Споделена история от Здраве

След операция на апендицит
Здравейте,
В понеделник ме оперираха, а в сряда бях изписан. Проблемът ми е , че усещам непоносима пареща болка (не на самата рана, ами до нея) когато ходя. Докато лежа не усещам нищо подобно. Като се изправя започвам да се потя. не мога да седя повече от две три минути прав. Моля ви, кажете ми на какво се дължи това и какво да правя? :/

Коментари

1.   Лекар. Опериран съм от апандесит и се сещам, че и аз имах некомфорт като ходя в началото.. може да е нормално. Но все пак лекар.

2.   Веднага отиди на лекар! Най-добре е да бъде хирургът,който те е оперирал.Имаш право на два контролни прегледа при него след операцията.
Оперираха ме от апандисит преди седем месеца.И аз имах болки.Но не чак такива.
Може нищо да ти няма.Но отиди се прегледай.Да не би да се е получило локално възпаление.

3.   Раната не е зараснала, нормално е. И мен ме болеше ,но не силно. Когато друснеше автобуса например усещах дискомфорт и когато изкачвах стълби.

4.   Може конците да се опъват и от таб и болката "около раната". С 3 операции съм, нормално е 3-4 дни да изпитваш болка и дискомфорт при ходене и въобще всякакво движение на тялото. Редовно ходи да ти сменят превръзката - поне веднъж на 2 дни и следи за неестествени зачервявания около раната. Съюо си мери температурата, ако 2-3 дни се задържи над 38 - това е признак за вътрешна инфекция и може да последва перитонит.

5.   Седмица седях в болницата, седмица в нас. През първата не можех въобще да се мръдна от леглото, да се завъртя или каквото и да е било заради болката. Шест дена лежах само по гръб и това беше. Но, за да си сигурен по-добре отиди на при хирурга който те е оперирал.

6.   Здрасти аз съм момиче на 13г. И съм оперирана също от апандисит, тъй като съм изключително плашлива не ставах доста време чаках докато не станах един ден така ми опъваше пареше щипеше че се наплаших, лекарите казаха че е заради конците а ? че е било мн наскоро, попитай професионалист, но тъй като ме влечат такива операции и ще уча за коремен хирург само ще ти кажа каква диета да спазваш научила съм я от най-добрият хирург в Бургас. :
1. Може да ти пари заради диетите.. Знаеше ли че докато не изпускаш доста добре газове неможеш ни една глътка вода да пиеш?
-решение!!! Взимай си марлички и си напоявай устните по-малко по-малко
2. След като си изпуснал газове пиеш вода след следващите 2-3 дни не ядеш на 3 ден започваш малко по малко с бебешки пюрета предпоръчвам ти от личен опит да си вземеш бананово! :)))))
3. 6месеца не пий кола не яж грах,ядки,сланчуглед,нищо пържено,без боб и леща, не се лакумей защото операцията ще е била напразно и пак ще те отварят! Ако искаш още съвети ще чакам да пишеш на коментарите , надявам се да съм била полезна!

Наталия?

7.   Нормално е да усещаш тази пареща болка аз също съм оперирана от апандисит лежах 8 дена в болница и с времето аз болка изчезна.КОгато шевовете зазадравеят това ще отмине.Аз бях със 12 шева и със сраствания така че няма страшно

8.   А това с изправянето което го имаш е абсолютно нормално хем конците те дърпат и а и такава операция много боли

9.   Номер 6- Научи се да пишеш грамотно за да можеш да станеш хирург..

10.   Оперирана съм от апендицит преди 4 дни, лежах в болницата само 2 дни, на 4 ми махнаха конците и мен ме беше страх да се мръдна, всичко това го изпитваш от конците няма нищо страшно, но все пак отиди се прегледай по-добре, за да е сигурно

11.   Номер 6 - моля те преди да станеш хирург отиди си вземи един буквар и се консултирай с него