Споделена история от Здраве

Въобще не ходя по голяма нужда! Помощ!
Здравейте!

Пише Ви едно притеснено момиче на 17г. 52-53кг от 1 януари 2015г. Имам страшни проблеми със стомаха ми!
Та значи на 1 януари беше последният път, който ходих нормално без да се разхлабвам нарочно.

Трябваше да ми дойде цикъла на 9-ти, не дойде, купих си зелен чай Сание за да се изходя въобще защото не бях ходила от 14 дена!! А пък, аз въобще не усещам нужда да ходя, нито имам болки и дискомфорт, само като напипам отляво си усещам изпражнението(Извинявам се за израза. )

Та на 15 януари ходих с разстройство заради чая, после пак 15 дена не ходих, докато не пих пак чая. Вмежду прочем, през тези дни какво ли не пробвах, топла вода на гладно, киви.. много зеленчуци, поне литър и нещо течности - НИЩО. Имам и газове, оригване, ужас.
За съжаление не съм от най-богатите семейства почти никакви джобни не получавам и трудно мога да си купя някакви лекарства или специвични храни...
За лекар, и дума да не става, моля Ви не ме питатйе защо...
Кажете ми моля Ви нещо? Каквото и да е... просто аз не ходя въобще ако не пия тоя чай... да не говорим, че за първи път нямам цикъл от вече почти 3 месеца!!!!
Благодаря предварително.
П. С забравих да спомена, хляб въобще не ям, никакъв junk food, fast food. Никакви сандвичи, хот-доци и дюнери не вкусвам. Въобще тестено и сладко консумирам изключително рядко, по често ям течни храни, манджи... и зеле много ям.

Коментари

1.   Ами точно за лекар си, не знам даже как си още жива.

3.   Ми пий повече вода, пълнозърнести храни.. Определено обаче за цикъла ти трябва лекар... То мисля, че за до 18 години даже не се плаша потребителска такса, но не виждам защо да не отидеш, все пак са за това..

4.   Един от проблемите ти е, че не ядеш хляб.
Хлябът съдържа трици, които дразнят дебелото черво за да се изхождаш редовно.
Можеш да си купиш пшеничени трици или овесени трици - около лев и 50 е голям пакет.
Ядеш по 2 лъжици с малко кисело мляко.

5.   Дете, трябва да отидеш на лекар! 14 дни са прекалено много, това са токсини, които задържаш в тялото си, някой с медицинско образование може би ще го обясни по-подробно. Била съм с хроничен колит години наред, това е лоша перисталтика. Положението е същото, но никога толкова дълго. Вземах лаксативи на билкова основа, всичко беше ок докато ги пиех, но след като ги спрях, състоянието ми се обостри, стигнах до кризи и никога не съм си предствяла, че може да боли така. Отидох на гастроентеролог. Изписа ми дуфалак, тове е сироп, който не се разтваря в организма, но прочиства червата. Пих го повече от 6 месеца по думите на докторката "за да се създаде рефлекс на организма", а бях на 29 тогава. Беше права жената - Господ здраве да й дава :) От тогава нямам никакви проблеми.
Но трябва да отидеш на лекар, причината може и да е друга, а лаксативите не са решение, защото действат докато ги пиеш, но убиват нервните клетки в червата, които спомагат за перисталтиката и после става по-зле. Успех!

6.   Много- много фибри трябвa дa ядеш, всеки ден, докaто се регулирa, a след товa поне по купичкa мюсли. Не знaм и нямa дa питaм зaщо не желaеш дa посетиш лекaр, но все пaк си помисли зa вaриaнтa, не е добре товa съчетaно с липсaтa нa менструaция.

7.   По принцип си за гастроентеролог, но все пак преди да отидеш може да опиташ синбиотици като Флора или Пробиен. Около 10 лв струват, 1 хапчета са пие се по 1 на ден :)

8.   Здравей! Бих искала да ти помогна, защото зная как се чувстваш. Аз съм на 16г. и ходя 1-2 пъти месечно, но от близо месец всеки ден след училище аз пия кафе с 3 лъжици захар в едно и също време към 15;30 и вече нямам проблем с това! Гарантирам ти, че ще те оправи, но трябва всеки, всеки ден. Направи си режим и всичко ще бъде наред. Яж ябълки и сливи, забрави за другите плодове! Гарантирам ти, че ще има ефект :)

9.   Здравей имах същия проблем.
Разреших го с хранене според кръвната група и безглутенов хляб.
Успех от мен.

10.   Яж пълнозърнест хляб няма да ти навреди, даже ще ти помогне. Друго поне веднъж в месеца може да си позволиш да изядеш 1 пица. Пържено не ти препоръчвам, защото ще те боли много стомаха. С извинение- ти не ядеш, за да сереш. Също така горещо ти препоръчвам - сутрин като станеш преди кафето 1 чаша топла вода вътре в нея 1 лъжица пчелен мед. На мен ми помагаше това преди години. А сестра ми пие инка кафе с цел да отиде до тоалетна. В него се съдържа цикория, до час-два те извежда до тоалетна, но придружено с болки. Затова моят вариант е по- поносим - пълнозърнест хляб и сутрин рано мед с топла вода

11.   Момиче, защо искаш съвети, а не ги изпълняваш. Само преди месец, пак писа тема със същото питане. Много хора ти писаха, само храна с фибри и много вода, ще ти помогнат. Как да ти се даде точен съвет, когато ти не знаеш в какво здравословно състояние се намираш. Преди ти писахме, направи си изследвания и ако нямаш органично заболяване, тогава търси начини за функционалните си храносмилателни проблеми. Писахме ти, че ти трябва и гимнастика. Започни да си правиш елементарни упражнения в леглото, прави си масажи на корема. Има хиляди начини да си помогнеш, но явно нямаш желание. Искаш така, без грижи за тялото си, то да функционира нормално. Това няма как да стане. Първо и най важно, отиди на лекар и си направи изследвания, чак след това искай съвети по форуми. От голямо значение е и количеството храна което приемаш, ако е в малък обем, тя не предизвиква достатъчна перисталтика и отпадъците се дехидратират и втвърдяват. Намаляват обема си и затова не чувстваш нужда да посетиш тоалетна. Първо ЛЕКАР.

12.   Липсата на цикъл, в комбинация със запек, говори и за бременност.

13.   "За лекар, и дума да не става, моля Ви не ме питатйе защо... "

Изобщо няма да те питам, а направо ти казвам, че си за лекар. Казвай на родителите и заедно да те водят.

14.   Лениви черва.

15.   Аз също имам проблем с изхождането. Ето какво ми помага: ям много плодове, най-различни, ям много сурови зеленчуци-използвай сега момента-на пазара е пълно с марули, зеле, спанак... купи си сушени плодове-сливи и смокини-хапваш няколко и пиеш чаша вода-наистина действа. Другото много важно нещо-скачай на въже, играй танци-нещо, което да кара тялото ти да се "тръска" (знам, че звучи смешно, но трябва да скачаш, за да раздвижиш изпражненията и да им дадеш тласък да излязат).

16.   Ти какви искаш да изходиш, като плодовете и зеленчуците са 80-90% вода? Сигурно и малко ядеш и де факто организма ти се крепи на захарите от плодовете. Оправи си менюто, че да не си докараш и други болести с твоите диети.

17.   Бил съм в положение 2 седмици да не ходя по голяма нужда.. Оправих се с топла вода със сол, прясно мляко, храни с фибри(пълнозърнест хляб, плодове, зеленчуци, зеленчукови супи и тн. ).

Най-лесно да пробваш е половин литър вода с 2 големи лъжици сол. Може и повече. Важното е да е доста солена водата. Солта ще задържи водата в тялото и така ще се намокрят "нещата" в червата и ще можеш да отидеш до тоалетна нормално.

18.   Здравейте мили приятели на сподели. нет.
Благодаря Ви за хубавите съвети, и най вече, че нямаше хейт и обиди, който със сигурност заслужавам.
Само още един въпрост имам. Та, да речем, че не съм пак ходила 14 дена, после като се разхлабя, изпражненията въобще не са много, а аз се изхождам до-край, просто нямам повече, корема ми така се "гълта" че повече въобще нямам нищо. Примерно ходя като за 4-5 дена, а всъщност не съм ходила 14, обема е малко. (извинявам се за детайлите)
И се чудя къде е отишла цялата храна??
Относно лечението, решила съм да си купя Дуфалак сироп 200мл, и пшенични трици.
Благодаря Ви отново!

19.   17, много неправилна профилактика си правиш. С този метод ще си наситиш организма с натрий от солта, което никак не е добре. Още си млад(а) и не ти се отразява, но ако продължиш с тази практика, след време ще ти се отрази зле. Има такъв метод със солена вода, но не се провежда по този начин. С малко вода и много сол, разтвора бавно минава през червата и организма го засмуква и се пресища с натрий. Тази хидротерапия се прави с много вода, най малко 1. 5-2 литра. Първо си пречистваш дебелото черво с клизма(най добре вечерта), а на сутринта на гладно се изпива топлият солен разтвор. Пие се цялото количество, колкото може за по кратко време, примерно за 2-3минути/мах. При този метод, тялото не успява да реагира и водата бързо преминава през червата и ги промива идеално. Това йогите го прилагат. Аз съм си правил подобно промиване, но със сок от кисело зеле. Затоплям 2 литра сок, с температурата на тялото-38*С и се опитвам да изпия съдържанието на гладно и на екс. Не е възможно на един път, но с няколко почивки, успявам да го изпия. Отначало всичко е спокойно, но след 10-15 минути, тоалетната трябва да ти е на разположение. Всичко се излива за кратко време, после настъпва блаженство. Не трябва да се прави повече от 1 път годишно, за да не се промени микрофлората в червата. След това, закуската може да бъде кисело мляко с препечени филийки, може с банани или нещо друго по леко. Всичко се измива идеално, а зелевият сок насища червата с пробиотици. За 10 години съм го правил 5-6 пъти и съм убеден, че има ефект. Всичко това го описвам, не за да го правите, а да Ви покажа правилният метод, а не метода с малко вода и много сол, защото той е вреден за организма Ви. Пазете се!

20.   Миличка от Дуфалак никаква полза няма, аз го пих нищо не става а бях доста запечена. По добре прави чести разходки, но най вече ЛЕКАР!!

21.   Aз преди години имaх подобен проблем(без цикълa зaщото нямaх)Иии... бях си купилa от aптекaтa едно пaкетче с три десертчетa вътре обaче им зaбрaвих името.... офф aмм кaрaй... ии бяхa зелени тъмно зелени тaa нa мен лично не ми бяхa особено вкусни(тa то кое, , лекaрство"е вкусно? ) Обaче дпстa помогнaхa. Aко искaш може дa ги потърсиш те сa мaлки и сa по 1:50 2:00лв нз.
И не е от товa че н ядеш хляб! Aз също не ям aбсолютно никaкво тесто и млечни продукти кaкто и яйцa(имaм си причини) и нямaм aбсолютно никaкъв проблем с ходенето по голямa нуждa!
Нaфявaм се дa съм помогнaлa!

22.   ... посъветствaй се с лекaр

23.   Отиди на гастроентролог имаш някакъв пробле с червата!

24.   Магнезиев сулфат - един лев струва. Пие го по-често - веднъж на два-три дни и не се изоставяй по 14 дни без да ходиш до тоалетна.

25.   Яж сушени смокини, сушени сливи, ама добре измити. Повече вода и повече спокойствие. Сигурен съм че се притесняваш за нещо, вкл. и за това дали ще има толаетна наблизо, когато ти дойде. И номерът е да ти идва сутрин. Ставай ако трабва час по-рано, че да имаш време да се раздвижиш.

26.   Че то вие момичетата правите ли такива неща?

27.   По голяма трябва да ходиш поне 2-3 пъти дневно, добре е в горе-долу едно и също време. Вместо да сядаш, стъпи върху дъската така че да си в клекнало положение, краката притискат корема и всичко става много по-лесно. Стой така няколко минути и опитвай да се изакаш. 30-40 мин. след ядене като че ли е най-добре. В началото може нищо да не се шолучава, но ти чакай. Създадеш ли си правилна нагласа и навик ще станеш съвсем редовна.
П.П. Много вода, плодове, зеленчуци, хармония и движение!

28.   Laxal / Лаксал Производител: Botanic
Мек и безвреден лаксатив
Подходящ при инцидентен или хроничен запек, както и при общи проблеми с храносмилането
Повече детайли
Брой капсули :30
8,90 лв

29.   Хей мила най вероятно те е срам да идеш на лекар, но не си малка и трябва да си осъзнала че да ходиш по нужда е толкова нормално колкото и да се храниш. На мнение съм че когато става въпрос за здраве мястото не е тук а на лекар, 14 дни са супер мн не дай си боже може да ти се пръсне сърцето поне така съм чувала. Храни се но отбягвай тестени храни, аз също често имах проблем с това но отидох на лекар при което той ми каза да ям печена тиква, пробвай. Но да знаеш че всичко което описа е опасно за теб.

30.   ХУСК 200 гр.

Състав:

Продуктът е хранителна добавка. ХУСК представлява 100 % натурални растителни фибри. ХУСК не съдържа захар, ароматизатори, оцветители и др. и не води до пристрастяване.

Състои се единствено от люспи от семената на индийски бял живовлек.

Състав на 4. 5 гр доза
Енергийна стойност 2. 25 кДж/0. 45 ккал
Протеини 0. 068 гр
Въглехидрати 0 гр
Захари 0 гр
Мазнини 0. 027 гр
Хранителни влакнини 3. 83 гр

Показания: Хуск оказва благоприятен ефект

• при запек, лениви черва;

• раздразнено дебело черво;

• диарии от всякакво естество;

• за намаляване на лошия холестерол и кръвната захар;

• при хемороиди, анални фистули, състояния след ректална или анална хирургия, по време на бременност;

• във всички случаи на необходимост от увеличен прием на фибри: при небалансирано хранене, регулиране на телесното тегло;

Хуск не се препоръчва при:

• Ректално кървене или невъзможност от изхождане дори след употребата на лаксатив;

• Патологично стеснение на стомашно-чревния тракт, заплашващо или съществуващо запушване на червата;

• Лошо контролиран инсулинозависим диабет.

Начин на действие:

ХУСК спомага за нормалното функциониране на храносмилателната система. По пътя през стомаха и червата ХУСК поема течности и набъбва като увеличава обема на чревното съдържимо.

Същевременно той изпуска растителна слуз, подобна на желе, която намазва стените на стомаха и червата и ги предпазва. ХУСК упражнява своеобразен вътрешен масаж на стените на червата като стимулира естествените им контракции. В червата ХУСК свързва холестерола, захарта, някои химически вещества и тежки метали, отровите които се получават при разграждането на хранителните съставки в процеса на чревното гниене, и ги изхвърля навън.

ХУСК действа като мека, нежна четка за стомашно-чревния тракт.

Начин на употреба:

• Възрастни и деца над 12 год: 2-3 равни мерителни лъжички сутрин и вечер.

• Деца над 6 год: 1 равна мерителна лъжичка 1-2 пъти дневно.

• Деца под 6 год: след консултация с лекар.

Хуск се взема на гладно. Дозата се поставя във водна чаша, добавят се 200 мл вода или плодов сок, разбърква се и се изпива веднага.

След това се изпива още една водна чаша течност.

Хуск може също да бъде добавен към кисело мляко или подобен продукт, след което се изпиват 200 - 250 мл течност.

Важно е всекидневното приемане на адекватно количество течности:

За възрастни: 1. 5 - 2 литра.

Не е желателно вечерният прием да бъде непосредствено преди лягане.

• При диария продукта се приема с 1/2 чаша вода.

Пълното действие на Хуск настъпва към 2 - 3 ден.

Препоръчва се приемането на Хуск да продължи поне 1 месец.

Хуск може да се приема от хора с алергия към глутен.

Поради увеличения прием на фибри, през първите 2-3 дни може да се появи къркорене на стомаха и газове.

И най безобидното помощно средство има противопоказания и крие опасности. Даже и плодовете може да навредят, ако има гастрит например. Затова, всяко самолечение трябва да започне след мед. преглед.

31.   Според мене трябва да си направиш клизма

Наталия?

32.   Здрасти!

Пише ти човек, който в продължение на 30 години имаше запек. Ама запек ти казвам, като твоя - изхождане един път в седмицата че дори по-рядко!!! Само който е минал през това знае за какво говоря.

Днес мога само да съжалявам, че нямаше кой да ми каже нещата, които днес аз ти казвам - щеше да ми спести много страдания и увреждания на тялото. Защото запекът съвсем не е шега работа - невъзможността на тялото да изхвърля ежедневно отрови уврежда всички органи!!! Ходил съм по безброй доктори, но никой не пожела да ме научи нито как правилно да се храня, нито как правилно да се изхождам - просто ми написваха рецептата и айде, следващия. Затова ти казвам, че всички, които тук ти пишат да ходиш на доктор или в аптеката за хапчета служат, волно или неволно на една система, КОЯТО Е СЪЗДАДЕНА ДА РАЗБОЛЯВА ХОРАТА, НЕ ДА ГИ ЛЕКУВА. Иначе докторите щяха да учат хората на здраве, не да ги пращат до най-близката аптека...

Това, което ти пиша е изстрадан и проведен опит. Ще ти кажа кое е нормално и правилно за да се оправиш, оттам нататък ти решаваш.

1. махни всякакви неща от диетата си със захар и брашно в тях - кифли, баници, хляб (дори пълнозърнест), вафли, принцеси и каквото още ти хрумне. Вместо тях сутрин една купа пасирани плодове или смути, през деня поне 1. 5 литра вода и след 6 часа никакво ядене. Избягвай тежки меса и безразборно смесване на храни - това е много важно! Ако ядеш картофи, яж само картофи. Трябва да има малко, поне малко мазнина в диетата, но да е чиста - краве масло, олио. Може да го добавяш във смутито сутрин.

2. За изхождането:

* Изхождай се клекнала. Всяко животно в природата си има специфична поза за изхождане, съобразена с анатомията му. За човека и приматите тази поза е клекналата - само тогава вътрешните органи, участващи в дефекацията, са разположени правилно и червата се освобождават напълно от съдържанието си. Никое хапче, чай или фибри няма да ти помогнат, когато червата са сгънати, ректума стегнат - те не могат да се изпразнят напълно заради седналата ти поза върху тоалетната (виж тази картинка и сравни http://squat. beinsa. info/images/squat-or-sit. jpg). Ако имаш желание, прочети повече: http://squat. beinsa. info

* Изхождай се, САМО когато имаш позив за дефекация. Тогава няма нужда да се напъваш, изпразването на червата става само, както е с уринирането (ти не се напъваш като уринираш, нали? :o ). Ако го правиш като другите - с напъване, това не само ще ти докара хемороиди с времето, но и не дава възможност да изпразниш напълно дебелото черво (липсва тласъка на перисталичните вълни) и част от отпадъците се застояват в него. Не е за чудене, че 80% от случаите на рак на червата се откриват именно в тази част, където има застой.

* Не бързай да ставаш след като се изходиш! Ако дефекацията е правилна (предизвикана от позив, а не насила с напъване), тогава червата се раздвижват от парасимпатичен рефлекс и чрез перисталтичните вълни изтласкат към ректума отпадъци, които са останали нагоре в дебелото черво. Затова трябва да поизчакаш 10-на минути - то се усеща като леко гъделичкане, как червата се движат и тласкат. Само така се изчистваш напълно. Повечето хора щом се изходят мислят, че са свършили и стават - така прекъсват този процес на пълно изчистване. Знакът, че си свършила е особено чувство на лекота в корема.

Има една възможност, при която не получаваш позив за дефекация. Което ще рече, ректумът ти е пълен, пък не усещаш че ти се ходи до тоалетна. При мен се оказа, че това е била причината през всичките тези години - аз не съм имал запек, а просто не съм усещал че трябва да отида до тоалетна. И изпражненията си седят там в ректума, втърдяват се и става запек. Ако твоят случай е такъв пиши ми на squat@beinsa. info и ще ти кажа как аз оправих нещата.

33.   Здравейте аз съм по същия начин... на 15 съм ям всичко и мнооого плодове, смутита най-различни прясно, кисело мляко мнооого, но ефект никакъв, смляно ленено семе, мед ленено брашно на гладно 1с. л. -ЕФЕКТ НУЛЕВ! Много се притеснявам, че имам някакъв сериозен проблем, много ме е страх.. понякога усещам както казваш и ти "изпражненията" си в дясната част на седалището ужасно гадно е. Нямам нито позиви, нито нищо. Просто усещам, че ми е пълен ректума.

34.   Номер 33, пробвал ли си глицеринови свещички за да предизвикаш изхождане?

35.   №33-" Нямам нито позиви, нито нищо. Просто усещам, че ми е пълен ректума. " №33, хем усещаш пълен ректум, хем пишеш, че не усещаш позиви!? Какво друго усещане очакваш? Щом усетиш пълен ректум, това е позив за дефекация, отиваш в тоалетната и започваш дейност, до успех.

36.   да имаш усещане за пълен ректум и да усещаш позив са две съвсем различни неща!

позив значи дразненето от аналните нерви да задейства парасимпатгичния рефлекс, който започва серия от контракции, които изпразват последователно ректума и сигмовидното черво. Без тази стимулация, само с напъване в най-добрия случай ще си докараш хемороиди. А в най-лошия - рак на дебелото черво, защото с напъване не може да се изчисти сигмовидната част на дебелото черво и така там винаги се задържат отпадъци.

Когато това дразнене липсва, не се включва парасимпатичния рефлекс за дефекация.

37.   И аз съм така от 05.09 2020 до ден днешен трябваше да ми дойде на 1септември сега е09. 14 2020г. И мислех си че съм бремена нз какво да правя

38.   ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО РЕНДОСАНО
КРАЙ НА ЗАПЕКА.