Споделена история от Здраве

Акне
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години. Как да се отърва от акнето? Мажа се с крем "Здраве", но не помага. Бихте ли ми казали някаква домашна рецепта за акне? Запозната съм с различни кремове, но не мога да си ги позволя. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Отиди в аптеката и кажи да ти направят лосион за акне с антибиотик струва около 8лв

2.   Мажи се още с крем Здраве, белким помогни.

3.   Опитай със салицилова киселина на прах. Продава се в аптеките в хартиени пликчета и е някъде около левче за 20 грама. Разбърква се с малко вода, докато стане на бяла каша и се нанася на лицето за половин час. Гарантирам ти, че много бързо изсушава пъпките, но след това е добре да нанасяш нещо хидратиращо. Крам „Здраве“ е подходящ за целта. Можеш да направиш същото и с аспирин - стриваш го на прах, капваш съвсем малко вода, за да не се разтвори изцяло и си намазваш лицето. Успех!

4.   Ето една домашна маска против акне:
Смачкваш 2 банана на пюре, смилаш ги със сок от лимон и две супени лъжици гореща вода.
А ако имаш и черни точки вода и сода много помага.

5.   За домашно лечение, не мога да ти предложа кой знае какво. Това зависи от стадия на акнето, ако си в краен и имаш само белези си направи смес от мед и канела! Ако са гнойни мога да ти препоръчам антибиотик Зинерит около 8лв е, наистина ти гарантирам, че ще премахни гнойта и ще бъдат видимо по малки.. Друго, което бих ти препоръчала да си вземеш е измивен гел на Ла Рош Посай за мазна кожа(около 20лв), малко е скъпичък, но. Хигиената е много важна! Лично аз се боря от 2г вече с акне, не е много приятно, но трябва да се пребориш, не става бързо, но трябва усилия (Надявам се да ти бъда полезна). Успех!

6.   Здравей! Аз съм на 12 и също имам пъпки и акне! Бих ти препоръчала лосион коректора на АМРИТА! Той не е скъп 3 лева е а е доста голяма опаковка! Но проблема е че трябва да си го поръчаш предварително в аптеката понеже повечето го нямат! Но спокойно с този коректор акнето ще се махне! Просто отиваш в аптеката и си го поръчваш! Късмет!!!

7.   Има един найстина много добър начин за премахване на акнето. Действа бързо. Намазвай се с урина. Когато пикаш си събери в едно бурканче трябват ти не повече от 5мл колкото да напоиш един тампон. После с този тампон почистваш засегнатите участаци. Повтаряш процедурата 3-4 пъти и гаранция няма да имаш акне. След това един път седмично за подръжка са напълно достатъчни!

8.   И аз иммам абсолютно същия проблем и съм момиче на 14г. Честно да ти кажа всевъзможни кремове съм пробвала, но не помагат. Аз си правя и една маска със две лъжици зелена хума, една лъжица царевично брашно и един/половин лимон. Намазвам се с нея и я измивам след 15на минути. Помогна ми първите 4-5 пъти и до там. Иначе, ако имаш възможност можеш да отидеш на козметик (но аз не обичам да ходя, не съм ходила ии да).

9.   Аз също съм на 14 години и имам много пъпки (даже ме е срам да ходя на училище заради тях) ползвах какви ли не маски и кремове но нямаше полза...един ден реших да се поразровя из интернет и попаднах на лекарството Акне Аут Актив- червен лосион..и след няколко седмици си го купих...отначало го ползвах 4-5 дена и след това кожата ми започна да се бели,лющи..изплаших се и спрях да го ползвам, защото като съм на училище се личеше и трябваше да си намогрям лицето с вода...приятелката ми имаше тогава кремче и ми даде и то ми махна олющеното, защото е за суха кожа...сега пак имам пъпки, но са малко , не се мажа всеки ден, а когато имам пъпка със едно памуче или клечка за уши си слагам там лекарството...в момента и аз се боря с една черна точка, която почти вече не се личи (беше много червена) ..
За домашни рецепти също помагат меда,канелата, лимона и т.н...ще ти дам линкове и от там си избери :
http://lechitel.net/3-ефективни-начина-за-домашно-лечение-н/

http://m.ezine.bg/n10-25975-Домашни_маски_против_пъпки

http://www.tnt-21.com/index.php?lang=bg&page=346&title=

http://dama.bg/article/3-magicheski-maski-koito-premahvat-pupkite-po-litseto/1537/

И успех дано да ти се изчисти лицето :-) :-) :-)

10.   И аз наскоро бях в същото положение като теб.
Една приятелка ми каза една домашна рецепта и буквално за няколко дни имаше значителен ефект.
Салицилов спирт 1 процент и в шишенцето разтваряш 4 таблетки хлорнитромицин. Дано и ти да се оправиш!
Поздрави!

11.   Пет таблетки аспирин се счукват на прах и към тях се добавя супена лъжица кисело мляко и мед. Тази маска успокоява и овлажнява лицето. Студената кремообразна консистенция се маже на лицето и се оставя да изсъхне за 10-20 минути. Ако имаш и черни точки, сода и вода помага изключително много.

12.   Зинерит! Единствения продукт, който ми изчисти кожата идеално. Продава се в аптеките и е около 12-13 лв.

13.   Щом нямаш пари за скъпи "лечения", наблягай на профилактиката - всеки ден сутрин и вечер измивай лицето с хума, мед или сода бикарбонат - все евтини и леснодостъпни средства. Прави си разни домашни маски два пъти седмично, спри захарта, движи се повече, спи достатъчно. Може да пробваш и парна баня на лицето веднъж седмично, за дълбоко почистване на кожата. Наистина важно е кожата ти да е чиста. И не пипай лицето си, за да отшумяват възпаленията бързо и незабележимо ;) Слагай минерален коректор или пудра отгоре, за да не се притесняваш.

14.   №9 ще споделиш ли кое кремчето, с което е преминало лющенето?

15.   Магнезиево олио - мажеш си лицето и седиш колкото можеш , след което измиваш . Ако ти е по-чувствителна кожата , го смесваш с вода в пропорции 50:50 - колкото магнезиево олио толкова и вода и пак се мажеш и седиш колкото можеш . Аз имах доста пъпчици , намазах се така разредено с вода първите пъти , много ме щипеше и ми почервеня лицето първо и бързо се измих , но сигурно е било защото така пъпките прегаряха . Следващите пъти не бях така и за няколко дни тези пъпки се заличиха , наистина действа . По принцип четох в нета за магнезиево мляко и щях него да си купувам , но аптекарката каза , че нямали , имали олио и си взех все пак да видя дали ще има ефект и се оказа , че има .
Зинерит също е много добър .

16.   ами вземи си обикновено тоалетно мляко с краставица и почиствай нежно с отделни тампончета всяка част лицето сутрин и вечер, НЕ стискай пъпките си, вземи си Акне аут и нанасяй върху всяка пъпка отгоре всеки ден! Не слагай фон дю тен и пудра и ограничи сладкото :))

17.   Аз съм номер 9: кремчето съм си го купила от AVON и се казва Мултифункционален балсам марката е на Naturals

18.   От авторката: Здравейте! Много благодаря за коментарите. Тъй като повечето ми препоръчаха крема Акне аут аз си го купих. Мажа се от 5 дена. За сега няма особен ефект, но се надвам да помогне. Благодаря, че се отзовахте.

19.   Аз използвам един крем, но не съм сигурна дали беше на Avon казва се Clearskin. Има различни видове - за черни точки, за тонизирана кожа и т. н., но аз използвам Blemish Clearing. Кремът не е скъп мама го поръчва от интернет отначало мисля, че го е видяла от някакво списание и го е поръчала. КРЕМЪТ ПОМАГА!