Споделена история от Здраве

Лош дъх
Здравейте! На 20г. съм. От известно време имам лош дъх. Мия си зъбите сутрин и вечер. 10 мин. след измиване на зъбите ми се появява лошият дъх, който е доста силен. Във форумите четох, че содата премахва миризмата и това опитах, но след 1 час пак се появи лошият дъх. Понякога си мисля, че е дъхът идва от гърлото ми, а е възможно и от сухотата в устата ми. Дайте някакви съвети... вече незнам... ставам сутрин.. лош дъх... мия си зъбите все още го има... закусвам изчезва за малко след което пак се появява, ако хапна нещо или пия (само да не е вода) пак изчезва временно и после пак.. преди лягане си измивам зъбите и след 15 мин пак усещам, че имам лош дъх. Също така след почистване с конец забелязвам, че конеца мирише. Моля ви за съвети.. някои имал ли е същия проблем как се е справил... Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ползвай вода за уста и дъвчи дъвки!

2.   Отиди на зъболекар, може да имаш болен зъб!

3.   Отсега ти казвам - имаш проблеми със стомаха. Трябва да отидеш на гастроентеролог.

4.   Първо се ходи на зъболекар, и без това трябва да ходи човек всяка година. После ако не се оправиш - виж си стомах и сливиците ще ги види още зъболекаря, но най-вероятно е от зъбите. Точно когато си миеш зъбите, ти поне малко махкаш от зъбен камък и каквото там се е набрало и мирише - освен това сигурно имаш някакво възпаление или пулпит, при миене на зъбите изкарваш от междузъбното пространство гадориите. БЛЯК бих казала, освен това ако не ходиш на зъболекар и продължаваш така, ще почнат да ти умират зъбите

6.   Моля за още съвети.Благодаря!
Авторката

7.   Зъболекар, ако си ОК, уши, нос, гърло, ако и там си ОК гастроентеролог.

8.   Пий повече вода, избягвай да ядеш меса и яйца, наблегни повече на салати и плодове, хапвай по начесто, лошият дъх се засилва когато си гладен.

9.   Oтиди на зъбар. Вземи си от онези четки, които на гърба имат "средство" за почистване на езика. Водата за уста също е вариант, но трябва да се премахне коренът на проблема, а това може да са зъбите, гърлото, стомахът. Ако те са виновниците за лошия дъх и не се лекуват, нищо няма да има дълготраен ефект.

10.   Ако конецът ти мирише това означава болен зъб. Можеш да го локализираш, като след всяко междозъбие го сменяш или го померисваш докато не осстановиш от къде идва. Ако се вмерисва веднага, тоест на всеки зъб виж дали ще се вмерише, ако го допреш до венците. Вмеришели се означава, че си развила инфекция на венците, най-често следвана от заболял зъб. И каквото и да ти приказват, че ще те боли зъб не е така. Има много случаи и организми, при които болката е била мимолетна или заради начина на хранене не се е осещала. Вода за уста бих ти препоръчал - Eudril концентрат. Това е приятния вариант, другият е да си получила язва на коемра, което ще те измъчи докато се излекува.

11.   Забравих да спомена, че при миене на зъбите често се появява и кръв.
От авторката