Споделена история от Здраве

По - бърз растеж на косата ?!
Здравейте,
понеже живея извън България, искам да ви питам дали има някакво средство (масло, маска, шампоан... ) което се продава в САЩ и помага за по- бърз растеж на косата?
Бих искала за около 4 - 5 месеца косата ми да порасне значително.
БЛАГОДАРЯ!

Коментари

51-79 от 79

59.   Добре изпитана рецепта, която много помага

- 1 или 2 суп. л. кисело мляко, но овче или биволско
- мая за месене половин пакетче
- 1 жълтък
- 1 чаена л. коняк
- няколко капки глицерин
- половин чаена л. мед
Всичко се смесва много добре оставя се да преседи 20 мин.
С тази смес се маже главата завива се с найлон и кърпа и преседява 1 час, най- малко.
УСПЕХ!!!

60.   От къде мога да си купя стимуланта на Икаров? Благодаря предварително :)

61.   Стимуланта на Икаров се продава в аптеките :) И аз го ползвам от време на време, напоследък даже всяка седмица и определено съм много доволна! Косата видимо расте и съвсем е спряла да цъфти. Иначе, и аз като повечето от вас имах дълга и хубава коса и реших да разнообразя... и сега ми липсват къдриците ми :), но... всяко зло за добро! Убедих се, че все пак съм постъпила правилно, защото сега косата ми ръсте къде къде по-здрава и жизнена и ще си я отгледам с много повече грижи и любов :)

62.   Аз не съм доволна от тривитаминола на места ми окапа коса, днес си купих стимулатора на Икаров, Геритамин и бадемово масло надявам се да оправят щетите след тия ветеринарни експерименти. Може би зависи от косата и явно за моята коса дойде прекалено силна тази витаминозна бомба!

63.   37 Това с вързаната коса ще ме извиняваш ама не е много вярно защото косата когато е стетната и опъната се накъсва и когато в вързана скалпа не може да диша!

64.   Здравейте, косата ми е под кръста,черна и гъста.Боядисвах я с къна, но реших,че ще сменявам цвета и я боядисвам.Домашни маски и правя на всяко миене.Смело мога да кажа, че почти няма нещо , което да не съм пробвала. :) Отварям хладилника и си избирам какво да мажа по косата.Яйце,но само жъктъка,маьонеза,плодове (само сока),тривитаминол,хининова вода,стимуланта на Инкаров,газ,бадемово-рициново масло,ампули,зехтин,сода за хляб се слага с шампоана,коприва,всичко.Няма човек, който да не ми се възхищава на косата,но и мн се грижаа за нея.С преса я минавам само след миене.

66.   Изпробвах тривитаминола на косата си и да ви кажа няма нищо опасно в него. В продължение на месец си правих маска с тривитаминол и не помогна за растежа, но косата ми стана значително по-мека и косопада изчезна напълно. След това използвах и стимуланта за коса на Икаров, но от него ми се появиха рани по кожата на главата и престанах да се мажа. Най-доволна съм обаче от хининовата вода, защото за 2-3 месеца косата ми значително порасна. :)

67.   За заздравяване и растеж на косата ще ви помогне следната маска:

1 с. л. бадемово масло
1 жълтък
1 с. л. кисело мляко
1 с. л. мед
1 пакетче канела
1 с. л. алкохол

Нанася се на цялата коса.
Слага се шапка за баня и се стои 1 час и 30 минути. :)

68.   Хининова вода!

69.   Здравейте момичета!
Миналото лято пробвах тривитаминол заедно с една приятелка. На нея и помогна, косата и порасна доста и се сгъсти. На мен обаче... Ами почна да капе повече вместо да расте нещо и то след 2-3 нанасяния, изсъхна косъма, почна да се чупи и цъфти... грозна картинка. Или моята коса е несъвместима с него или опаковката, която са ми продали е била повредена по някакъв начин.. идея си нямам...
Но със сигурност бадемовото масло много помага срещу косопад, аз си мажа по малко в корените 30-60мин преди всяко миене. Понякога го смесвам с жълтък. Зехтин и канела също доста стимулира и заздравява. Много вода и полезна храна е основно правило също. Но всяка коса си е индивидуална, така че трябва да пробвате какво ще Ви подхожда най-добре :)
За вързването и опъването за по-бърз растеж.. доста съм изчела за стимуланти за растеж на коса, но по-голяма глупост не бях срещала, съжалявам че го казвам, не искам да обидя никой ама няма грам логика..
А по-рядкото миене.. По-рядко миене с шампоан може би (аз я сапонисвам по 2 пъти на миене, 2 пъти седмично), но е хубаво поне да я полеете с вода, че да опада прахоляка, особено живеещите в по-големи и замърсени градове...
С пожелание за усмивки и успех в отглеждането! ;)

70.   Аз преди 2 месеца си скапах абсолютно косата с едно изрусяване. Имах коса над раменете, след изрусяването се накъса и просто я отрязах. Такъв шок ми беше и толкова мъчно ми стана за косата, че я увредих, а досега никога не съм имала проблеми с косата, а това изрусяване си е наистина убийство за нея.
В момента ми расте, но и аз като вас търся някакви средства за по-бърз растеж на косата. Никога досега не съм си "горила" така косата. Ползвам всякакви маски, една бяло оранжева на билка за изрусени коси, също и на гарние, става ми гладка косата (в корените където не е изрусено), но ми трябва и някакъв стимулант за по-бърз растеж на коса. Ползвам всякакви домашни маски, вкл и тривитаминол, хума, яйце и какво ли не, още хининова вода/шампоан само дето не съм си купила. Изрусяването няма нищо общо с боядисването и сега все едно имам един луфт между косата и врата и ушите. Ужасна работа е това и нз дали и кога ще се оправи. :( много съжалявам за този експеримент с косата и сега търся всякакви методи за възстановяване. Даже ходих и на дерматолог, той каза, че косата просто е изгорена и трябва да порасне. Но това ще стане поне чак след година. :( ако имате някакви съвети (освен тия, които ги знам вече), за по-бърз растеж на косата и за силно увредена/изтощена коса ще съм ви благодарна. :)
Мерси още веднъж. :)

71.   Здравейте, преди години имах период, в който косата ми започна да капе, правих си какви ли не маски, мазах се с каки ли не балсами и серуми, но нищо. В крайна сметка, реших да пробвам нещо, което баба ми каза- мас, газ, оцет и яйчен жълтък (по желание) и просто точно за един месец косата ми хем спря да капе, хем стана много здрава и лъскава и буйна. заслужава си да се потърпи миризмата, седи се най-малко 2 часа с нея. Наистина е много ефикасно, и тривитаминола също

72.   Здравейте! Искам да попитам дали някой от вас е чувал за противозачатъчни, разтворени във вода, за бърз растеж?

74.   Тaкa... номер 40 е нaпълно прaвa... зa вaичко! , че косaтa, кожaтa, ноктите, костите...ВСИЧКО в тялото ви зaвиси от товa колко здрaвословно се хрaните. Не мислете сaмо зa косaтa си. Яжте голямо количество плодове и зеленчуци (особено мaнго, aвокaдо ии червено цвекло).
A относно мaските, нaй-много рaботa върши 'Тривитaминол' също тaкa и Хининовaтa водa. Повярвaйте, пробвaлa съм всичко - зa годинa косaтa ми порaстнa от горнaтa чaст нa плешките (мaлко под рaменaтa) до мaлко по-ниско от кръсттa!

75.   На мен лично ми подействаха много добре следните неща.. 2 пъти седмично си мажех косата със стимулант на Икаров(спах с нея и на сутринта я измивах) а 1 път седмично си мих косата с ампула на Сери за растеж.. Януари започнах да ги правя (косата ми беше до раменете) и на пролет вече имах дълга и здрава коса до кръста..Това беше 2009 година ... сега пак съм с коса до раменете и исках дълга и реших да пробвам с нещо по-различно- хининов шампоан и хининова вода ,чувала съм ,че расте екстремно бързо..от тях получих себорея на главата..и все пак при всеки е различно...

76.   Вързаната коса е мит! Една приятелка ходеше само вързана резултата беше плешиво петно по средата на косата точно където е ластика.. ходете още с вързани коси. Освен всички билки и продукти изброени горе, много е важно също с какво се храните.

77.   Аз също знам този метод със копривата. Запари една супена лъжица нарязани корени от коприва в 400 500 милилитра вода за 30 минути при стайна температура ( 15- 20C). Прецеди сместа през марля. Трайността й е 12 часа ако се съхранява в хладилник, без да замръзва. Нанеси отварата и втрий добре в корените на косата, като правиш кръгови движения и изчакаш 2 часа, след което се изплакваш. Тази процедура се извършва един път на ден. А от теб зависи колко дни ще се миеш с копривата. Може една седмица или повече, както искаш.

78.   Здравеите мили дами сестра ми използва стимуланта на икаров хининова вода розова вода и спреи себорал форте както и шампоана на себорал форте и да ви кажа има страшен и много барз ефект за разтежа имаше до раменете коса а сега е вече малко над краста и от личено видимо страшно бърз ефект и ас почвам да ги използвам.пробваите и наистина ще останите изомени от барзия ефект,а до колкото тривитаминола имам приятелка ветеринар която самата тя ми каза че наистина може да има страничен ефект върхо хора като главоболие и дори и замаеност тъикато самия продукт е много силен и на някои хора сваля кравното повишава главоболието и замаеноста и все пак да не забравяме,че на парво място тривитаминола е предназначен за животни както ина самото шише го пиши, и а ко някаде сам сгрешила в писането и,че пратих на латинеца един коментар моля да бъда извинена запърви път се включвам и пиша коментар хубава вечер.

79.   Момичета преди 4месеца косата ми беше до раменете, днес е почти до дупето и методите са прости
1-Миеш косата когато има нужда
2-Никога не решете косата мокра
3-Избягвайте сешуарите
4-Маските за коса е нанасят само в корените на косата
5-Балсамът само по дължината
6-Не си търкайте косата с кърпата никога, просто е оставете да се подсуши с кърпата на главата
7-Маслата за коса са мн добри и ефикасни за гъста коса и са по 5, 6лв
8- Когато се наложи да се сушите със сешоар използвайте накрая студената степен, така порите на косъма се затварят
9-Никога ама никога не стягайте косата на опашка прекалено мн едно обикновено връзване, това за методите че расте по бързо са пълни глупости!! Вместо на ден да ти паднат 100 косама ще паднат поне 200 :D
10-Последно, но не на последно място е да не решите косата постоянно и твърде често достатъчен е 1, 2 пъти на ден и то от долу нагоре!

Това е без химия без глупости, повярвайте косата и организма имат повече от необходимите витамини за да се възползвате от тях и все пак пиите повечко вода така в косата се събира влага, тоест има блясък и мекота!

80.   С какво да си мажа косата да има ефект за 1 седмица..?

81.   Момичета, вярно ли е че Травитаминол сгъстява косата?

82.   Л-цистеин /аминокиселина/ за красива и еластична коса, гладка и здрава кожа и нокти.

Л-цистеин е заменима аминокиселина, която се съдържа в протеина бета-кератин, който е основен структурен елемент за формирането на косата, ноктите и кожата. П одпомага за формирането на колаген, който е ключов за здравето и еластичността на кожата, косата и ноктите. Л-Цистеин е необходим за формирането на аминокиселината Таурин и е важен компонент за формирането на мощния антиоксидант Глутатион. Л-Цистеин подпомага детоксификацията на тялото от вредни токсини и защитава мозъка и черния дроб от разрушителното действие на алкохол, цигари и др.
Изгражда и заздравява структурата на кожата, косата и ноктите;
• Подпомага производството на колаген;
• Подобрява еластичността на косата и кожата;
Л-Цистеин подобрява структурата на лигавицата на стомаха и тънките черва, което подкрепя храносмилателната система срещу вредните въздействия от приема на различни лекарства (аспирин и др. ). Особено важен е за метаболизма на различни биохимични съединения като Коензим-А, Биотин, Липоева киселина и Глутатион.
Л-Цистеин е добре да се комбинира със Селен (Selenium), витамин B-6 и витамин Е за максимална ефективност.
Препоръчителен прием 1-2 гр. на ден с обилно вода.
Продуктът не е лекарствено средство.
L-cysteine hcl monohydrate 99 %, usp. bp.
Цена: 500 гр. - 40 лв. и куриерски.
За контакт 0876265091.

83.   Момичета потърсете във вашите салони маска за коса на Фиоре със сереноарепенс, невероятна е! Аз я ползвам от около два месеца и има ефект, не е скъпа. Също така искам да споделя че всеки ден използвам преса, а както знаем тя е много вредна, но въпреки това има невероятен ефект! :)

85.   И аз някъде януари реших, че ще си пускам косата след подстрижка. Отидох до магазина, купих си кокосово и арганово олио, започнах да права маската със зехтин и яйце, слагах хининова вода, даже направих "The inversion method"... Това продължи до средата на февруари и тогава ми писна и спрях да я пипам, защото не виждах резултати. Сега косата ми е до кръста, а започнах с малко под рамото. Оставете си косата сама да расте, подхранвайте краищата, за да не се налага да я режете и това е. :)

87.   Вече не знам какво да пробвам. Първо започнах с хининова вода хининов шампоан... освен, че от шампоана косата ми ставаше адски оплетена, а и ефекта беше абсолютно нулев... след като ми свърши шампоана продължих само с водата. Ползвах домашни маски с тривитаминол, зехтин, жълтък, мед, ракия, авокадо за около 2 месеца при всяко миене на косата, което го правех на 3-4 дни, защото исках съставките им да се наслоят към луковицата... ефект никакъв! След това почнах само с тривитаминол олиото на Икаров... пак никакъв ефект (най-много със сантиметър да е пораснала за 2 месеца) Спрях с тривитаминола, защото доста фризьори ми казаха, че от тривитаминола косата адски много изсъхва. Почнах само с олиото на Икаров и изхарчих 4-5 шишета и ефекта отново не беше кой знае какъв (с около 2-3см) Отидох в аптеката вече напълно разочарована и питах фармацевтката с какво може да ми порасне косата и тя ме светна за витамин Б6 и Б16 на ампули, които втриваш в корените... казва, че имало ефект, но още не съм пробвала, защото не са и евтини, а на мен ще ми трябват доста, защото косата ми е гъста адски много... Ако някой е пробвал с тези ампули нека каже.

88.   Имам няколко въпроса таа тривитаминола мн ли сгъстява косата, защото аз не искам дълга коса а растеж.
Може ли да се използва чисто, без други примеси, и може ли да ми порасне брзо косата за 3-4 месеца от него?

89.   Най-добрата маска за коса е-2 жълтъка и чаша бира! Имам страхотна дълга коса благодарение на тази маска!!! Опитайте!

90.   Пробвайте и ще останете много доволни ефектът е поразителен няма нужда от никакви маски и скъпи продукти. Шампоан с козе мляко за растеж на косата.. предполагам че го има в всяка парфюмерия аз лично си го купувам от Белиса по евтин около 3 лв. рразберете цената не е от значение. важно е как действа.. използвайте по продължително време. успех!

93.   Опитайте с жълтък! Косата ми става много по-мека. Просто натъркайте косата си с жълтък и го измийте с шампоан. Косата ми е мазна, но след като използвам жълтъка, косата ми стана, , по-щастлива"

51-79 от 79