Споделена история от Здраве

Спермограма
Здравейте преди няколко дена ни пратиха на уробог за преглед за съмнение за варикоцеле. Лекаря ни прати на спермограма и ни даде час за 23. 02. 15год. Ще съм благодарна ако някой ми каже дали са добри резултатите от спермограмата.
Обем-6 мл
Ph-7. 3
Втечняване-25 минути
Сперматозоидна концентрация-58 млнml
Сперматозоиди с нормокинеза-60%
Сперматозоиди с хипокинеза-15%
Сперматозоиди сакинеза-25%
Сперматозоиди с нормална морфология- >70%
Брой нормокинетични сперматозоиди-34, 8 млн/ml
Общ брой нормокинетични сперматозоиди-208, 8 млн.
Аглутинати-*
Левкоцити-20-22 на поле
Еритроцити-5-6

Коментари

1.   Perfect

2.   Никаква представа нямам, но намерих в нета рефернтните стойности на спермограмата: Нормална спермограма - Нормозооспермия -според Световната Здравна Организация / СЗО / трябва да отговаря на следните на следните показатели :

1. 1. обем на еякулата – 2,2-6 мл
2. рН-7,2-7,8
3. Вискозитет-до 20 мин.
4. брой на сперматозоидите в 1мл - над 20 000 000
5. общ брой сперматозоидите - над 56 000 000
6. подвижност (мотилитет)за 60 минути :
- над 25% бързо линеарно подвижни;
- над 65% прогресивно подвижни;
- под 15% неподвижни ;
7. морфология - над 30% с нормална морфология
8. левкоцити – 2-5

И още един линк: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=84.0

3.   Само лекуващият ви лекар може да прецени дали са задоволителни резултатите. Достатъчно е и само един жив сперматозоид да има и да настъпи забременяване. Не само качеството на семето е важно, трябва и добре подготвена нива. Тук ще получиш гадания, но не и факти.

4.   Е защо не пита лекаря просто дали са добри тия резултати ?....

5.   Ами защото имаме час чак за 23.02 както съм написала.Според мен всичко си е в нормата според референтните стойности които са ни дадени само дето левкоците са малко високички.За в момента приема малко витамини ще видим какво ще стане когато си му дойде деня.Направо ще се побъркам вече да видим какво ще каже лекаря.

6.   Това е спермограма правена в обикновена лаборатория и на практика без стойност. Направете в специализирана клиника.