Споделена история от Здраве

Бременност и погрозняване
Здравейте,
Искам да се обърна към жените минали през този път. Бременна съм в началото на 5 месец и съм качила 2-3 кг.
Но се чувствам като безформен плондер. Имам вече забележим корем, но не е много голям. Цял живот съм спортувала и съм била във форма. Постоянно си мисля, че съм много дебела и грозна. Някой имал ли е подобни притеснения?

Коментари

1.   Не съм била бременна, но според мен имаш изкривена представа за красотата и себе си. Щом спортуваш сигурно си вманиачена да изглеждаш добре и да се виждаш по един начин. Сега се променяш и ти е трудно. Бременността е красива, но трябва да я подчертаваш и с хубави дрехи, защото ако ходиш с клин и тениска ще стои смешно естествено, но ако върху този клин сложиш блуза която под бюста се връзва, така коремчето ще изпъква по - добре и няма да си смешна. Иначе за голото бременно тяло спор няма, не е особено красиво, но поне като се облечеш добре е добре, като си направиш прическа и грим.

2.   По принцип ти не си качила необходимите килограми (МИНИМУМ 8). 2-3 кг. са нищо, това е задържане на течности.
Счита се, че от 8 до 15 кг. е нормалното качаване като след раждането сваляш веднага 10 кг - самото бебе, вода и тем подобни

3.   Ти добре ли си? В цял свят жените се раззхубавяват щом забременят, ти си погрозняла! Я, разкарай тоя филм от главата си!