Споделена история от Здраве

Пъпки в косата след подстригване 0 номер
Здравейте,

Преди 2 седмици се подстригах 0 номер и оттогава усещам, че ме позасърбява главата, отстрани покрай ушите ми излязоха пъпки, някои с гнойни връхчета. Направиха ми снимка отзад на главата и се оказа, че там има още повече, досега не ми е ставало така. Каква може да бъде причината? Иначе имам акне по лицето и най-вече по гърба, но по главата толкова пъпки, колкото сега никога съм нямал, а ми е рядка косата и си личи много, усещам го в погледите на хората. А преди също съм се подстригвал 0 номер, не ми е за пръв път. Дали може да се дължи на храненето, напоследък също така ядох няколко дюнера и също сладко?

Моля за някакъв съвет, утре мисля да ходя при личната лекрака да ми даде направление, но не знам при кой специалист да отида.

Относно акнето пробвах различни мазила - акне аут, салицилов спирт, даверцин и др. без особен ефект и в момента само си мия лицето сутрин и вечер с измиващ гел.

Коментари

1.   Възможно е - някоя стафилококова инфекция.
Спазвай изрядна хигиена. Мий си ръцете постоянно, за да не я разнесеш още повече.
И задължително на лекар, ако е стафилокок - ще ти трябва антибиотик.
Ако това се е случило, точно след фризьорския салон - може и там да си се заразил. Ако машинката не е била почистена, както трябва.
А може и да е фоликулит. Това е възпаление на космените фоликули. Пак ще ти трябва антибиотик.
Но не отлагай, че тези неща са упорити по принцип...

2.   Към номер 1, за да не пускам нова история, да питам тук. Мен ми поставиха диагноза стафилококи В НОСА, но личната ми каза, че не се лекувало това и, че е за цял живот. Вярно ли е? Защото от вече 2 години носа ми, постоянно има засъхнали секрети, всеки ден по няколко пъти на ден, или запушен. Не се трае.

3.   Върви на кожен лекар.

4.   Най-добре веднага иди при личната и поискай направление за кожен лекар. А и спазвай перфектна хигиена.

5.   И пъпките, и косата са ти така от нездравословен живот. Наистина отиди на дерматолог, но тъй като минахме през това ще ти кажа какво ни казаха. Лягай си навреме, яж здравословно, стой колкото можеш по-малко пред компютъра. Дерматолога ще ти направи процедури за пъпките, но всичко е и вътрешно. На нас ни пуснаха и изследване на кръв и урина. За косата щом ти е рядка ползвай шампоан Анафас на Дюкре. Спазваш ли препоръките на дерматолога ще имаш не само хубава кожа и коса, но и ще си по-здрав. Стреса също отключва такива проблеми. Ако пушиш също е много вредно.

6.   До номер 2

Личната ти донякъде е права!
Всички хора имаме някакво здраво носителство на стафилококи, стрептококи, гъбички и др. Т. е те са част от естествения ни имунитет. Проблемът идва, когато това количество, което просто си е там и не ни пречи - се увеличи и започва да ни създава оплаквания.
Ако се изолират само в носа при теб, и две години не ти създават проблеми, извън него - значи по - добре не ги пипай. Антибиотик ще ги унищожи, но заедно с него - ще се убие и здравото носителство. И носът ти ще стане стерилна среда. А ние не живеем в такава среда. И носът ти ще стане входна врата за всякакви инфекции. Защото вече той не е защита за такива.
Неприятно е, разбирам как се чувстваш, но една локална инфекция, каквато имаш в момента е за предпочитане, пред това да я излекуваш - и да влезеш в омагьосан кръг от други такива. Доста по - сериозни.
Личната ти предполагам, преценява ползата срещу вредата. В момента - нямаш полза да я лекуваш тази инфекция. Не, че не може по принцип да се излекува.
Ще я лекуваш, ако имаш промени в кръвната картина. Ако там - всичко е наред - нямаш нужда от малък проблем, да си създаваш голям.

7.   Автора:
Ходих на кожен , същевременно се оказа, че са се появили повече бели връхчета на пъпките... Изписа ми доксициклин(хапечета) неомицин(спрей). Предстои да видим какъв ще е ефектът.