Споделена история от Здраве

Проблем с глада
Здравейте, от няколко дена имам усещането, че трудно се наяждам. Не съм дебел, теглото ми винаги е било идеално за височината ми. Не съм и подрастващ. Отдавна не съм тийнейджър, затова категорично не е от това. Но започна да става малко притеснително. Често си купувам готова храна, но не си спомням този глад да се е случвал така преди.
Разтърсих се в интернет по тази тема и открих, че причините могат да бъдат: недоспиване, много работа, липса на зелени зеленчуци, диабет, стари хранителни навици и някои други причини, за които в момента не мога да се сетя. Вярно е, че имам леко нередовен режим на спане, а и винаги съм го имал. Особено когато работех на смени. В момента съм безработен и силно ме съмнява да е от това. Реших да мина на плодове и зеленчуци и си направих салата със свинско. И това не ме засища. Понякога ми минава през ума, че може да е от някакво заболяване. По едно време ядох много бонбони. Опасявах се точно заради тях да не хвана диабет. Една колежка ме предупреди, че ако изведнъж спра сладкото, може и така да стане. Не мисля, че отказах сладкото толкова бързо, но винаги си имам една наум. Освен това, с чипсове и някои други Fast Foods отдавна приключих. Понякога дори се сещам за тения, понеже няколко пъти ми се случи когато си правя принцеси с кайма, да намажа малко по-дебел слой и след една хапка да открия, че не се е доизпекла добре.
Затова много моля модераторите да одобрят темата, за да получа други предложения, както и някакво лечение по естествен начин, т. е. без лекарства. Ей така, за всеки случай. Между другото, мога да се храня много и то без да надебелявам, но нека това да не ми излиза много скъпо.

Коментари

1.   Ами отнема 10 минути да отидеш сутрин на гладно и да си измериш кръвната захар при личния лекар. Няма какво да гадаеш.

2.   Просто имаш апетит. Аз съм така цял живот. Мога да ям постоянно. Момиче съм и също не съм с наднормено тегло.

3.   Щом съня ти е нередовен, нервната система се изтощава, получава се нервно напрежение, това което е при депресиите. Някои изпадат в меланхолия и губят апетит, но има и които постоянно търсят хладилника, точно заради това нервно напрежение. С това си успокояват нервите. Оправи си съня и всичко ще се оправи. Отстрани и нервните дразнители, каквито и да са те. Само от нервите е!

4.   Авторе, опитай със сурови ядки. Засищат много, калорични са, но не се пълнее от тях и са изключително полезни. На мен ми е такова ежедневието, че нямам време да обядвам нещо здравословно и се научих да си нося в чантата винаги пакетче сурови ядки. 200 грама ми стигат напълно от сутринта до вечерта, чувствам се абсолютно сита. Обаче трябва да са сурови, не печени. При печените половината хранителни вещества се губят, а и солта в тях не е полезна.