ми паническо атака беше нещо ужасно имах ужасно сърцебиене, скованост в краката въртене на свят общо взето нещо ужасно първата ми мисъл беше "умирам това беше". Тогава ми се наложи да посетя спешен център казаха че всичко ми е наред няма смисъл от притеснения. Опитах да се справям с това всеки ден но без успех просто живея в един страх сънувам кошмари вече не издържам и не мога са намеря изход. Ще съм благодарна ако някой се опита да ми помогне колкото и смешно да звучи тук в този сайт? Благодаря надявам се да няма критики но едва ли ше се размина така. Благодаря!!

Коментари

1.   По принцип паническото разстройство се обяснява с дисбаланс на серотонин в мозъка. Има много ефекасни лекарства, не знам какво са ти предписали. Но разбира се, понякога се започва с едно, ако на теб не ти действа се заменя с друго.

Със силни воля е възможно да контролираш мислите си. Например в момент, в който получаваш атаката, си казваш "Аха, пак се появява, знам, какво и сега ще ми мине" И дишаш бавно и дълбоко.

Аз ти препоръчвам да се занимаваш йога. Мисля, че много ще ти помогне.

2.   Здравей!
За да си наясно кой стои зад лошите мисли, прочети тази книга: http://www.spiralata.net/kn_bul/sadovoi.zip

3.   Спокойно, това е натрапчиво разстройсто или "Обсесивно-компулсивно разстройство". Напиши го в гугъл, там симптомите ги има обяснени. Аз също имам подобно, но се израява по друг начин. Просто като имаш такива мисли, гледай много бързо да се разсеяш.

4.   Купи си книгата “Подкрепа от небето“ там има раздел с молитви, колкото и налудничаво да ти се струва ще ти помогне, и аз имах подобен проблем, но сега съм по-добре :) Успех дано се оправиш :)

5.   Към номер 1 препоръчаха ми успокоителни таблетки, приемах и чайове против стрес, нерви за сън и всякакви такива антидепресанти в началото всичко беше по добре, увеличавах дозата до като не разбрах, че само се пристрастявам и до там. За сега просто се опитвам да мисля позитивно и прогонва всички мисли нищо, че както си стоя "то" просто си идва и не пита, но все пак Благодаря ви за съветите авторката

6.   Да и при мен беше така. Пила съм успокоителни, антидепресанти, какви ли не хапчета на и не на билкова основа, сиропи, чайове, нищо не помогна. Просто трябва да промениш живота си коренно. Да промениш самата себе си. Започни да работиш по много часове, абстрахирай се от всичко и в един момент ще видиш, че вече няма да ти пука за натрапчивите мисли и ще забравиш. Много е бавен този процес, но определено мисля че ще ти помогне. Успех :))

7.   Мила аз съм същата на 14 години съм страх ме е да кажа на род си, за да не ме изкарат луда.. Като съм в час тея мисли, абе схмен сапостоянно, бях стигнара до спешното правиха ми кардиогпама и казоха, че вс е наред и, като ми стане така да пия валидол и така нинаги имам варидол в мен скришов си копувам иначе сърцебиете, треперене ужас, бя

8.   Отиди на психолог. Тук можеш да прочетеш повече за това какво прави психолога http://psy-consulting.blogspot.com/2015/01/blog-post.html