Споделена история от Здраве

Недостиг на въздух.
Здравейте , момиче на 18 год. съм и за първи път пиша тук и се надявам да ми помогнете по някалъв начин. Вече от 2-3 месеца не мога дя дишам нормално ... Цяла зима бях болна .. Вируси .Настинкки .. По болници.. Все.. Някакъв ужас.. И последния път след катп се рязболях се започна с това странно и необяснимо чувство . Усещам че не ми стига въздуха и не става и н става много е гадно. Аз попринцип изобщо не обичам да ходя по лекари ноо когато ножа опре до кокала.. Преди 2 месеца ходих и ми правиха изследвания на кръвта и ехография. Оказа се нещо като жълтеница но вследствие от воруса. Ок .. Мина се известно време изпих си хапчетата които ми изписаха и пак на изследвания..нямало нищо но продължава да ми става така. Мина се месец ходих при друг лекар. Той ме гледа на кардиограма пак на ехограф, кръвното, със слушялкоте ме преслуша. Каза ми че по здрав човек от мен не е преглеждал и че си внушавам .. Било на нервна почвя.. Изписа мими той Ремотив и някакви витамини.. Пак същата работа... Даже не мога да ям тогава още повече не ми стога въздуха направп имам чувството че ще припаднаа ужасно е така не може да се живее.. Толковя ми се яде а не мога... Отслабнах с 5 кг...ККакво да правя кажете.. Каквооо... :((( иискам да си живея животс нормално . много ли искам ? ;(

Коментари

1.   Какво ще кажеш за онази лула дето я рекламират по телевизията със солни кристали, well neo или нещо подобно беше. Пробвай. Успех.

2.   Може би е от стрес от преживяните болести. Отиди при още един лекар - ако и той ти каже, че си здрава, значи просто трябва да се успокоиш.
Намери си някакво хоби, с което да се разсейваш. Вземи си успокоителен чай, опитай се да се наслаждаваш на живота.

3.   Да не си от Пловдив случайно?

4.   И аз имам същия проблем. На нервна почва е. За сега откзавам хапчета, пък ще видим.

5.   Интересувала ли си се от йога? Почти никой не диша както трябва, но с постоянство ще свикнеш, и ще се чувстваш комфортно в тялото си.

6.   Аз пък като бях така, по лекари, настинки ала бала... Лежах в болницата, не веднъж.... Вечерта когато вече едва дишах, отидож в болницата и ме сложиха на кислород. После изследвания............. Оказа се че имам астма....

Изследвай се, ако не си. Дано се оправиш.

7.   От авторката: Вчера ходих и на ендокринолог и той е поредния, който ми казва че съм здрава и ми каза да ходя на психиатър... Аз засега си взех успокойтелен чай .. Ама мисля да ходя.. Много странно не го очаквах че мога да стигн до там.. Ужас.
Номер 3 - Не съм от Пловдив.. Доста по далечко съм хихи

8.   Отиди на Ендокринолог и си виж щитовидната жлеза , аз също имам проблем с дишането понякога и всичко ми е щото имам проблем с щитовидната жлеза :) късмет

9.   виж дали всичко е наред със щитовидната ти жлеза ..... ако е наред значи е от нерви защото и аз съм така .... изпитвам ужасяващ страх постоянно че няма да мога да си поема въздух и ще се задуша .... ако всичко ти е наред (както при мен) значи всичко е на психическа основа

10.   Нямам проблем с нищо. Казаха ми, че развивам ПР защото това били паник атаки... Ужас няма оправия все още