Споделена история от Здраве

Краста?!
Здравейте хора, заразиха ме със краста, знам че се получава от кърлеж или от лоша хигиена. Къпя се редовно в нас е чисто и знам, че нямам как да освен да са ме заразили. Ходим при личната каза, че нямам такива пъпки като на крастата и на всички места но каза, че е такова. Взех си Акарол и първия ден като се намазах адски горене, парене и сърбеж изпитах (ВСЕ ЕДНО НЯКОЙ МЕ ГОРИ СЪС ЗАПАЛКА УЖАСНО БЕШЕ). Перях дрехи, чаршафи, одеала, всичко на 70 градуса. Преди да свърши периода на използване на Акарола отидох на частно защото много ме сърбеше и не издържах. Каза ми да си завърша лечението и след това няколко дена да се къпя със билки. И ми предписа клемастин за сърбежа. След като свърши периода на Акарола (3дена мажеш на 4 се къпеш). Изкъпах се със билки, но много ми запари ма кожата, мисля си че е от горенето на кожата Акарола и топлата вода, после нещата малко се успокоиха. По добре се чуствах от обикновен душ.
Въпроса ми е някой случвало ли му е подобно нещо, и кога ще стре този сърбеж напълно?

П. С. Моля редактори споделете история ми Важно е!!!!

Коментари

1.   Аз съм имала 2 или 3 пъти и мога да ти кажа, че нито от кърлеж, нито от лоша хигиена. Иначе да случва се така и след около 3-4 дена вече ще си добре.

2.   Крастата или Скабиес си е предаване на един вид кърлеж, при пряк контакт със заразен се предава. Имал съм един път като малък и знам какво е:) Ходих на гости на мои братовчеди и те тактично си замълчаха, че ги е споходила краста отнякъде и ми се случи и на мен. Не знам колко са ефективни новите мазила, но навремето се правеше една гадна смес от сяра с мас и с това се мазеше човек, имаше една също толкова гадна течност, която се продаваше, но по-ефективна беше сярата:)
Сега сигурно са разни помади с мирис на парфюм:) Нещата не опират до хигиена, но за да се отървеш си е нужна много строга хигиена, да си се мажеш редовно, да си изваряваш памучните тъкани, които носиш и на които лежиш, просто за да се унищожи този невидим кърлеж. Сърби, но не трябва да се чешеш. Споменът ми е много блед колко ме е сърбяло, това е било преди 30 години все пак, бил съм дете, но със сигурност не е приятно. Ще мине, но трябва да извариш всичко до което се докоснеш, а останалото да изпереш на възможно най-висок градус.

3.   Да, аз също съм минала от този етап. При теб поне не са се задълбочили нещата както при мен. АЗ имах ужасни белези по краката, червени петна, а при допир с вода имах непоносим сърбеж... слава богу се излекувах

4.   Имали сме краста. Цялото семейство трябва да се маже с АКАРОЛ, дори да нямат симптоми. Не се пере на 70, а на 90 градуса, чаршафите се попарват, дори всичко което позволява като материя се попарва. Ние си пипахме нещата с ръкавици докато се мажехме. След като мина мазането с АКАРОЛ развихме дерматит на кожата, а някой членове и страшна алергия, за която с наложи дори урбазон да се бие. Един съвет от мен глади си дрехите преди да ги облечеш. Внимавай къде сядаш, къде лягаш и с кой се здрависваш. Аз съм развила такава фобия, че на обществени места сядам само на кожени или дървени столове. Иди на компетентен лекар.

5.   Имали сме краста. Цялото семейство трябва да се маже с АКАРОЛ, дори да нямат симптоми. Не се пере на 70, а на 90 градуса, чаршафите се попарват, дори всичко което позволява като материя се попарва. Ние си пипахме нещата с ръкавици докато се мажехме. След като мина мазането с АКАРОЛ развихме дерматит на кожата, а някой членове и страшна алергия, за която с наложи дори урбазон да се бие. Един съвет от мен глади си дрехите преди да ги облечеш. Внимавай къде сядаш, къде лягаш и с кой се здрависваш. Аз съм развила такава фобия, че на обществени места сядам само на кожени или дървени столове. Иди на компетентен лекар.

6.   Аз също ползвах Акарол при краста. Помогна доста бързо, но след препоръки започнах да ползвам мехлем за да предотвратя дерматита. Алергията до колкото разбрах може да се получи, ако си алергичен към бензил бензоатови производни, което вече става неприятно ползването на този продукт. Спазвах упътванията на лекаря, не беше от най-прятните дни у дома, но с прецизно изпиране и почистване се оправихме. Научих, че не скъпото е хубаво дори и при антипаразитните продукти.