Споделена история от Здраве

Вредят ли прашките?
Здравейте, аз съм момиче на 16 години. От скоро обмислях да си купя прашки, но миналата седмица реших и си купих. Приятелките ми носят от много време и то почти всеки ден. Четох, във форуми, че е вредно да се носят много често прашки, защото бактерии от ануса отивали във влагалището. А други казват, че не са вредни. На мен ми харесват досега носих два пъти и са ми много удобни. Моля ви, кажете ми вредни ли са и мога ли често да нося?

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Според зависи - просто купувай от памук или поне да имат памучно парче долу. Аз преди не носих, но сега само такива нося, ако не съм в цикъл и нямам проблеми, но винаги са памучни или поне с памучно парче
ж35

2.   Ако страдаш от уроинфекции, забрави за прашките.
Не става въпрос да носиш бабешки гащи да ти държат топло, но прашките осигуряват много лесен достъп на бактериите до интимните части.

3.   Пази добра хигиена и няма да имаш проблеми, а и подбирай хубави материи, от които не ти се получават алергии и дразнене. Стоят по-хубаво на панталони от тънки материи. Нали знаеш колко е грозно да носиш някакви впити бикини, които оформят задника ти ужасно.

4.   Глупости , от години нося основно прaшки и никогa не съм имaлa проблеми. При нормaлнa личнa хигиенa нямa кaк дa се случи подобно нещо , след тоaлетнa се измивaй зaдължително. То aко си ходят сaмо със зaбърсaн зaдник , aко ще и с килоти дa сa все тaя. Спокойно , рaзхождaт им се бaктериите нa тези , дето си ходят с лa* нaтa.

5.   И аз съм чувал, че не е върхът на хигиената, но ако на теб не ти направи проблем защо не?

Между другото бившата ми приятелка не носеше и жена ми сега също:) Без да съм ги карал. Кеф ми е, че сами са преценили така за себе си. Винаги са се обличали с вкус. Иначе бих се издразнил и споменал въпроса ако в голяма част от времето ходят така. Прави впечатление, събира мъжки погледи, нормално ревнив съм, не маниак:) Как да го обясня, вече имам 1 на ум като видя такава жена, една идея по-несериозно я възприемам:) Ако ще да е образована със сериозна работа и заплата, нещо ми е "леко" :)

М30

6.   И без това нищо не покриват, по добре карай без тях. Тогава никакви бактерии не могат да се пренесат. Натуралното женско кожено бельо е най здравословно и приятно за пипане, особено от мъжете.

7.   Просто не ги носи прекалено често и всичко ще е наред. Аз нося прашки, но отвреме на време, а не постоянно както някой правят.

8.   Да, верно е, че не е толкова хигиенично както нормалните бикини и тая лентичка от ануса се приплъзва и напред и разнася какво ли не в уретрата. И да се миеш редовно все пак не си е работа... Аз лично съм опитвала да нося, но не успях да свикна с усещането на триене на тая лентичка завряна в задника между бузите.
И защо и посред зима трябва да си с тях. Разбирам лятото, когато е горещо да сложиш някой път.
Аз си нося памучни бикини зимата, а лятото такива с памучно парче и ми е много по-комфортно от някаква досадна стържеща прашка.
Не е зле интимната зона да е по-покрита, за да няма достъп на бактерии, а и да е по-топло през зимата.

10.   Най-много да хванеш хемороиди.На 16 си и едва ли хигиената ти ще е безупречна,както на 35годишна жена например.