Споделена история от Здраве

Безсъние..
Здравейте, на 18 години съм и имам много проблеми със спането.. В смисъл изобщо не мога спя.. И това се случва вече от 3-4 дена.. Дайте съвет какво да направя.. Излизах в 2 часа посред нощ, да тичам, за да се изморя, дано заспя, но не мога.. Кажете какво да на правя според вас. Мисля да пробвам с приспивателни, ама не знам дали ще стане.. Мерси предварително!

Коментари

1.   Отиди на невролог в Медицинска академия ако си от София, там имат даже секция която се занимава с разстройства на съня. Ще ти обърнат внимание иначе некой доктор може да те претупа щото ще реши че всичко е нормално.

2.   Ако желаеш, свържи се с мен на скайп /nikita_vn/, ако ми кажеш малко повече подробности, ще ти помогна. Безсънието ти може да се дължи на стрес, на депресия, на прекалено много адреналин в кръвта и т.н.

3.   Вечер преди да легнеш изпий чаша прясно мляко с мед, или по-добре питай чичо google за безсъние

4.   Божеее...да ти имам проблема ... От една година насам спя най-много по 4-5 часа на денонощие и то е егати съня ...постоянно въртене и ставане .....

5.   Пробвай да се изморянаш с нещо което да те изтощава толкова че да грохнеш и заспиш като къпан/а. Ако си жено можеш да имаш проблеми с хормоните, а ако си мъж може би нещо те тормози в бичен план или е от нерви!

6.   Аз също имам този праблем но от една година вземам едни малки хапченца който са на билкова основа вечер преди сън 0,30мин. под езика гарантирам ти 6-7 ч.сън кад.зват се МЕЛАДОРМ.

7.   Според мен хората, които страдат от безсъние не работят. Ако се изморяваш физически или умствено (но не за една вечер, както каза че си тичал), то предполагам няма да имаш проблем със съня. Но истина е, че действително съществуват хора, които спят по 2 часа на денонощието в продължение на години (аз лично познавам един мъж на 30 години, който води такъв начин на живот). А и спомняте ли си даваха по новините за една жена, която в продължение вече на 20 години спяла само по 45-50 мин.