Споделена история от Здраве

Съвети за дълъг живот
1. Хранете се редовно!
2. Яжте здравословна храна!
3. Яжте по малко!
4. Яжте често!
5. Хранете се бавно!
6. Откажете цигарите!
7. Ежедневно спортувайте!
8. Консумирайте повече плодове и зеленчуци. Те трябва да присъстват в менюто ви ежедневно!
9. Пийте по 8 и повече чаши вода дневно!
10. Пийте алкохол в умерени количества!
11. Отделяйте по един ден месечно за прочистване на организма. Пийте само вода през този ден.
12. Мислете позитивно!
13. Увеличете социалните контакти (със семейството, приятелите, съседите) - те правят живота ви по-здравословен, по-малко изложен на стрес и възможно по-дълъг.
14. Посещавайте своя личен лекар веднъж в годината за контролен преглед (кръвно налягане, холестерол, кръвна захар и пр.)
15. Незабавно информирайте личния лекар за каквито и да е предупредителни сигнали (симптоми на рак, сърдечна недостатъчност, пристъпи и др. )

Коментари

1.   .....и не забравяйте да живеете достойно пък оттам нататък - колкото Ви е писано ! АМИН
Ева

2.   Добре де, но си забравил нещо много важно, което те зарежда и емоционално и физически - правенето на секс, което, ако е с любов влияе много по-благоприятно примерно от ежедневното спортуване, защото чак ежедневно е доста натоварващо примерно. Сексуално активните хора изглеждат несъмнено по-млади и обикновено живеят повече. Казвам го от собствен опит.

3.   Хубави благопожелания, които за обикновения българин ще си останат само такива. Куриозното е, че всички ги знаем тези неща, но при ежедневния стрес, отчаяние и свръхнатовареност не можем да ги спазим.
Препоръките са едно, реалността друго. Ето как изглежда тя:
1. един сандвич на обед и салата късно вечерта - това е то редовно хранене;
2. горното отговаря и на 2.
3. тук имаме съвпадение.
4. две хранения на ден означава често.
5. няма време за бавно хранене.
6. с кутия и половина на ден и хронична пристрастеност това няма да стане.
7. от бюрото до принтера; от принтера до коша за боклук; от там - обратно до бюрото - все е спорт.
8. мисълта да погълна който и да е плод ме ужасява.
9. от вода се ръждясва.
10. битовият алкохолик приема, че три големи ракии след работа /т.е. след 21,00 часа/ са умерено пиене.
11.ако има такъв ден, той ще е последният в живота ми.
12.това би означавало да кажа "понеже от днес няма по-зле накъде, то утре няма да е по-лошо от днес".
13.какво е това "Личен живот"? Чувал съм за такова животно, ама не съм го виждал.
14.не помня фамилията, лицето и личния телефонен номер на този човек.
15. няма да има такава необходимост, инфарктът удря внезапно.
Аз не искам дълъг живот, искам само да се отърва от сегашния, но не виждам как ще стане.

4.   Е не, дойде ми до гуша ! Хората тук идват да споделят нещо от техния живот и да потърсят съвет от коментиращите т.е ние. Какво общо има това със сайта? Аз не искам някой да ме поучава или да ми казва 100-те болести или нз си какви още глупости...Вземете се в ръце и си пишете рецептите, съветите и притчите на друго място.Аман от безмислици !

5.   Дайте вместо да добавяме години към живота, да добавяме живот в годините. На мен и 60 (общо) ми стигат, ако ще са като досегашните 40. :)

6.   До автора: В България за да мислиш позитивно трябва да си дрогиран.