Споделена история от Здраве

Нередовен цикъл!
Аз съм момиче на 14 години :) Не знам дали ще има значение, но искам да кажа, че не водя полов живот.

За пръв път ми дойде, когато бях на 10 или 11 години. Е, не е ли крайно време да се нормализира? Никога не идва по едно и също време. Веднъж в средата на месеца, друг път в края, понякога в началото? Има месеци, в които пропуска да ми дойде. За съжаление са рядкост. :Д И е по 7 дни, може и повече :(( На какво се дължи? Да отида ли на лекар?

Коментари

1.   Аз съм момиче на 14 години :) Не знам дали ще има значение, но искам да кажа, че не водя полов живот.

Отговора е в това, което каза.
На 14 е нормално да не ти е редовен цикъла, а като започнеш да водиш редовен полов живот ще се нормализира напълно, има време не се тревожи

Мег*

2.   Не зависи..от това на колко си и кога ти е дошло за първи път..може да станеш и на 20 и пак да не ти е редовен..зависи... от самия ти организъм!

Djudje

3.   Най-добре отиди на преглед - може да е заради възрастта ти, но може да е сериозен хормонален проблем или кисти по яйчниците - дано не е нищо опасно, но по-добре вземи мерки, защото аз така чаках и се успокоявах, а сега имам много ядове.

4.   Здравей :)) аз съм на 17 и до скоро винаги ми е бил нередовен цикъла. Още когато бях на 13-14 гинеколога ми каза че ще се нормализира като започна да водя полов живот. Е от 15 годишна правя секс с приятеля си (вече 3 години сме заедно ако е от значение) и ВИНАГИ с презерватив. Но не се нормализира. И при майка ми е било така чак докато роди. Преди няколко месеца когато ходих на профилактичен преглед при гинеколога пак му споделих, че много се притеснявам от това, че ми идва когато си иска. Все пак се пазя когато правя секс, но когато не ми идва доста време започвам да откачам и да си мисля, че съм бременна....

Тааа последния път ми исписаха вагинални свещички - МАКМИРОР .. струват 18- 19 лв и са 12 броя в опаковка. Трябваше да използвам всичките (според доктора), но понеже ми е много неудобно с тях използвах само 2. След няколко дни ми дойде и вече 6 пъти ми идва точно на 28-мия ден !!! И при това не усещам кой знае какви болки, като се има впредвид, че преди е имало случаи когато ми дойде да не мога да вървя и прекарвам по 4-5 дни само в леглото.

Най-добре е да се посъветваш с гиноколога си и да решите кой медикамент е най-добрия за теб. Мои приятелки също са доволни от макмирор-а. Но не смея да ти кажа да ги изполваш, защото все пак при всяко момиче си е индивидуално. Но все пак ти пожелавам успех, дано да ти се нормализира и не забравяй да пишеш резултата!!

Маги :))

5.   "когато не ми идва доста време започвам да откачам и да си мисля, че съм бременна.... " Мда и аз така ужас.. Ама аз съм на 11 дойде ми когато бяха на 10.. но понякога много се притеснявам не водя полов живот естт.. Просто ме е страх да нямам някакъв проблем с яйчниците..