Споделена история от Здраве

Неприятен сърбеж във вагината
преди: 16 години, 1 месец, прочетена 104563 пъти
Усещам много неприятен сърбеж във вагината. Няма как да имам венерическа болест, защото използвам презерватив, но се притеснявам. От какво може да е?

Коментари

51-70 от 70

52.   Здравей! Причините за така наречения ''сърбеж'' могат да бъдат много сериозни, щом водиш полов живот добре ще е да посетиш генеколог защото може, нещо да го е причинило, често това нещо са бактерии, възпаление и др.
трябва да посещаваш генеколог веднаж годишно или още по-добре на шест месеца. Не се успокоявай с това, че ползваш презерватив, защото при наличието на ранички, гъбички, възпаление и подобни... презерватива дори самото триене на влагалището ти може да дразни и разранява раничка или габички ако имаш. Не осъзнавате колко може да навреди поровият акт при такива симптоми като твойте. Преди да посетиш генеколок и той да ти каже точно на какво се дължи това не прави сексл

53.   Хора, много сте прости и невежи, вие сте пещерни хора, как може да не се информирате, живеем в 21 век подяволите, в нета има всякаква информация за всичко което ви интересува, трябва да имате само желание за да се разровите и да се запознаете със даденият ви проблем.

Не разбирам как може да си губите времето и да задавате въпроси във разни форуми и да слушате хора който си изказват мнението без нищо да разбират, хора които са некомпетентни или просто са чули от някой какво бил правил и как се бил излекувал.

Потресена съм колко деца пишат тук, деца които водят полов живот, а никога не са ходили на гинеколог..! и са спокойни че щом използват презарватив, значи са защитени на 99-100% много глупаво мислене, мноооого глупаво.

Моят съвет е: споделяйте повече с родителите ви без да се срамувате, щом се отнася за здравето ви, никога не правете компромис и не отлагайте лечение!!! Ако вашите майки ви дадът някакъв савет, това не трябва да ви е достатъчно, нищо не пречи да се поровите в нета и да се запознаете по обстойно с проблема, наученото никога няма да ви е излишно.

И аз в момента лекувам такива гадини, но всичко което правя ми го е предписал гинеколога ми, не съм седнала да чета по форумите кой как се лекува и аз да действам на посоки.. Случайно в гугъл ми изкочи този форум и останах потресена от това което прочетах.

54.   53 права си. В интернет можеш да се запознаеш само със симптомите и нищо повече защото всеки човек е различен и на организъм и на години пък и може да имате непоносимост от някой медикаменти. 1во при личния за къв и урина и след това генеколог, а може и направо генеколог аз лично много патя от такива неща още повече че съм с чувствителна кожа имам приятел от 2 години и нещо и все някакво възпаление се получава просто това си е нормално. Това че имате приятели от незнам си колко време не гарантира на никого че няма да има възпаления достатъчно е дори от прашки да се получи нищо от перилни препарати от какво ли не да се получи някакво дразнене!

55.   Охх и аз имам същия проблем!!! Девствена съм, но миналата седмица като се избръснах почна да ме сърби (попринцип май тогава се избръснах с пяна за бръснене дето мъжете я ползват) И след това след 3-4 дена пак се обръснах (обаче със сапун) и но не ме засърбя. Днес (след 1 дени нещо след като се обръснах) леко ме засърбя (но нямам пъпчици) и реших да проверя в нета и сега съм много стресирана. Ако са гъбички??? Как да кажа на майка ми??? Казах и тази вечер че имам само бяло течение (което е така ), а тя ми каза че ще ме заведена гинеколог след Нова година чак, защото мисли, че няма да работят покрай празниците.... какво да правя моля ви кажете ми дали е възпаление или са гъбички :(((

56.   Боже, боже, боже.
Кой как се бръснал, кой какво правил, с кого го правил....

57.   След като използвах антибиотик без пробиотик полуцхих гъбички, за които генекологът ми изписа куб свещички, кремове и дори по едно хапче за мен и за приятеля ми... спазих всичко, което ми каза и се оправих. Но тази неприятна инфекция ми се появяваше още няколко пъти, като се изразяваше в сърбеж, зачервяване и секрет(определен от специалист като пресечено мляко). Искам този проблем да изчезне, а не през 1-2 месеца да се чудя какво да правя.... вече се замислям дали да не сменям доктора и искам да попитам дали тези, които имат подобен случай им се случва периодично??? Благодаря!

60.   може ли някой да ми помогне, преди 3 дни забелязах бяло течение на парцали по половите органи на мен и на приятелят ми, след 1 ден се появи и сърбеж. а използвам предпазни мерки

61.   Здравейте. :) Преди около месец и аз имах същия проблем с сърбежа. След неприятното сърбене ми се появиха отвратителни пъпки. Имах ги навсякъде около вагината и около ануса... Така след като се появиха пъпките започна и болката по време на изхождане... Беше ужасно болезнено, но изтърпях без да ходя на гинеколог.. Мажех се с обикновени кремове.. След няколко дена пъпките започнаха да изчезват. И аз се бях стресирала. Препоръчително е да отидете при гинеколог, за да ви прегледа... В момента аз имам отново сърбеж и дано се размина без гинеколог. :) УСПЕХ

62.   Гинеколога взима микробиология. От как имам цикъл, имам бяло течение.... е да ама микробиологията ми е чиста. Няма причина за течението ми а то е адско. Понякога получавам сърбеж, но това се дължи на всеки малък пробив в имунната ми система. Това са нормални неща, неможе да ползваш презарватив, да си девствена и да имаш гъбички. Не се плашете всичко отминава, хранете се правилно, поддържайте хигиена и красив полов живот и всичко ще е ок! Ако това ще ве успокопри мажете в такова положение излизат пъпки и е два пъти по кофти!

64.   Така надухте нещата, че изплашихте момичето.
До авторката:
Аз съм с гъбички дори в момента и няма как да се излекуват, защото съм алергична към съставките на огромна част от лекарствата (пенецилин). Лекарства, инжекции, глобули - всичко доведе до един изход - алергозан и витамини и няколко седмици с пъпки :). Накрая открих смрадликата (естествено след като бях качила 8 килограма заради инжекции чиста глюкоза, които за мое съжаление образуваха паласки, които нямах и които не могат да се смъкнат). За мен промивките с различни билки и сода беше далеч по-ползотворно от всичките лекарства, която моята лекарка твърдеше: "ще ти помогнат".
Заключението от цялата работа е, че няма какво да се притесняваш. Няма нищо неизлекуемо в този случай. В моя случай - непритъпяемо:).

65.   Боже, помогнете ми... от няколко дена може би 3 имам ужасно неудобен сърбеж по малките срамни устни... не съм девствена и не мога да отида на гинеколог, защото така трябва да уведомя и родителите си, а няма как да стане... също има някакъв леко тъмен като тъмно жълт секрет, освен бялото течение.. не знам какво да правя.. разбрах че киселото мляко помага, но много се притеснявам.. сигурно са гъбички
моля ви дайте ми някакви рецепти освен киселото мляко

66.   Отиди на гинеколког номер 65, не се притеснявай, вашите няма да разберат че не си девствена, лекарите са длъжни да пазят тайна ако толкова се притесняваш да не се разбере, отиди сама, твоето състояние се лекува само с лекарска намеса, забрави ги тези работи с киселото мляко и тем подобни.

67.   Модераторите, искам да отговоря на номер 65, не ми трийте коментара.
Не се притеснявай да отидеш на лекар№65, те са длъжни да пазят тайна, няма да кажат на родителите ти че не си девствена, отиди непременно, не се лекувай сама, киселото мляко надали ще ти помогне. Успех и бързо оздравяване.

68.   Искам да се извиня на модератрите, имало е някакъв бъг явно защото сега виждам че коментарът ми не е бил изтрит, а долу под коментарите пишеше че коментари за одобрение няма след като го бях написал, още веднъж моля за извинение.

Модератор - няма проблем!

69.   При мен също се появи сърбеж, мажа се с някакви кремове от които ме успокоява за малко. Единственият начин да ми мине трябва ли да е с приемането на антибиотици. Тъй като съм алергична

71.   Номер 65 не се притеснявай да отидеш да те прегледат дори ако майка ти е с теб. Задължително е да влезеш сама без нея, такава е практиката в кабинетите, и тогава сподели с доктора, че не желаеш майка ти да научава, че не си девствена. Както вече и други преди мен написаха, докторите са длъжни да спазват лекарската тайна. Аз имах такъв казус, когато бях по-млада и докторката не каза на майка ми истината, че не съм девствена.

72.   здравей те имам голям проблем може ли да ми помогните... имам нещо като кафеви петна и много ме сърбят бихте ли ми казали какво е... моля ви много съм притеснена

73.   Този твой проблем е вероятно от това, че вместо да носиш пола или рокля(това са типичните естествени женски дрехи ), ти носиш панталон. Една жена едва ли ще се чувства добре, когато носи в ежедневието си дреха(посочвам панталон, който си е изцяло мъжка дреха), която не подхожда за нейният пол. Много момичета ги сърби оная им предна работа, именно че носят мъжки дрехи панталони. И когато започва да ги сърби силно, те започват да се чешат и това не е много добра гледка, както за самите момичета, така и за околните. Ако иска някой да ме оспори, нека си зададе въпроса дали на един мъж ще ми е много приятно и дали самото му тяло ще понесе това, когато в ежедневието, вместо да носи панталон, носи пола или рокля! Мъж в рокля-това е много ужасно и противоречиво съчетание на пол с неподходящи дрехи.. Същото е и с жената-небива тя да носи панталони, не е никак удобно, а и много е грозно, както е грозно и мъж да бъде облечен в женски дрехи. Ето това е твоят проблем. Носи поли и рокли и всичко ще се оправи!

74.   Здравейте от два дни след секс и на мен ми се зачерви и започна да ме сърби много неприятно, отделно имам бяло течение въпреки, че ми миналия месец бях на гинеколог и ни направи лечение на мен и приятела ми... ЗС съжаление ефекта беше за кратко и течението пак се появи... Нз какво да правя когато отида на гинеколог винаги има 50 жени отпред и винаги чакам по 4-5 часа и ме преглежда извън раб време последна

75.   Имам постоянно треперене на клитора? Ходи на гинеколог но каза, че ми няма нищо. Според вас, какво може да е?

51-70 от 70