Споделена история от Здраве

Главоболие от нервно претоварване
Здравейте,
в продължение на години се опитвах да върша по 100 неща наведнъж работа, учене и т.н и стигнах до момент в които се чувствам "спрял".
Работя програмист и преди прекарвах прекалено много време и се претоварвах, но постепенно нещата взеха да не вървят толкова все по трудно ми ставаше да си върша задълженията, все с по голямо нежелание.. и стигнах до там че имам постоянно главоболие.
Направиха ми скенер миналата седмица и ЯМР, всичко е нормално, и според невролога е претоварване на нервната система.

В момента ми изписа за 10 дни: Сомазина и Деанксит.

Симптомите са: Главоболие притискащо в челото, напрежение при затваряне на очите, изключително слаба памет и разсеяност. (20 пъти чета нещо и пак не мога го възпрозведа), апатия нищо не ми се прави и постоянно съм уморен.

Подредил съм се добре.. въпроса е сега как да се оправя възможно най-бързо.
Не пуша и рядко пия по малко.

пп. Ако опитам за отпускане на нервната система марихуана дали ще даде положителен ефект или по скоро не. ( до момента не съм пробвал)

Коментари

1.   Виж майка ми е като теб и тя пие Деанксит вярвай много й помага, но след време започваш на все по-силни да отиваш...

2.   Каква марихуана, какви хапчета. Това не помага, а само ще влоши нещата.

Трябва да се движиш, да извършваш някаква физическа дейност - ходене, упражнения. Започни да дишаш дълбоко сутрин, на чист въздух. Глава боли често заради недостиг на кислород в мозъка. Има клипове в ю тюб където е показано как се прави това, а също и упражнения за пречистване и хармонизация на нервната система.

Иначе застоялия живот пред компа създава проблеми...

3.   Каква марихуана бе брат мани не се занимавай с тия глупости.От нея се ЗАТЪПЯВА не знаеш ли?
Имаш нужда от почивка,от релакс.Вземи си отпуска,почивай си пове4е,работата си е само работа.Здравето е най-важно.Запиши се на някакъв спорт и това е :))

4.   Всеми си почивка, отдалечи се от всичко. Знам, че сигурно е трудно с работата, но все пак направи всичко възможно. Имаш ли жена или приятелка? Според мен би ти помогнала да се разтовариш. Въобще да се съсредоточиш малко върху нещо като връзка вместо работата и болежките, ще е много добре. А за марихуаната - ако мислиш, че ще те избави от разсеяноста и слабата памет, значи много лошо си се излъгал. Само по-зле ще стане понеже виждам, че искаш на това да разчиташ да те оправи, а в такъв случай само ще те зариби. Тогава и работа няма да имаш, която да те товари... повярвай ми, познавам не един и двама дето отидоха на дъното само от трева. А ти като гледам си отговорен към себе си човек - не се съсипвай с толкова модерната тревица.

5.   Започна ли терапията с предписаните лекарства?
Предполагам, ще ти помогнат, но за един два дни едва ли може да се повлияе.

пп. За марихуаната спор няма - веднага ще ти повлияе, но да се спасиш от нерви и главоболие с нея не виждам.
По-скоро да си докараш още проблеми.
Организирай си една почивка сред природата.

6.   Сменяй си работата. Отивай на село и започвай да копаеш. Ще се оправиш за нула време.

7.   Недей и да започваш с марихуаната или каквото и да е подобно. Успокой се малко, разпускай по-често, сега времето е хубаво, излизай на повече разходки сред природата, парковете, спортувай и всичко ще се нареди. Тези неща дето ти ги е изписал лекарят за какво са по-точно, защото и аз бях като теб, а най-вече проблемът със запомнянето и концентрирането, а аз имам наближаващи изпити и имам огромна нужда да се съсредоточа и запомням по-добре

8.   Никаква марихуана!
Почвай да спиш повече време, не си прави труда да работиш, няма смисъл.

9.   От автора:
Незнам и аз вече какво да правя. Главоболието е постоянно, все ми е изморено и някак си не ми е свежо сутрин... Непомня какво е да легнеш да спиш и да станеш бодър.. А не след 2ч пак да ти се приспива.. И като легнеш да не ти се спи.. Някак си чувствам слабост в предната час на главата.. Понеделник ще отида на психятър защото това състояние трябва да се оправи възможно най-скоро. Благодаря и ако открия лека за себе си ще го споделя... А за тревата ще видим може да опитам да ми отпусне главата и да отдвли сериозно количество допамин. Приемам и други предложения. Благодаря на включилите се по темата