Споделена история от Здраве

Странен мирис
Здравейте, ще го дам кратичко. Забелязала съм, че предимно в студено време от пъпа ми се излъчва странна неприятна миризма, без секреция или нещо... Възможно ли е настинка да е или нещо друго... Да подчертая, че нямам пиърсинг там и поддържам отлична хигиена. Използвам памуче и спирт за прочистване и това замаскира ситуацията временно. Но винаги като се изкъпя и тръгна да се подсушавам, отново усещам лек мирис, който ако не обтрия със спиртно памуче, ще се засили вероятно повече. Какво може да е? искам да спре да се появява и да не се налага нон-стоп да го промивам...

Коментари

1.   Сигурна ли си, че е от пъпа ти?
"винаги като се изкъпя и тръгна да се подсушавам, отново усещам лек мирис" - я пробвай да постоиш малко без да му правиш нищо на пъпа.

"от пъпа ми се излъчва странна неприятна миризма, без секреция или нещо" - караш ме да се съмнявам в познанията си по биология.

2.   Не е от пъпа а е от по надолу

3.   Ами мисля, че го обясних на най-достъпния възможен език... Остроумни коментари като втория могат да бъдат спестени, модераторите пак спят...все пак трябва да сме си полезни.
Да, номер 1. оттам идва въпросният мирис. Има ли някой по-запознат с човешката анатомия, щом аз съм толкова непросветена? :) пак пояснявам, че няма нищо общо с хигиена или небрежност. Нито пък някога съм се дупчила там, да са се появили инфекции, алергични реакции или нещо. Оглеждам се обстойно, но не виждам нищо нередно...и въпреки това се случва това, за което пиша. И то в зимно време само...Как установявам, ами просто е - с допир.
Пак питам, възможно ли е да е от простуда нещо...Моля само за сериозни изказвания.

4.   Единственият проблем с пъпа ти е, че както и да се завъртиш - той винаги се намира между носа ти и това, което наистина мирише...

5.   Ох, все едни пишман - лекари са ти отговорили...

Значи - съвсем възможно е тази миризма да е от пъпа, както си мислиш. Но трябва да отидеш да те погледнат - дали нямаш, някоя бактериална инфекция. Която може да е локална / само на пъпа /.
Но е добре да се направи една ехография на коремни органи, защото понякога може нещо да е нещо вътрешно, което дава реакция, през пъпа.
Странното е, че според теб няма изтичане, а само миризма. Което пък навежда повече на проблем, който е вътрешен.
Не си написала - някакви болки в корема, дали има. Или други оплаквания.
Всъщност, сега прочетох, че основно наблюдаваш тази миризма след къпане - възможно е да има изтичане на секрет, но той да е прозрачен и да не можеш да го различиш, като такъв. От водата.
За да провериш - сутринта измий и подсуши пъпа - сложи едно памуче на него, закрепи с лепенка и го дръж през деня. Вечерта провери, дали е мокър. И тази миризма - остава ли на марлята / памука.
При всички случаи е добре да те погледне лекар. Особено, след като циклично се проявява.
Успех!

6.   Е, щом с допир го установяваш, нямам представа защо така. За да има мирис трябва да има или инфекция, или гъбички, или някакъв секрет да се отделя - което според мен е невъзможно. Но щом се разнася миризмата значи има нещо. Намери време и отиди на лекар. И настина спри преди това да му правиш каквото и да е било.

Дано лесно и бързо се оправиш!

7.   Може да се е развързал и да идва миризма от червата ти.

8.   Опитaй с отвaрa от смрaдликa. Потaпяй пaмуче и го слaгaй нa мястото с лепенкa отгоре. Некa престоявa цялa нощ , нa сутринтa се измивaй нормaлно. Нaпрaви го поне двa- три пъти и виж дaли продължaвa дa мирише/ секретирa , но провери също през деня , кaкто ти кaзвa и н 5 зa секреция.

9.   Здравей сладурано. Провери дали не е от подмишниците или по-надолу от пъпа. Ако не стане си подстрижи косата и си я слагай в пъпа. При мен се получи.

10.   Здравейте, авторката съм... Виждам не един опит за остроумничене в коментарите, което донякъде ме вбесява..
Месеци по-късно, драмата ми продължава. Отново ще поясня за един по-горен коментар: не, нямам болки или каквито и да било други проблеми в коремната област. Течове и секрети също. Някакси просто 'процесът' започва при допир с вода сякаш. Не всеки един път, но в 80% от случаите. Ако се изпотя много обилно при тренировка и водата се стече по корема, както и след баня. Мирисът не идва веднага, а сякаш след подсушаване до минути. Понякога е по-силен и го усещам от ей така, друг път просто докосвам мястото и така разбирам дали има мирис. Опитвала съм да разгледам обстойно докъдето мога, но не виждам никакви външни причинители на миризмата, от сорта на боклучета или мръсотия. Всичко изглежда добре.
Според майка ми имам дълбок пъп, изръси някакви глупости от сорта на: "сигурно не може да диша и да се снабдява с нужния въздух". Не го прие на сериозно. На какъв лекар точно трябва да отида? Дали и оттам няма да счетат проблема за глупав... като знам лекарите какви са...
иначе благодаря на сериозните коментари.

11.   В човешкия пъп има приблизително 67 гъбички и бактерии. Така че, не мисля че е инфекция.