Споделена история от Здраве

Упражнения за подобряване на слуха?
Здравейте! Няма да се впускам в подробности. Искам да попитам има ли упражнения за изостряне и подобряване на слуха? Някой има ли лични впечатления? В смисъл да е правил и да е отчел подобряване на слуха? В интернет има много упражнения за зрението, но не и за слуха. Като изключим Норбеков например, но освен него не намирам нищо.
За протокола-имам проблем, който лекувам при специалисти, но искам да включа и нещо алтернативно. Благодаря ви :)

Коментари

1.   Лекувай се при лекари и изхвърли слушалките за слушане на силна музика. Спокойствие и си взимах хаповете! Слухов апарат, ако се налага, но важното е да си на тихо и точно обратното на „упражнение“ - възможно да избягваш шумни места и ситуации.

2.   Има един терапевт в софия, който прави звукова трапия. В идеално акустически изолирано помещение от свръх-висококачествена система пуска тихо звуци и музика, с които човек след време привиква и направо започва да настръхва. Сетивата се отварят, усеща се силно емоционално влияние, получават се дори видения.

3.   Номер едно, нито слушалки ползвам, нито се завирам на шумни места! За слухов апарат не ми говори, питам за начини за изостряне на слуха, а не за помощни средства! Ако си ти, дали ще бързаш да посегнеш към слуховия апарат? !
**
Номер две, благодаря ти! Имаш ли повече информация за този човек? Какъв терапевт е всъщност?

4.   ПП: До номер едно-не знам не прочете ли, че се лекувам при лекари-специалисти, че ми даваш такива неадекватни съвети?

6.   Здравей! Аз също се интересувам от алтернативен метод за подобряване на слуха. Ходи ли при терапевта? Имаше ли резултат? Сподели ако си открил нещо. Поздрави

7.   Не съм. Далече ми е София. И тук има подобни "специалисти", но им нямам вяра.