Споделена история от Здраве

Хроничен фарингит
Преди седмица ми откриха хроничен фарингит. Лекарят ми каза, че лечение няма. В момента ме маже всеки ден с прополис смесен със спирт. Не усещам облекчение, болката ми продължава. Каза ми, че вече не мога да пия газирано, студено и топли. Не мога да ям подправки и люто. Моля, ако някой има същия проблем да сподели и да ме посъветва нещо. Благодаря!

Коментари

1.   Преди три години и на мен ми откриха... За жалост лечение найстина няма:(((С времето и гласа ми се промени, стана по груб и пресипнал. Единственото облелчение като ме заболи много е мед и ракия. Две лъжички мед и една капачка ракия. Смучи го по бавно и го задържай в устата. Помага! Успех!

2.   Информирал ли си се за хомеопатично лечение? Спомням си, че някъде бях чел, че по този начин се лекуват успешно фарингит, ларингит и др. Прочети повечко из нета и потърси добър хомеопат! Успех и пълно оздравяване ти желая!

3.   Благодаря. Мен от 3 седмици не е спирало да ме боли, гласът ми засега не се е променил, надявам се и да не се променя. Но не знам има ли смисъл да ходя при лекаря, който ме маже, защото минаха две седмици и аз съм все така. Той ми казва "ммм, не е добре работата, за напред много проблеми ще си имаш". Но и той не ми помага. Първо каза на третото намазване ще имаш подобрение, след това на петото, а то стана така, че след всяко той самият се възмущава, че не било добре. Ще ида при друг за всеки случай и ще пробвам с мед.

4.   гаргари с лайка
повишаване на имунната система - плодове, чайове / корен от джинджифил помага много / мед, ехинацея,

5.   Здравей
вече над 10 години съм с хроничен фарингит - няма лечение
Какво може да направиш - иска пазене - никакво студено, безалкохолно, зимата - шалове, никакви сладоледи
Засилвай имунната система - прополис на капки / клеева тинктура /, ехинацея, цитросепт, чайове билкови / корен от джинджифил е мнооооооооооооого полезен /, гаргара с лайка и сода, лимони и мед
В смисъл няма да пиеш всичко наведнъж - примерно еземи си прополис - струва 3/4 лв, пие се по 20 /30 капки - 2/3 пъти на ден / ще прочетеш упътването, пиеш 10-ина дена после почиваш

6.   Имам фарингит от около 15-20 год. Бях дете като се появи. Баща ми също има фарингит. И на мен ми бяха спрели газираното и студеното (с лед), но честно казано за газираното се радвам понеже сега не го обичам, не ми харесва дори. Нямам навика явно да го пия. Не мога обаче да спортувам, когато навън е студено. Иначе ме заболява зверски, когато дишам студения въздух през устата. С годините ще намалее. Като бях малка помня ревах понеже освен фарингит имах и ринит т. е. носът ми беше запушен, от там дишах с устата и от там и фарингита се възпаляваше и беше ужас. Нещото, което до днес ме спасява е в една тенджерка слагаш вода и сушена лайка. Оставяш да заври и си правиш една фуния от вестник или нещо картонено, така че от долу да е широката страна, а от горе, където е тънката страна на фунията вдишваш дълбоко изпаренията. От време на време слагаш сода за готвене по мъничко (половин чаена лъжичка). От нея ще се разпени повече и пак дишаш дълбоко изпаренията. Като съм много зле си го правя 2, 3 пъти и ми минава. Пий и повече чайове. Когато не ми е възпалено нямам проблем да ям сладолед или да пия нещо с лед, но не всеки ден. Свикнала съм вече да не слагам лед, освен на коктейли. Газираното въобще не ми липсва и привлича. Страдам от болки може би веднъж на година вече, за по ден два. Ако е много зле може и гласа си да загубя. Случвало се е като дете. Има и един спрей с невен в аптеките. Той също малко облекчава като си го пръскаш, но инхалацията с лайка е най-доброто.

7.   Благодаря. Но тази болка не минава с каквото инда е. Ту отляво, ту отдясно. Сутрин и вечер е ужасно.