Споделена история от Здраве

Памперси на 10 г.
здравейте детето ми е на 10 години и носипамперси, няма проблеми здравословни
носи ги единствено нощем защото тогава се изпуска, какво да правя
вече сме големи и тръгнем ли да си лягаме започва рев тази вечер да сме без памперс, не издържам, казала съм му че докато не ми докаже че може да се сдържа ще е с тях,
нощно време съм го хващала да си ги маха и да си мие напишканото за да ги махне за винаги, кажее какво да правя сега сме на 10 до кога ще етака? вече сме с пелени за възрастни:( имате л подобен проблем:(
срам го е, чувства се като бебе но очевидно е така, сутрин точно като на малкдете отивам и му го махам, сам не мое да гослага, хем искам да спра да го тормозя хем не искам да пера чершави всеки ден

Коментари

1.   Детето ти страда от т. н. „нощно напикаване“. Преди се е смятало, че е бъбречен проблем, но ако през деня не се изпуска детето става дума за психологически проблем. Само психолог може да ви помогне или надеждата да се израстне проблемът след 13-тата година някъде.
Не мога да ви помогна - вие трябва да решите да го водите или не на лекар, аз мога да ви посъветвам само да сложите хигиенично покривало на матрака

2.   Ама как е възможно досега да не е потърсена помощ от специалист? ! Какво искате да ви докаже, при положение, че това е болестно състояние? Абсолютна безотговорност от Ваша страна. И детето нямало здравословни проблеми според Вас - много странно...

3.   И брат ми има съвсем същия проблем и той е на десет . Родителите ми също не знаят какво да правят .

4.   номер 2 искам да ви кажа че лекарска помощ е търсена ри 3 различнидоктора,
правени изследвания даже всички викатче ако само се оправи ако не ще сиго носи с себе си цял живот, писах тук за да срещна хора който са минали по сщия път

5.   Aвторке, имах предвид ПСИХОЛОГ. Проблемът не е физически!
И да, израства се до 13 г. възраст.
Не мъчете детето, не му се карайте и тем подобни. проблемът е много често срещан. Не му и отнемайте на сила памперсите.
Случва се много често този проблем и е на нервна почва.

6.   Спофелих че сдетето не искa дa ги носи a не че aз хо спирaм

7.   Психолог.

№2

9.   Спри дa му го слaгaш/ мaхaш ТИ пaмперсa, товa е допълнително унижение/срaм зa детето, предтсaви си кaк се чувствa всякa сутрин и вечер!!!
Купи му от тези ( не знaм нa бългaрски кaк се кaзвaт) плaътни чaршaфи с покритие отдолу, дa не пропускaт. Кaто имa двa ще сменя. Остaви го вече нa мирa, сaм дa се опрaвя. Кaто се успокои, детето сaмо ще си реши проблемa. Ти усложнявaш още повече с товa принуждaвaне дa се срaмувa!

10.   Спокойно! Един мой братовчед беше така, ама като навлезе в пубертета нещата се оправиха.

13.   Брат ми на 12 пт раз спря! Буквално от днес за утре! Същото знам, че е било и с други роднини. При синът ми също го имаше напикаването до 6г. Не беше всеки ден, а два-три пъти седмично. Лекарите ни потвърдиха, че е защото спи твърде дълбоко. наистина през нощта ми е било невъзможно да го събудя да отиде до тоалетната! На рождения си ден ми заяви, че вече е голям и щял да успее да се събуди през нощта да пишка. И, о чудо, от този ден и капка не е изпуснал. Става през нощта сам, ходи до тоалетната и т. н. Прави са горекоментиралите-всичко е до психика! Щом синът ти се срамува, махни памперсите. Купи покривало за матрак или просто постилай един найлон под чаршафа и това е. Не показвай на сина ти, че напикаването му те тревожи и като цяло, че е някакво особено ( негативно) събитие и чакай! Също така се опитай да му внушиш, че всичко е наред и скоро ще може вече да се събужда. Така ми каза тук лекаря. 20% от децата се напикавали до 6г, 15 % до 8г и 5% и по-нататък.

14.   Спокойно, аз имам дъщеря. В момента е на 15 и вече няма такива проблеми от около 2 години, но преди това и тябеше така- изпускаше се само нощем. Ходихме на терапевти и лекари, но след като посетихме 2-3ма решихме да не се занимаваме повече, понеже само пари на вятъра и нищо не помогна в крайна сметка. Спря от самосебе си. Имаме едно приятелско семейство на което дъщеря им е една година по-малка от моята и имаше същия проблем, но и тя се оправи само че и даваха някакви хапчета, но според мен не трови детето. А относно това, че не иска да носи памперс един съвет, понеже и аз съм го преживяла това- сложи под чаршафа му голям найлон. Не му слагай памперс, а вместо това навий аларма или ти като ставаш го събуди един или два пъти в зависимост от това в колко си ляга. Примерно ако си ляга в 11, 00 и става в 8, 00 го събуди само веднъж в 3, 00-3, 30. Естествено преди да си легне задължително трябва да се е изпишкал. И така от личен опит мога да те посъветвам само това и да ти кажа, че от самосебе си ще мине и ще забравите за това. Ако все пак искаш да го водиш някъде или искаш да му даваш хапчета- то тогава внимавай, защото все пак е дете, а вместо да изчакате 1-2 години след цели 10 да започнеш да го тровиш с разни лекарства, за които всички сме чели какви са всъщност би било безотговорно, а ако си искаш да го жодиш при терапевт преди това предварително разпитай добре, че ние лично не олучихме... но както си решите. Надявам се, че съм помогнала.

15.   Не го притеснявай с тези памперси между краката. Има едни подложки за под чаршафа. Те са като памперс, но приличат на чаршафче. Същите се използват за възрастни хора инвалиди. Има ги в аптеките, просто им обясни проблема и те ще ви ги предложат.
Е, ще се налага да сменяш чаршаф, ако се изпусне, но детето ще има малко самочувствие. Не пречи да опитате, може пък това да помогне.

16.   Преди да навляза в пубертета бях в същото състояние. С нашите ходихме по лекари, предписваха ми всякакви чайове и лекарства, но нищо не помогна. НЕ съм носила памперси или подобни глупости, родителите ми не ме третираха като бебе и не ми се караха, нито се оплакваха от това, че сменяват чаршафите всяка нощ. Благодарение на тях аз не се чувствах едва ли не виновна или подтисната от този мой проблем.. Когато станах на 12 години всичко изведнъж спря. Повечето хора ми казваха, че веднага след като вляза в пубертета това ще отмине, аз разбира се не им вярвах, вярвах само на глупостите на лекарите, които ме тъпчеха с лекарства и даже искаха да ме приемат в болница, но ето, че всичко си отмина.
До авторката:
Г-жо махнете памперсите на детето, вие сте майка, покажете му, че не сте безразлична, винаги го успокоявайте и ако трябва ще сменявате чаршафите на ВАШЕТО дете денонощно. Ако го упреквате дори и малко това е голям проблем за детето и от притеснението и напрежението, което му създавате няма да отмине лесно. Късмет!
Момиче 13г.

17.   На психическа основа е според мен. Братовчедка ми се напикаваше всяка вечер преди да навърши 11. Водиха я на всякакви лекари и всичките и казваха, че и няма нищо здравословно. Най-накрая единия лекар каза на леля ми да я заведе на психолог, защото след като и няма нищо с бъбреците, значи е на психическа основа. Отидоха няколко пъти на психолог. Оказа се, че това е подсъзнателен начин на детето да накаже родителя. Леля ми и братовчедка ми много се карат по принцип и тя много рядко се възпротивява, думичка не обелва, просто седи и си плаче, а леля ми и се кара. Оказа се, че това е несъзнателен начин да изрази тези емоции и един вид наказание за родителя. Моят съвет е - заведете я на психолог, няма нищо срамно. Може да има много различни причини за нощното напикаване и е хубаво да ги изясните и да ги премахнете. След като леля ми спря да и се кара и вместо това да и говори спокойно и да намират решение на проблема заедно, като братовчедка ми изразява и говори за чуствата си, напикаването спря. Дано да съм помогнала :)

18.   Остави детето не му слагай памперс, ти всяка вечер му доказваш че му нямаш доверие, а напикаването всъщност не зависи от него, а от подсъзнанието му.
Ти си майка ще переш! 21 век сме, какво е да пуснеш една пералня, никой не иска от теб да ходиш да переш на реката. Тайно от него като оправяш леглото сложи от тези еднократните чаршафи под нормалния чаршаф и го сложи да си легне с целувка кажи му че вече е голямо и че го обичаш въпреки всичко. Покажи му любов, че го обичаш без значение дали чаршафът е мокър на сутринта.
Детето е вече на 10г започва да го хваща пубертетът, дай на пубертета възможност да го излекува. Като действаш насилствено пречиш на пубертета да го излекува. покажи на детето че му имаш доверие въпреки че първоначално няма да го оправдае, но съзнателно и подсъзнателно то ще се старае и така ще постигнете успех. Успех не се постига с насилствено показване на недоверие.

19.   Както 17 писа - психически са причинит и СА РАЗЛИЧНИ - при лелята е било това, но дори може да се стигне до причини като изнасилване в много ранна възраст и тем подобни. Само психолог може да ви помогне.
Н18 и другите, които те съветват да махкаш памперса си нямат представа за твоя проблем. Само ще доведе до ревове, стрес това нещо. Първо на психолог, нощното напикаване не зависи от съзнателното желание или нежелание на детето - всичко е дълбоко в подсъзнанието и колкото и да го биете, да му се карате и да му говорите....нищо няма да постигнете, а само ще засилите проблемите, а ако му махнете памперса без то да го пожелае - също

20.   Не тормозете детето. №1 пише :-" но ако през деня не се изпуска детето става дума за психологически проблем.". Голяма логика, няма що, значи, когато е в съзнание през деня, всичко е наред, когато не е в съзнание(сънно състояние), тогава се изпуска!? Кога психиката на човек работи, в будно или спящо състояние? Щом през деня няма проблеми, значи психиката му е добре. Нощно време остава да работи вегетативната нервна система, а централната(психичната), тогава си почива. Нали затова е съня, мозъка да си почине и възстанови работоспособността си. Според мен нещо става във вегетативната нервна система, някакво функционално разстройство, нещо неукрепнало още, което се проявява само вечер. Когато тази нервна система остане без контрола на централната, се отпускат мускулите които задържат урината в пикочниятмехур. През деня детето контролира тези процеси и проблеми няма. Не съм специалист в тази област, но мисля, че упражненията на Кегел ще подобрят състоянието на детето. Те са прости и могат да се правят по всяко време, дори и по време на час в училище. В какво се състои упражнението. Свиване и отпускане точно на тези мускули, които играят ролята на регулатор при уриниране. Как да се научи детето на това? Много лесно, при всяко ходене по малка нужда, след като започне да пикае, с тези мускули да опита да спре струята. След спиране на струята, пак отпуска мускула и започва отново да пикае. След това, пак и пак така, докато му стане навик и започне машинално да го прави, без да влага големи усилия. Това е много благородно упражнение, много помага и за сексуалното му укрепване. Същото упражнение се препоръчва и при преждевременната еякулация, също голям проблем при мъжете. След като укрепне този мускул, мисля проблема ще се реши. Не случайно, много от коментиращите дават примери, че след пубертета, този проблем отпада от самосебеси, именно защото тогава тялото вече е завършило укрепването си и започва да функционира нормално. Но няма два еднакви организъма, при различните хора и реакциите са различни. Ако и след пубертета положението не се оправи, а и упражнението не помогне, думата имат специалистите.

21.   Сестра ми беше същия случай и сме обикаляли с години по лекари без резултат - мъчително и за нас и за нея, докато накрая не стигнахме по препоръка на познати, които така са си излекували детето, до обикновен чекръкчия.
Оказа се, че е съвсем лечимо - някакъв разместен прешлен, те си го знаят хората, кое обикновено причинява детско напикаване - директно ни каза откъде е проблема, понатисна и за няма и 15 минути сложихме край на проблем, влачен с години. Жалко, че се губи този традиционен занаят. Заслужава си да проверите, дали и при вас не е подобен случая.

22.   21, понякога тези методи водят до насиране. Зависи какъв джелат е чекракчията. Един колега щяха да го осакатят, точно такива "специалисти". Няма логика в разсъжденията. По скоро при вас е било на психологична основа и сестра ви си е внушила, че всичко се е оправило. В случая, чекракчията се е явил като хипнотизатор. Но даже и така да е, важно е, че сестра ви се е оправила. Понякога и една дума прави чудеса. Мисля, че това момче ще се оправи от самосебе си, след време. Имам комшийче(в къща жевея), което като малко имаше подобен проблем. Почти всеки ден сушаха матрака си на слънце. Като поизрастна, проблема отмина.

23.   Е аз съм на 13 и още нося памперс(самоче не нося за възрастни, а от детските "Pampers" pants. Знам че са за максимум 6 години, но на мен са ми перфектни и си ми вършат чудесна работа). Не ме притеснява това че още нося памперс и не ме е срам, защото имам здравословен проблем. Само се надявам да се оправя по-скоро.