Споделена история от Здраве

Слаб ли съм?
Никога не съм могъл да цепя дърва или да копая градината, ако съм го правел то винаги е било бавно. Виждал съм такива дето само натиснат леко лопатата в земята и тя пада без проблеми, а при мене е било поне 4-5 натискания докато стане. Виждал съм как цепят дърва, ударят го веднъж и се сцепи, човека продължава така 1 час и нищо му няма, а аз почвам да се потя още първата минута а на 5-тата вече лошо ми е станало ( това е така почти при всяка тежко физическа работа). Кръста почва да ме боли от най-малкото изкривяване на стойката. Имам баба на 86 където е по-голям бик от мене, жената копае градината, сади, пере, не спира... Чувствам се като някакъв излишък в обществото, единствено дето ми казват че съм умен и до там са нещата...
Наскоро правих поход с един човек от армията в планината, изминахме 30 километра за 6 часа, доста трудно ми беше накрая, но го направих, минахме стръмни баири, наклони по 70 градусови изкачвания (той нямаше никакви затруднения, имах чувството, че може да измине още 100 километра без да го заболят краката, също така ми разказваше как когато е бил в армията са правели по 60-100 км преходи без вода и тн, как го правят тези хора? ) Може би аз се свалям надолу? може би тези хора които съм видял да копаят или цепят дърва са били някакви изключения? Познавам съученик от стария клас на който пръстите са му 3-пъти по-големи от моите, моите пръсти са доста по-големи от тези на жена, но на този човек са направо масивни, или аз така си мисля? имах един приятел които също имаше подобни ръце... А те двамата са от селски семейства в които се е налагало да се върши някакъв труд или винаги да гледат кози, или да прекарват някакви дърва или каквото и да е... Аз май за нищо не ставам... Също така съм боледувал от плевмония като малък...

Коментари

1.   Специално за копаенето и за цепенето на дърва ти нямаш техника. Нека някой ти покаже. Може и инструментите да са ти калпави, но е повече техника, по-малко сила.
Колкото до останалото - ти си мъж и нямаш представа какво е да си слаб физически. Баба ти като жена има 30% по-малко мускулна маса от теб - ей така заради пола. Отгоре на всичко е стара!!!
Ти просто много си си повярвал... или имаш проблеми със сърцето, но ако си физически здрав - много си си повярвал, че не си. Аз съм жена и още от малка просто трябваше да помагам и нямам проблем. Е, дърва не цепя, но с градините и преходите през планината съм добра. В планината сме ходили за дърва, мъкнали сме на ръка дървата и колкото и да ми е трудно, не съм се отказвала. Много е в главата - не в мускулите. 80% от работата е в главата и в техниката, 20% е сила (ИМАЛА СЪМ 6 ПНЕВМОНИИ КАТО ДЕТЕ)
За мен ти си слаб психически и не искаш да порастнеш, да се приемеш като порастнал физически човек. Явно много са те глезили вашите или обратно - не са те глезили и само при болест или слабост си получавал някакво внимание, но в света на възрастните мъже като теб не са особено ценени.
Направи си все пак един чек на сърце и бял дроб, но пак ти казвам - не смятам, че проблемът е физически

2.   явно нямаш тренинг
иди копай по цял ден на село, и ще видиш промяната