Споделена история от Здраве

Отслабване с годжи бери.
Прочетох в интернет, че с годжи бери се отслабва много бързо и искам да попитам вярно ли е, че се отслабва с годжи бери и има ли странични ефекти или йо-йо ефект. Казват, че няма йо-йо ефект и си ядеш всичко, но в разумни количества, но не знам. Твърде лесно ми се струва. Моля модераторите да одобрят историята ми.

Коментари

1.   И без годжи бери като се храниш с разумни количества и имаш нормално спортуване се отслабва. Плодът годжи бери как може да ти помогне освен психологически? Тоест да си мислиш че отслабването ти се дължи на него.

2.   Още ли се връзвате на тези "чудотворни" глупости? Разберете, че на този свят чудеса не стават, или поне - не по начина, по който си го представяте (а той е - давате ПАРИ за нещо и чудото става...)

ПЪРВО: Мистичното Годжи бери (Goji berry), расте и у нас, като нашенското му име е Кокоша сянка или Вълче грозде. Зрее от юни до октомври. Може да отидете във всяко село, да питате някоя баба и от някой чукар за няколко часа НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО да си наберете цял чувал, който след това да преживяте няколко години.

ВТОРО: Един бърз брауз в Интернет ни довежда до следния "дизайнесрски изпипан" сайт:
http://impression.name/rndr/Krylova_BG_Goji/?esub=PBZIDyIyWwtuHk4Ob2hnDxFPG3lMTF1PbSdOFWAWARw
На пръв поглед всичко е прекрасно! Фуражът върши чудеса! А единственото, което се изисква от клиента е да си го купи и да си похапва редовно - нито тренировки, нито хранителен режим, нито нищо! Чудото се случва сам?! Снимки на успели жени и т.н.
НО!
Какво прави впечатление на втори поглед?

1. Уж коментарите отдолу са във формата на форум и на диалог между участниците, АМА... не можеш да напишеш коментар, ако решиш... ?! Щом не можеш, значи... има голяма вероятност работата да е НАГЛАСЕНА...

2. Вглеждаш се в снимките на "успелите" участнички... И какво забелязваш? Отдясно има две снимки (по-точно една двойна) на която е представена въпросната дама снимана ПРЕДИ и СЛЕД употребата на годжи-бери. Чудесно! Обаче... много странно защо на всички тези, без изключение, форумната снимка (тази на ника) е просто копирана главата от ВТОРАТА (отслабналата) снимка?! Сега, ясно е че дамите биха искали да се представят в най-добрата си светлина, но тази ли е единствената снимка, която са имали когато са си правили акаунтите? И как някоя не е решила да си сложи снимка на патенце или нещо такова, а всичките са си сложили физиономиите, и то ТОЧНО от двойната снимка с отслабването.... ДЕМЕК? Някой е събрал от интернет снимки от реклами на най-различни продукти за отслабване, монтирал е снимките, измислил е някакви български имена на дамите, резнал им е главата за да им направи "акаунти" и...

Още ли вярвате в "чудотворното" действие на Кокошата сянка? Ако да - да ви е сладко! А излишните си пари можете да ми ги пратите на МЕН, на...

(Модератор: не публикуваме лични данни!)

Лек ден!

3.   Само да допълня №2:

Доказано е също, че химичният състав на годжи бери увеличава риска от развитие на синдрома "пропускливи черва".

Миналата година учени установиха, че 61% от хората са купували някои продукти, само защото им е сложен етикетът "суперхрана". Британската диетологична организация веднага взе отношение по въпроса, като заяви, че тези храни не са напълно безопасни.

"Консумирайте годжи бери с повишено внимание – особено ако имате артрит. По-добре ги заменете с обикновени сини боровинки, малини, ягоди и къпини, които са богати на антиоксиданти, а и са по-вкусни“ – гласи официалното становище на британските специалисти.

4.   Как ще отслабнеш от едни стафиди за 30 лв килото? Първо, количеството което можеш да изядеш е мизерно, второ имат бая захар.

5.   Номер 4, аз ще ти кажа как :) Ще отслабне умствено :D

6.   Имаше един виц навремето през соца:

Беден студент пред Университета в обедната почивка яде ябълка. Обаче ябълката свършила, той тръгнал да хвърля огризката, но му се досвидяло и за да намали загубите извадил 5-те семки на ябълката и взел да ги чопли една по една. Видял го един милиционер (полицай) и го попитал:
- Абе момче, ти какво правиш бе?
- Ами тези семки са много специални! - отвърнал студентът - От тях се поумнява!
Милиционерът, видимо заинтригуван:
- Дай една!
- Останаха ми три, но понеже са чудодейни - всяка една я давам по 5 лв. бройката!
Нямало какво да прави милиционерът - съгласил се. Платил семките и започнал да чопли една, после втора. По едно време рекъл:
- Абе, момче, ти да не ме будалкаш нещо? Как така една семка ще струва 5 лв.?
- Ето, виждаш ли? Започват да действат! - казал студентът.