Споделена история от Здраве

Появиха ми се стрии
Здравейте! Пише ви момиче на 16 почти на 17 години. Забелязах някъде от седмица- две, че ми се появяват едни лилави черти, петна. Четох теми и снимки видях и се оказа, че имам стрии. Възможно ли е от пушенето да са се появили или от какво друго? Знам, че има някакви кремове за тях, но ако можете да ме посъветвате и да ми кажете на какво се дължи появяването им? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Стриите се получават от рязка промяна в теглото. Например, ако рязко качиш килограми или ги свалиш. Те сега са лилави, но след време ще избледнеят, но пак ще се виждат и ще останат.

2.   Аз съм момиче на 17 и също имам стрии и не мисля, че е от пушенето. Като за начало наистина е по-добре да го спреш, не само заради тях, защото има общо, но не това е главната причина. Стриите се получават от недостик на течности в организма и кожата става много суха и започва да се цепи, пии повече вода, поне 2 литра на ден изпивай, поне от пушенето да си те допива. Тези, които имаш няма да изчезнат, но поне с пиенето на вода няма да се появяват нови. Мажи се с крем против стрии след къпане на участъците, които са засегнати, има олио специално, кремове, отиди в аптеката и разгледай, те ще помогнат на стриите да избеднеят и да станат близки по цвят с кожата ти, но имай на идея, че цигарите също правят кожата суха и колкото и да се мажеш, ти вътрешно пак променяш всичко. Като стриите изслетлят могат да се премахнат с лазер, но е скъпо, 2 см са 60 лева и се прави по 6 пъти на мястото, а твоите стрии сигурно са дълги поне 5 см, които сметни колко пари е.

3.   Нормално за 16-годишен хамбургер...

4.   От авторката до номер 3. Забравих да спомена че съм 1. 59 и тежа 50 килограма и не се появяват само при дебели хора. Както казах пуша от няколко месеца и вече прочетох, че може да се образуват от пубертета, цигари или бременност и т. н.

5.   Мaжи ги с кокосово мaсло. Дa, прaв/a е н 1, от рязкa промянa в теглото е. Aко отслaбвaш или пълнееш в моментa, още по- нaложително е дa мaжеш, може и със зехтин или бaдемово, но кокосовото е по- добро, зaщото прониквa, a и мирише приятно.

6.   здравейте, аз съм момиче на 21г. и на мен ми се появиха стрии, но при мен е от рязкото покачване на тегло. Причините за появата са ги написали по горе, но донякъде зависи и от типа кожа, аз примерно имам мн суха кожа, заради което се намалява еластичноста й и при промени в теглото последствията са очевидни.

7.   Заради теглото е, не заради пушенето. Внимавай какви храни ядеш. Вафлите,шоколадите,чипсовете...все са богати на мазнини,които се лепят по тялото и се образуват стрии.

8.   Появили се стрии трудно се махат. Аз имам такива на ръцете. Предварително трябва да се взимат мерки, щом кожата ти е склонна на към нацепване. Всяка вечер се мажи с лосиони за тяло - така кожата ти ще е по-хубава и влажна. А както знаем стриите излизат заради суха кожа.