Споделена история от Здраве

Имам спешна нужда от помощ! :(
Здравейте прекрасни читатели на този прекрасен сайт ! Жена съм на 22 год.
Имам нужда от помощ и съвет. Големият проблем е, че съм с наднормено тегло ;( Имам цели 25 кг за смъкване. И тук следва голямото "но" :( Килограмите ми докараха здравословни проблеми и трябва спешно да ги сваля. Големия въпрос е как, при положение че съм от малък град, работя по 12 часа дневно, 6 дни в седмицата за никаквите 370 лв ?! Няма как да заделя за фитнес, нито за някакви хапчета ;( ;( ;( Няма какда си сменя работата, защото и без друго положението е зле :( Трябва да отслабна, желание не ми липсва, но как ?! ;(
Въпросът ми е има ли някой като мен, в същото положение и как се справя ? Какво мога да направя при това скапано положение ?! :(
Ще съм много благодарна за всички съвети! Благодаря!

Едно объркано прасе ;(

Коментари

1.   Недей да се наричаш така,в твоя случай има само 1 решение-Глад ! Но,не буквално,разбира се,не казвам и диета,защото там се яде повече.
Сутрин--кафе
Обед--1 пак. солети-малка разфасовка
Вечер--салата-домат,краставица,чушка,лук,сирене и 50г шунка
Това е,душа,ще го правиш без да се отказваш,докато ги свалиш,няма др начин,това е. На зълва ми и трябваха 2 месеца докато взе да мърда на кила,защото преди това се топят мазнини,които не са тежки.Успех ти желая
Ева

2.   Единственото, което мога да ти кажа е да почнеш да ходиш пеша на работа и да ядеш възможно наи-здравословна храна.

3.   Без двигателна активност и със скромни доходи единственото решение е да преминеш на постни манджи, повече течности и плодове, каквито ти позволява джобът. Намали силно хляб и производни, сладки храни и газираното, ако употребяваш. Глад...това е решението при теб. Щеше да е друго, ако можеше да спортуваш редовно и да си позволяваш чиста храна (пилешко филе, риба, обезмаслени млечни произведения, нискокалорични плодове (грейпфрут, киви, дребни горски плодове), разнообразни пресни зеленчуци и т.н.)
Виж, важна е мотивацията! Ще се справиш, бабите ни едно време не са ходили на фитнес и не са яли сьомга, пък не са били всички по 100кг. Моята цял живот си готвеше постни ястия и беше слаба като фиданка.

4.   Здравей, мила!. Аз съм на 24 години и бях понапълняла. Не обичам фитнеса, предпочитам диетите. Запомни няколко неща от мен: гледай да ходиш пеша поне по 1 час на ден, не знам къде и каква е работата ти, но се опитай да отиваш и да се връщаш оттам пеша, особено ако и работата ти е статична. Намали консулацията на хляб до 1 филия на ден! Купи си хапчета "Инхуа слим", билкови са и струват 8 лева за 15 дни, пий ги поне 2 месеца, те са безвредни и не забравяй, че не се пият само те. Наред с тях ще трябва да понамалиш хапването. Ако ти се прияде сладичко, хапни ябълка, а не десерт! Спазвай тези прости правила и за месец можеш да смъкнеш 4 килограма ( аз го постигнах, можеш и ти). И запомни, сваляй бавно килограми, а не на 1 път! Успех!

5.   Ми само недей да гладуваш.С гладуване не става само ще си тормозиш организма.Консултирай се със специалист, ама не някой дето ще ти разправя за лечебни гладувания, пиене 40 дни само на дестилирана вода, или само ябълки, само домати или само моркови и тем подобни простотии, а човек, който найстина разбира.Пробвай да потърсиш СПОРТЕН лекар, не някой лекар, а СПОРТЕН.Те разбират от правилно хранене и отслабване.

6.   Според мен тичането в парка ще ти помогне. Дори да е само веднъж в седмицата /понеже както разбирам нямаш много време/, пак е нещо. Освен това драстично намали храната и най-вече сладките и тестени продукти. Движи се повече - примерно като отиваш на работа, гледай да вървиш възможно най-много. Иначе принципно с фитнес ще стане най-бързо и е най-ефикасно.

7.   А забравих хапчетата няма да ти решат проблема.Е има такива, които действат, но са скъпи.Найстина скъпи.

8.   Още по - добре... Хапвай по - малко, но все пак се храни! Пий много вода и сутрин прави по 50 коремни или по колкото можеш с почивки. Аз така свалих 4 кг за 1 месец....

9.   Здравей.
Преди всичко искам да ти кажа да забравиш за "Едно объркано прасе".Винаги съм твърдял, че преди всичко човек обича себе си, но с такива изрази показваш, че не се харесваш, а това е грешно.
Не знам дали коментарът ми ще ти помогне, защото нито имам представа от диети и тн. нито ми се е налагало да свалям килограми.Даже май съм наопаки - трябва да натрупам малко.
И все пак трябва да имаш волята да го направиш - това е най-важното.

*Syndrome

10.   Нямам този проблем, но те съветвам да отидеш на диетолог-ще ти изготвят хранителен режим :)

Мег*

11.   Такаммм, значи когато имаш свободно време прави клекове, така натоварваш 50% от мускулатурата на тялото, демек краката. Фитнес инструктори казват ,че така се топят най - много мазнини, аз лично съм го опитал и има ефект, идеята е като клякаш да не си помагаш със земното притегляне а да правиш упражнението бавно. Пий повече вода и 30 мин преди клековете яж храна богата на белтъчини ( изварата е най богата на суроватъчен белтък) но не много като количество и ако го правиш редовно за един месец ще се сбогуваш с 10кг от теглото си :) желая ти успех.

Калин

12.   Фитнес не ти и трябва. Яж повече зеленчуци, пилешко и риба. Без хляб и без мазно. И естесдтвено най- вяжното - много движение. Бягане, ходене, движение да има и ще успееш. Само ако ги смъкнеш килограмите вного бързо не знам как ще ти се отрази на кожата. Успех ти желая.

Ale

13.   Здравей. Недей да гладуваш. Просто избягвай сладкото,пърженото. Яж повече зеленчуци и плодове. Пий много мин.вода,не толкова други напитки. Движи се. Няма нужда да ходиш на фитнес. Прави упражнения вкъщи. Ходи повече пеша,тичай. Това е. Гимнастика и здравословно хранене и ще видиш,че ще се получи. А и аз съм на мнение, че килограмите не пречат, свен ако не причиняват здравословни проблеми. Човек трябва да се приема такъв, какъвто е. Все пак по дрехите посрещат, но по ума изпращат. :) Късмет и пиши дали се е получило.

14.   Купи си книгата на Д-р Пиер Дюкан, аз свалих 30кг с режима.

15.   №14, и аз свалих 15кг с Дюкан и като бонус получих една чудесна остра бъбречна недостатъчност.
Тази диета е нож с две остриета. Помага в едно, но уврежда друго. Не я препоръчвам на никого!!!

16.   МАЦКА САМО РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ ЕДИН МОЙ ПРИЯТЕЛ СЖАЛИ 45 КГ ЗА 2 МЕСЕЦА АКО ИСКАШ МОГА ДА ТИ ДАМ ДИЕТАТА МН Е ДОБРЕ АЗ ЗА 7 ДЕНА СВАЛЯМ 7 КГ БЕЗ ФИТНЕС

17.   От авторката:
Благодаря на всички ви за съветите! Чудесно е, че има хора като вас да помагат на изпаднали в трудно положение!
Работата ми е близо до вкъщо, ще се пробвам да ходя пеша. За храната също ще се ограничавам значително - това сандвичи, вафлички в бързината на крак ще трябва да се спре :)
Книгата на Дюкан я четох (подариха ми я за 8-ми март :( Чудно !), но толкова време на месо ми е малко непосилно :( Явно цаката е с упражнения и глад.
Благодаря ви на всички за съветите ! Дадохте ми светлина в тунела !

18.   Номер 16 айде кажи каква е тази чудотворна диета! :] Че и аз имам 5-6 килограма.

19.   Ето една ефикасна диета:

Закуска:

Закуската трябва дае в 8.30 - 9.00 ч.

Активия - по избор или Кисело мляко с 3 с.л мюсли

Обяд:

Обядът трябва да е в 12.00 - 1.30 ч.

Активия - по избор или салата (3 домата,1/2 краставица,1 парлива чушка,1 с.л зехтин или изтискано авокадо и 20 грама сирене).

Следобедна закуска:

Следобедната закуска трябва да е в 14.00 - 17.00 ч.

Плод - по избор (без авокадо,грозде и банани) или плодов сок изтискан от (портокал,нар,череши,ягоди,круши,)

Вечеря:

1 твърдо сварено яйце или Активия - по избор

След вечеря:

1 плод или чаша прясно мляко

20.   До Номер 19 - Това а активията звучи добре, но доколкото знам продуктите на Данон са си чисто сухо мляко ! Няма ли да се получи вместо да се свалят килограми авторката да заприлича на хамбургски салам ?! Не че съм привърженик на диетите ( а и слава боги не ми се налага ), но знам, че сухото мляко бомбира ужасно ?!

21.   При мен не се получи така.

22.   номер 19 ебаси диетата, с това мляко в такова количество ако яде всеки ден такова пренасищане на организма от калций ще се получи че направо да не ти казвам какво ставаа с костите после.....

23.   на няколко пъти ми се е налагало да намалявам теглото си, като по често е било заради 5,6кг. но се е случвало и проблем да са повече кг.само да вметна че това се е налагало защото дълги години активно се занимавах с спорт,а и доста време работех като фитнес инструктор.доколкото разбирам нямаш време да спортуваш,нито възможност да пазиш строго определени диети,ок.аз мисля че ти е достатъчно да спреш хляба/спреш,без черни типови и др заместители/.пърженото,мазното,сладкото газираното и алкохола.както и да намалиш количеството на храната която ядеш.насочи се най вече към,зеленчуците,плодовете,пуешки и пилешки продукти,млечни продукти,супи,овесени ядки мюсли и т.н..до сега не си пазила диети и спортувала,така че дори и само като махнеш изброените по горе неща ефект ще има,нищо че не спазваш строги диети,не ядеш под час,и си позволяваш да смесваш протеини и въдлехидрати,в един ден.до колкото разбирам проблем са повечко кг.така че тези ограничения с сигурност ще дадът резултат около 10кг./но това няма да стане веднага,за седмица две/може да ти трябват от месец до три,зависи от организма и начина на хранене преди диетата.а а ако след постигнатия резултат с нея,имаш желание да продължиш да сваляш,тогава вече ти трябва по строга диета,но пък ще ти бъде много лесно защото вече ще си свикнала с здравословното хранене и няма да ти е проблем да махнеш още едно две неща от менюто си.и все пак ти препоръчвам намери и по малко време за движение и спорт,дори и рядко.ходи пеша,карай колело или прави упражнения за раздвижване в вкъщи.успех ти желая трудно е само началото. алекс.

24.   http://www.dieti-otslabvane.com/90-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%B7%D0%B0_%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

25.   Привет на АВТОРКАТА:
Не за първи път споделям когато има такива теми:
Момиче виж си МЕТАБОЛИЗМА
Остави това с диетите.
Направи си изследвания,не прави диети прибързано.
В ИСУЛ има отделение за пълни хора,така нареченият
НАРУШЕН МЕТАБОЛИЗЪМ.Росирос 49 г.

26.   здравей, ми мацко какво да ти кажа, имам същтия проблем само каде аз съм на 18 :( и вече нз какво да правя. Поне ти не си правила диети досега, докато аз съм сменила всичко което има в нета-зелевата супа(която беше отврад), на месо и зеленчуци, на плодове, 90 дневната :Д абе сичкоо и има ефект да, но след това айде йо-йото ! ! ! И пак наново се почва :( Дори и на фитнес ходих малко ама няма ефект-може би аз не правя нещтата качествено нзззз. Ако някой мойе да даде съвет как се свалят на 25 :Д ама 15 килограма за 2 месеца ще е супер :)