Споделена история от Здраве

Силен сърбеж и ужасно парене след козметик!
Здравейте. От известно време имам силен сърбеж след козметик и то само на ръцете. Сърби от дланта до рамото. Сърби така сякаш са ме ухапали 5 комара наведнъж. Понякога го игнорирам и не му обръщам внимание, но други пъти е просто непоносимо и аз не издържам като започвам да се сърбя навсякъде. А след като спра се появява ужасно парене, сякаш е слънчево изгаряне. Обикновено успокоявам паренето със студена вода, нанасяла съм и кремове, но те не помагат. Всичко продължава около 3-4 дни, след това спира докато не се обезкосмя пак. Този проблем така да се каже се появи от преди няколко месеца, мисля че от Октомври и така всеки път, когато посещавам козметика си. Странно, защото преди го нямаше. Ако Вие сте преживявали това и сте се отървали от него, ще се радвам да споделите как. Просто като си помисля какво ме чака след козметик не ми се ходи, но е грозно за момичета и жени да имат повече косми от мъжете както се казва, а и аз самата не се понасям.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   След като ги махнат случайно да минаваш кожата с мокри кърпички или да земаш топъл душ. Ако да недей ги мокри и т. н. поне 2-3 часа и би трябвало да се оправи.

3.   Авторката:
Здравей, не дори не взимам душ в деня, в който ги махат точно за да избегна такива реакции, но е от нещо друго явно.

4.   Върви на кожен лекар.

5.   Да не развиваш алергия към някой от продуктите, които използва козметичката? Щом преди си нямала такъв проблем може просто тя напоследък да е почнала да използва нови продукти, които на теб не ти понасят. Говори с нея и ако трябва я помоли да използва друг продукт. Ако и след това имаш проблеми, върви на кожен лекар.