Споделена история от Здраве

На 15 г. с цистит и бяло течение
От близо година имам проблеми с бъбреците и пикочния мехур, една сутрин като отидох по малка нужда и пишках направо чиста кръв, толкова болеше, че направо плачех. Лекарите ми казаха че имам цистит, и казаха че като си изпия лекарствата след това ще ми мине. И, да, мина ми, но след два месеца пак същото, лекарствата не ми помогнаха особено, и се получи хроничен, преди това имах и леко бяло течение. От антибиотиците получих и гъбична инфекция, двойно по-голяма болка. Има ли начин да се излекувам без хапчета?

Коментари

1.   Без хапчета не можеш да се излекуваш и от двете неща.
Циститът е станал хроничен, защото
А. Не си пила антибиотика 5 дни и повече, а си го спряла след подобрението не си отишла след това на контролен преглед и явно не си била излекувана
Б. Когато си усетила симптоми, не си се лекувала.
Хроничен цистит не се лекува или се лекува много трундо, но ще те спохожда по време на целия ти живот

За гъбичките - ще ги излекуваш пак с медикаменти като те няма да станат хронични, ако се лекуваш. За разлика от бактериалната инфекция (цистит), където най-вероятно си си „отгледала“ вече резистентните бактерии, тук имаш шанс да се излекуваш.

Има редица билки, които помагат, но не и при акутно състояние като твоето. Moжеш да питаш за такива билки спомагателно, но без антибиотик и медикаменти за гъбичките няма да минеш

Нещо не е наред с твоя имунитет като цяло - изследвай се за диабет, какво ядеш, спортуваш ли, имаш ли поднормено или наднормено тегло, ПУШИШ ЛИ?

2.   Ям домашна храна, работя тежка визическа работа-в гората, по-точно дърводобив, не пуша, но възможно ли е от студа през зимата, като излизам на работа да са се увеличили симптомите? На 15 годишно момиче може би му е много работата. Моля, кажете какви са билките? Благодаря ви за отзива.

3.   А, да да добавя, че не съм дебела, нормално ми е теглото.

Авторката

4.   Авторке, тежкият физически труд под 18 г. е не случайно забранен. Ходиш ли на училище?
Труд е разрешен след 16 г. и то лек и почасов след позволение на родител. Твоето се води детски труд и работодателят ти може да отнесе затвор и огромни глоби.
И да, съвсем възможно е да си болна заради студа. Намалява производството на бели кръвни телца - т. е. имунитета. Вземи си задължително силни витамини от аптеката с витамин Ц, цинк, витамини Б групата, желязо, йод и тем подобни. Месо яж възможно много, туршия, плодове каквито намериш, картофи - обличай се изключително топло. МНОГО ТЕЧНОСТИ - 2 литра вода и нагоре, за да не си повредиш бъбреците, защото това е най-страшното при цистита - тръгва нагоре и може да ти възпали бъбреците и тогава не знам кой ще ти помогне.

С какви антибиотици си се лекувала до сега?
Колко тежиш и колко си висока?
Колко спиш?

Най-искренно те съветвам да не работиш поне месец, да починеш и да се възстановиш, защото в момента са те нападнали бактерии, гъби и кой знае още какво - ще ги даваш парите по лекарства.

5.   Има една ваксина Уростим на хапчета. Не е скъпа, около 3-4 лв. Пие се по схема първо 3 месеца, после почивка и след това пак 3 месеца. Може да се пие заедно с антибиотици.
Другото е билковите хапчета с червена боровинка. В аптеките ги има всякакви варианти.
Много важно е да са ти винаги топли краката. От там най-често идва цистита.

6.   16г. Момиче
Трябва незабавно да отидеш на доктор. И аз не обърнах внимание на цистита и той ме докара до болница с диагноза хроничен пиелонефрит. Бях на косъм от това да загубя единия си бъбрек. Не искам да кажа, че имаш точно инфекция на бъбреците, не съм доктор, но те съветвам да посетиш уролог, за да не стигнеш до болницата на системи. Номер 1 е прав/а за хапчетата - без тях не можеш и трябва да изпълниш целият им курс (колко дни са ти казали да ги пиеш).
На мен ми бяха препоръчали да пия много вода, за да може да се пречисти пикочният ми мехур от бактерии, също така да не ям кисели храни, които могат да доведат до някакво раздразнение и да не пия кафе.
Ще следя тази тема и ще се радвам да помогна по какъвто и да е начин! :)

7.   Да, ходя на училище, но много рядко, колкото да мина класа.

Авторката

8.   Трябва да седиш на топло и краката ти да са топли винаги. Иначе ще имаш цистит. И да се излекуваш, студени ли са ти краката пак се разболяваш. Пий много течности. Птез лятото си събери и изсуши семки от пъпеш. Зимата си прави отвара от една супена лъжица семки и 2 литра вода. Изпий го за един ден. Пий докато се оправиш. И най важното да не ти е студено. Особено кръста не трябва да ти е гол никога.

9.   Чай за бъбреци. Червена боровинка или мечо грозде. Това са ти билките

10.   Зaщо нa 15г. рaботиш в горaтa? :( Пaзи се. Явно се нaлaгa дa рaботиш, но не можеш ли дa си нaмериш по-нормaлнa рaботa?

11.   Aвторке, направи всичко възможно, за да ходиш на училище да се лекуваш, за да не се налага един ден твоите деца да работят на тази възраст.
Аз идвам от много лошо семейство, също съм работила по нивите от дете, но на училище винаги ходих и ти гарантирам, че това е единственият начин да не завършиш като роднините си. Сега каквото изработиш ще го даваш за лекарства. Работата в дърводобива не е за жени, камо ли за момичета.

12.   Благодаря ви за коментарите. Ще опитам да следвам всичко, което сте ми препоръчали. Няма къде другаде да работя, няма пари. Ще се опитам да се явявам по-често на училище. Другата година вече ще имам поне малко спестявания и ще мога да продължа да уча без да прекъсвам :). Моля, не ме съжалявайте, аз само търсих начин да се излекувам. Благодаря ви много!

13.   Авторке - лечение само при лекарите търси!
Антибиотици се пият до края, най-малкото 5 дни като има дори с месеци лечение, докато не се изчисти човек. ХОДИ НА КОНТРОЛНИ ПРЕГЛЕДИ и слушай лекарите си, учили са 15 г. за това. Не прекъсвай лечението дори да се почувстваш по-добре.
Търси начин за по-лека работа. Над 16 г. можеш да работиш легално с позволение на родителите например като келнерка - много по-лека работа и има бакшиши.

14.   За хроничен цистит Ви препоръчвам веднага след, като свършите с антибиотичното лечение започнете да пиете чай за бъбреци на Ламбрев. Пие се 2, 3 месеца, но ефекта е чудесен. Аз бях много и зле, но вече 4 години не съм боледувала от тази гадост!