Споделена история от Здраве

Нередовна менструация
Здравейте, читатели! Имам нередовна менструация.. какво ли не опитах като медикаменти - без резултат! Гинеколожката ми ми изписа противозачатъчни, при което взех да дебелея, вървя ми почти цял месец и вече е 45-я ми ден, без да ми дойде. Възможно ли е тия противозачатъчни да са ми разбутали нещо положението? Почти винаги менструацията ми е и много болезнена
идва ми на 35, 43, 28, 56 ден... Някакъв кошмар е :((
С какво да опитам да го регулирам? Посъветвайте ме, моля. Преглеждала съм се за кисти по яйчници - казаха ми че нямам. Чувствам се като опитно зайче за лекарите! Като няколко пъти ми се е налагало да пия и хапчета, за да го предизвикам!

Коментари

1.   Виж, довери се на лекарите и имай търпение. Не си компютър или хладилник, не си вещ, за да те оправи човек. Ти си сложен механизъм, най-сложното същество на земята, а лекарите са учили това 10 години. Просто им се довери, зареди се с търпение и всичко ще се оправи. Яж си медикаментите както са ти ги предписали и не се самолекувай

2.   Пробвай да пиеш витамин Е.

3.   Същата работа съм и аз , преди седмица ми откриха в София обърната матка а всъщност не съм от там .

4.   Номер 3, обърнатата матка няма отношение към редовността на менструацията, а я прави по-обилна и по-болезнена. 30% от жените сме така и няма проблеми, а при раждане може да се завърти. Само болезнеността на самата менструация е заради обърнатата матка. Всичко останало е на хормонална основа, а женските полови хормони идват от яйчниците.
Затова помагат САМО хормонални препарати - никаква хомеопатия, витамини от всякакъв тип