Споделена история от Здраве

Проблем с пениса
Здрасти! Аз съм на 15 години и мисля, че имам проблем с пениса. Когато съм в ерекция, главичката на пениса не се оголва. Кожичката си стои! При мастурбиране няма болка или когато си я забелвам сам, но когато я забеля и я пусна, кожичката пак се връща! Четох за едно момче на 13 със същия проблем и много хора му казаха да не се притеснява, щяло да мине с времето. Искам да попитам дали и аз да не се притеснявам, дали и на мен ще ми мине след време или да потърся някаква помощ? Благодаря предварително на всички...

Коментари

51-95 от 95

54.   На 16 съм и малко ми е неудобно да пиша за това но все пак ми трябва информация. Прочетох няколко коментара по-горе, и реших и аз да пиша. Нямам никакви проблеми със забелването нито в ерекция нито в спаднало положение, но когато ми е станал и си дръпна кожата надолу слиза до край а като пусна се прибира. Мисля че имам късо гемче (знам че не е фимоза (гледал съм снимки на фимоза и нямам нищо общо с това) и въпросът ми е какво да правя?? м/у другото да кажа че идиотите които си нямат и на представа от това изобщо да не си правят труда да пишат! Пийс.

55.   Номер 54. има тема по въпроса http://spodeli.net/5/story-2536.html, но не ти препоръчвам да повтаряш опита на автора - не само може да си пукнеш от кръвозагуба, но и да се докараш до сериозна инфекция, защото всяка манипулация извън болничната среда води обезателно точно до това - не случайно и ражданията са в болници, преди не е било така и жените са умирали от инфекции.

Ти не бива да се срамуваш от проблема си, защото е човешки и си е нормално - ние сме хора и затова има лекари.
Отиди на лекар-уролог и се довери на тяхните манипулации, не се осакатявай като автора на темата (виж линк).

Успех Пийс... хе хе хе и не се срамувай за в бъдеще от тялото си, срамота е за такъв млад човек в 21 век

56.   55 мерси но нямах намерение да правя глупости :D все 1 тва за уролога имам малък проблем защото живея само с майка ми и не съм от тия които ще тръгнат да разказват такива неща на майка си, просто немога.. все едно ще видя какво мога да направя за тва с уролога само да попитам трябва ли да има родител с мен?

57.   Имам проблем когато ми е във възбудено състояние кожата ми слиза зад главата а стои малко пред най-широката и част. А когато я дръпна надолу нямам никаква болка, но пак се връща като я пусна преди 2 седмици започнах да обръщам внимание на този проблем и се сетих, че когато бях на 5-6 годинки ми бяха казали да правя "упражнения" когато се сетих за това започнах да ги правя отново:D и сега главата ми се показва почти цялата а преди само мъничка част. Та искам да попитам това дали въобще е полезно това? Все още не съм говорил с родителите си. Късно ли е? М/у другото си сложих презерватив като преди това си дръпнах кожичката, и главата ми беше открита и след това не се надигна. Искам също да попитам това ще ми Пречи ли при полов акт?

58.   Здравейте на 39 години съм. Преди 3 години си изгорих пениса с прах за пране, предозирах пералнята. От тогава имам проблем имам язвички по вътрешността на пениса, които не зарастват. Ходих къде ли не, при кой ли не лекар и подобрение няма
Не мога да вода никакъв полов живот.
Ако имате информация за подобен случай и ефективно лечение, пишете.

59.   58 - като изпипана перачка ти казвам, че не можеш с прах за пране да си изгориш пениса. Имаш сериозен проблем, но е за кожен лекар, за дерматолог.
Това не е от прах за пране, но все пак - може да имаш алергия някаква, ползвай само прах за пране за бебета и памучно бельо

- напиши своя история, тази е за друг проблем, може да намериш така помощ!!!

62.   Към номер 51 аз съм почти на 13 и ми е 7, 5-8 см, но 100% ще се оправиш с времето

63.   Развитие на препуциума (кожичка на главичката на пениса при мъжете/„качулка“ при жените):

По време на детството препуциума е здраво сраснал към гланса[4] (главичката) на пениса. На тази възраст, самата тъкан е плътна и стегната, тъй като се състои от плетеница от мускулни фибри. Отвора на препуциума играе ролята на сфинктер и се отпуска само, за да позволи на урината да премине. Това устройство служи на няколко основни функции:

- То предпазва развиващият се пенис от изпражнения, бактерии и други вредни патогени. Това е особено важно в годините, през които се носи пелена, когато през повечето време бебето е в контакт със собствените си фекалии (ешерихия коли и други вредни бактерии/вируси).

- То играе защитна роля за развиващия се гланс и предпазва от обезчувствяване и кератинизиране (загрубяване на кожата).

- Предпазва от инфекции на уринарния тракт.

В процеса на растеж на детето, кожичката ще се отдели от главичката. Това, за някои момчета, може да отнеме много години, а за други сякаш ще стане отведнъж. По време или след отделителния процес може да има изхвърляне на мъртви кожни клетки под формата на смегма (обърнете внимание, че жените и момичетата също имат смегма). Това секретиране има спомагателна функция по време на отделянето, тъй като съдейства за отлепването на препуциума от гланса. Няма нужда да се опитваме да изчистваме смегмата от вътрешната страна на детския препуциум. Тя сама ще си проправи път през тесния отвор. Това, че детския препуциум е напълно отлепен от гланса не е индикация, че отдръпването[5] на кожичката над главичката на пениса е възможно.

Отдръпването е отделна функция, която е предназначена единствено за полов акт и мастурбация. То позволява на препуциума да се плъзга плавно над главичката на пениса. Това плъзгане стимулира нервните окончания, както в препуциума, така и в главичката. За да се осъществи отдръпването, препуциума трябва да се е отделил от гланса и отвора на кожичката трябва да се е разширил, за да й позволи да се върне обратно над главичката. Как се разширява отвора на препуциума? През детството и юношеството се отделят хормони. При повишаването на нивата им, фибресто-наситената тъкан на препуциума бива заместена от по-еластична тъкан. Момчето започва да изследва своите гениталии едновременно с порастването си и докато времето минава, еластичната тъкан ще позволи на отвора на кожичката на главичката да се разшири. Това може да се случи на всяка една възраст, но не е често срещано при малките момчета. В действителност само при 50% от момчетата се наблюдава отдръпване на десетгодишна възраст. Другите 50% обикновено могат да отдръпват кожичката си между десет години и приключването на пубертета.

Защо тогава се вдига толкова шум за отдръпването?! Защото много родители се страхуват, че, ако момчето не може да отдръпва кожичката, ще получава инфекции. Този страх, вероятно извира преди всичко от погрешната информация, подавана им от техните доктори и собствените им страхове от липсата на хигиена. Първо, родителите трябва да знаят, че няма абсолютно никаква нужда да се чисти под детския препуциум. Както споменахме по-горе, смегмата произвеждана от момчето е само отделяне на мъртви кожни клетки. Тя не е вредна и не е огнище на бактерии. Опитите да се почисти под кожичката на невлязло в пубертета момче се равнява на опит да се измие момичешката вагина. Това е напълно ненужно и всъщност, е вредно. Ненавременното забелване привнася вредни патогени, нарушава естествената флора, обезобразява тъканта, уврежда сложни структури и може да доведе до дългосрочни усложнения. Освен това, родителите трябва да знаят, че отдръпване на кожичката не е необходима функция през детството. Отдръпването е създадено специално за сексуални отношения. Единствената функция, която детския пенис трябва да изпълнява през детството е уринирането. С други думи, ако едно момче може да уринира, то пенисът му прави точно това, което се иска от него.

Погрешната диагноза фимоза:

Когато един доктор диагностицира дете с фимоза, това е защото той/тя не разбира нормалното развитие на препуциума. Първо, за да се постави диагноза за това състояние, докторът би трябвало или да се е опитал да отдръпне кожичката, или да насърчи момчето да опита да отдръпне препуциума. На това ние казваме едно огромно „не, не“, заради гореизброените причини. Второ, няма краен срок за развиването на отдръпващия се препуциум. За всяко момче е индивидуално кога ще са завършени процесите на отделяне и разширение. Както всяко момиче ще получи по различно време своята менструация, така всяко момче ще изживее отдръпването когато му дойде времето. Тъй като хормоните играят важна роля в изменението на композицията на тъканта на препуциума, не е абнормно, ако процесът не е завършен до края на пубертета. Щом веднъж препуциума на юношата се отдръпне, той може лесно да го издърпва докато е под душа, да се изплаква с вода и да връща кожичката отново над главичката на пениса. Повечето мъже правят това естествено по време на нормалната манипулация на гениталиите по време на къпане. За момчето няма нужда да чисти под препуциума си, в случай, че може да го отдръпва преди да е навлязло в пубертета, освен ако то самото не реши. Ако юношата не може да отдръпва кожичката, това още не означава, че трябва да се притеснява за почистването под препуциума. Запомнете, не е ненормално отдръпването да се случи до края на пубертета.

Истинската фимоза:

Истинска фимоза има, когато излязъл от юношеството мъж не може да отдръпне кожичката си или вече не може да отдръпва препуциума си и чувства неудобство по време на сексуален акт. Малък процент от мъжете (и жените) имат препуциум, който никога не се отдръпва. Това може да бъде нормална вариация, доколкото не възпрепятства сексуалната активност. Ако обаче я възпрепятства, тогава мъжът трябва да потърси консервативно лечение. 90% от мъжете с това рядко състояние могат да поправят проблема с прилагането на стероиден крем и упражнения за разтягане. Стероидния крем имитира ефекта от хормоните през пубертета и позволява кожата да стане по-еластична. Мъжът обикновено нанася крема няколко пъти дневно и използва мануални упражнения за разтягане докато се къпе. Мъжете трябва да бъдат предпазливи към всеки доктор, който препоръчва обрязване преди да е опитал по-консервативно лечение.

Объркани/невежи доктори:

Защо тогава повечето от докторите ни са объркани или невежи по отношение на нормалното развитие на препуциума? Този въпрос има няколко отговора. Първо, ако вземем предвид препоръките на ААП (Американската академия по педиатрия), чак в началото на 90-те години ААП най-накрая започва да предупреждава за вредите от насилственото отдръпване и очертава развитието на кожичката на главичката на пениса при „недокоснатото момче”. Преди това предупреждение от ААП е било широко разпространено схващането, че родителите трябва да отдръпват кожичката на недокоснатите си синове с цел „почистване“. Както можете да си представите, това доведе до много усложнения за тези момченца и резултира в много, иначе ненужни, обрязвания. На второ място, беше проведено предварително изследване, обхващащо около 300 момчета, с цел да се определи средната възраст, на която препуциума започва да се отдръпва свободно. Това проучване е заключило, че на три години при повечето момчета започва да се наблюдава отдръпване на препуциума. Това неактуално изследване постави краен срок за отдръпването в умовете на медицинските професионалисти. Последващо изследване на хиляди момчета заключи, че всъщност, само 50% от момчетата могат да отдръпват препуциума си до навършване на десетгодишна възраст. Много лекари, незапознати с най-новото проучване, все още оперират водени от погрешната информация от предходното изследване. Трето, развитието на препуциума не се преподава в медицинските учебни заведения. Не се води дискусия за това как е структуриран препуциума, как се изменя по време на детството и за това какви са неговите предпазни и сензорни функции. По същество, единственото нещо, което учат студентите по медицина е как да ампутират препуциум. Някои студенти по медицина може и да научат за състоянието фимоза, но те не са информирани, че това се отнася само за възрастни мъже, тъй като детския препуциум е създаден да бъде стегнат. Факт е, че американската медицинска професия е отрязала толкова препуциуми през последното столетие, че докторите рядко, ако изобщо някога, са виждали недокоснато момче и са загубили основата на познанието за диагностицирането и лечението. Сега специалистите оперират в информационен вакуум или дори по-зле, в среда на погрешна информираност. И докато нивата на обрязване на национално равнище са спаднали драстично, недокоснатите момчета навсякъде страдат от последиците от широко разпространеното незнание относно препуциума сред лицата, които практикуват медицинската професия. Всяка година хиляди недокоснати момчета между две и повече години ненужно се обрязват от ръцете на погрешно информирани здравни специалисти. Образованието на родители, лекари и бъдещи медици е съществена стъпка към поправянето на този проблем.

64.   https://pippilotamentolka.wordpress.com/tag/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%B0/

65.   Аз имам проблем на 19 съм вчера реших да мастурбирам в банята и да си забеля главичката напълно защото по принцип не я забелвам и тя не се забелва сама при ерекция. Докато мастурбирах с забелена главична не след дълго започнаха да се появят капчици кръв по главичката и да боли. Правил съм секс не скоро но не съм имал такъв проблем тогава това с кръвта ми се беше случило и последния път когато мастурбирах така и нз какво ако някой знае моля да каже

66.   Здравейте! Преди месец - два си мислех, че има първа степен на фимоза ( в нормално състояние патлака се оголва, при ерекция трудно и боли ). Това ме притесни и започнах да се ровя из нета за информация. Открих статия в която се споменава за този проблем, но човекът беше написал, че ако масторбираш под душа, кожата върху главичката, омеква и се изтегля по лесно. Реших да пробвам. Няколко дни се задоволявах само прод душа. След време започнах да масторбирам и извън банята. Проблемът ми изчезнал Сега си пуцам с патлака редовно. ( на 15 съм )

67.   ЗДРАВЕЙТЕ ПРИ МЕН ПРОБЛЕМА Е СЛЕДНИЯ, ЛИЧНИЯТ ЛЕКАР МИ Е ЖЕНА И ЧЕСТНО КАЗАНО МЕ Е СРАМ ДА ОТИДА ПРИ НЕЯ ДА ГОВОРЯ ЗА ТОЗИ ПРОБЛЕМ МОЖЕЛИ ДА МИ КАЖЕТЕ КАТО ОТИДЯ ПРИ НЕЯ ЗА КАКЪВ СПЕЦЯЛИСТ ДА ИСКАМ НАПРАВЛЕНИЕ?

68.   67, поискай направление за УРОЛОГ.
Не се срамувай иначе, преди да е жена, личната ти лекарка Е ЛЕКАР. Тя гледа по друг начин на човека и на тялото му.
Не се притеснявай, урологът не е нещо като мъжки гинеколог, той се занимава и с бъбречни заболявания, заболявания на пикочните пътища, изобщо - с много неща. Ако те пита, какво ти има - кажи, че имаш проблем при уриниране и искаш да те погледне специалист.... но няма от какво да се срамуваш!!! Хайде, не се бави, отивай на лекар!

70.   Здравейте на всички. Аз съм на 15 и когато съм извън ерекция мога да си забеля пениса, но когато е надървен пенисът ми се заголва до половина. Обаче когато го заголя аз се показва цялата главичка без да имам болки и проблеми.
Това проблем ли е, смисъл имам ли някакво заболяване и колко е нормалната дължина на пенис в ерекция на моята възраст. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

71.   Здравейте. Аз имам същия проблем много се бях претиснил, рових се в нета в кой ли сайт не съм влязал и за щастие намерих точния сайт и се успокоих ... така да се каже камък ми падна от сърцето. За да видите информацията и да разберете нещо от което ще се успокоите и да разберете че докторите ни грешат (говоря за българските доктори естествено, защото информацията е взета от американски доктори) ето ви следния сайт: http://pippilotamentolka.wordpress.com/2011/01/17/phimosa/

72.   Абе, 71 - не е лошо и така да се опита, но ако не може и не може? Има момчета, които се осакатяват направо. Не си заслужава. Пробвайте по начина от статията, но ако си причинявате болка - НЕ.
И още - какви американски лекари ми хвалите - в САЩ като се роди момченце се обрязва автоматично още в родилното...Трябва изрично да кажеш, че не искаш и тогава те гледат сякаш си паднал от космоса. Не е от религиозни причини, а от практични - там дълго време са нямали вода и са обикаляли по прериите на кон. Аз, ако имах този проблем бих се доверил на лекар. Това им е работата, за това са учили 10 г.!!! И всички европейски лекари са на мнението на нашите, не плашете народа с тях, моля ви!

75.   Pippilota Mentolka - радвам се, че сте попаднали на информацията в блога ми.

Като допълнение, мога да ви препоръчам да се обърнете към проф. Огнян Бранков, началник на секция „Детска хирургия“ в Институт „Пирогов“, който се занимава с този тип проблеми и първото му предложение не е задължително "скалпел", както правят много негови колеги (които са на светлинни години в разбиранията си по въпроса, в сравнени с европейските си и др. колеги).
Телефоните му лесно могат да бъдат открити в нета ;)

76.   Pippilota Mentolka - и не се притеснявайте да споделяте това с родителите си. Единственото, което можете да очаквате е помощ и разбиране от тях ;) Успех!

77.   здравеите искам да попитам за така нареченото гемче, четох коментари и разбрах, че и аз имам проблем с късото гемче почти на 16 години сам, някои може ли да ми каже по подробно какво се прави, боли ли и такива неща :П

79.   Някои знае ли колко струва да те цепнат ? Аз съм вече палнолетен. Hа 18г. Ще се справя, и без да оведомявам родителите за проблема! И задължително ли ми трябва направление от личният лекар?

81.   Здравейте! Първо искам да кажа, че много добре зная, че тези проблеми, който обсъждате тук са свързани с пениса. Е, аз съм момиче и нямам такива проблеми :D. Моля да бъда извинена, че ще отвлека вниманието ви с неща, които са от полза май само за мен, защото вие най-вероятно сте тук, защото имате проблеми, въпроси, или просто сте несигурни. Е, ще спра с дългите обяснения и ще ви попитам направо, защото съм доста притеснена.

Аз съм все още девствена и това което ме интересува е: разтегнатите силно разтегнатите срамни устни биха ли направили лошо впечатление на момчетата или не ? И дали биха се тревожили от факта, че имам една не малка бемка на една от малките срамни устни ?

82.   Здравейте, на 16 години съм и бях чел в един сайт, че късото гемче е проблем за размера и се замислих дали да говоря с родителите ми за този проблем?

84.   Здравейте, аз съм на 13 и пениса ми е 8см, на другите ми връстници е над 12!! Искам да ви попитам как мойе да ми порасне, защото като ходим на лагери и маструбираме и понякога си виждаме пенисите!!! Понеже ме е срам искам да ви попитам дали има някакъв шанс да го оголема... моляви пишете и благодаря предварително... :)

85.   Нищо ти няма, нито фимоза нито късо гемче нито онова др.. Видях доста теми видях и какви са болестите няма нищо общо с твоя проблем. Аз съм на 14 и съм същия споко и не бързай с секса.

86.   Аз съм на 17 и имам проблем. когато имам ерекция не ми се забелва. когато е в нормално състояние т. е. спаднал го забелвам о пусна ли кожата си остава там зад пръстена а ако е надървен трудно го забелвам но успявам като продължа да мастробиръм ме боли доста има част около 1см като мъртва кожа има ли начин да се оправи и да се забелва по лесно.

А също има и нещо като топче от долната част на главичката само като е надървен. не бях забелвал няколко години но после една позната мед сестра ми каза да поливам пениса с топла вода и липа. от тогава вече се забелва по лесно без операция сега само тази кожа е проблем моля за помощ и благодаря предварително

88.   Виж бе човек не се притеснявай и на мен ми беше така като малак но под душа го забелваи лека полека дори да те боли от топлата вода щте ти се смакне коичкаа на доло но все пак кажи и на ващте се пак са нормални нещта

89.   Не мисля че единствения начин е хирургично може препициума да бъде раздяган в продължение на един месец и така препициума забелва цялата главичка и надолу!

90.   Добре, прочетох всичко и да си призная честно хвана ме страх.
Мисля че имам фимоза и незнам какво да правя :(

91.   Аз знам че, операцията е като обрязване. И аз имам същия проблем. И в скоро време ще взема мерки въпреки неудобството

92.   Здравейте, на 20 години съм, и имам малки бели пъпчици точно където започва пръстена ( от-долната част на главата, четох в нета и се оказа, че е "смегма" снимки ), не са някакви големи, и не ме болят, но не са кой знае колко малко. Искам да ви попитам има ли някакъв начин да ги махна?

93.   Здравейте, аз съм на 16 и след изчетеното мисля, че имам фимоза и май няма да мога да заспя днес :)... именно: когато членът ми е спаднал, го оголвам с леки проблеми: започва да посинява долната част на главичката и тя минава по-трудно през пръстена... а когато съм в ерекци /и члена ми е надървен/ въобще не се обелва. Пробвах няколко пъти насила преди да седна да поровя в нета, и всичките са неуспешни с болки... Имам спомени от детството, как майка ми с скалпел изчистваше някакви работи и имам огромен стрес... /даже в момента докато го пиша ми се завива свят и ми прилошава/. Разбрах от по-горе, че може да си докарам много големи проблеми ако не се реагира, но същевременно ми е много неловко да разговарям и да се показвам пред доктори, нали наще ще ги преживея, но не знам какво ще правя с докторите. Ще се радвам, ако някой ми каже/след това което написах/ ако отида на лекар, какво да му кажа. Благодаря ви предварително!!!

94.   Спокойно пич, ще се оправиш, при къпане в банята под топлата вода го забелваш, и така постепенно кожата ще стане по еластична и ще ти се забелва без проблем. Прави това по двапъти на ден и след месец ще си се оправил. към 93.

95.   Здравейте. Аз съм на 29 и преди три дни си направих операция от фимоза. Въпроса ми е дали е нормално да ме боли все така и кога отшумява болката. Също така нощно време е невъзможно да се спи от постоянната ерекция. Ако има някой който е опериран и може да даде съвети НЕКА ПИШЕ. Благодаря предварително.

97.   Хора не бъдете глупави! Ако имате Фимоза отивайте на лекар да ви види и ако трябва да ви обреже :) Не е толкова зле! Операцията е безболезнена. Най-вероятно ще имате силни болки веднага след операцията. Първите няколко дни ще имате проблем с уринирането, защото ще имате оток, който ще утеснява каналчето от където излиза урината. В началото приятеля ви най-вероятно ще изглежда все едно е участвал във побой и е бил сам срещу 20 човека. Не се стряскайте това е нормално! Докторът трябва да ви предпише някакви мазила лекарства и т. н. До месец-два ще бъдете горди собственици на патките си и полвината от момичетата в града ви вече ще са изпробвали новите ви приятелчета ;) Няма от какво да се боите! Моя съвет е ако ще се оперирате, направете го при уролог, а не при обикновен хирург, защото макар и хирургът да има повече опит в операциите, урологът прави обрязвания много по често и шансовете да попаднете на доктор "кретен" са много по-малки! :)

98.   здравеите аз съм момче на 15 години аз имах преди време проблема с оголването но се престраших и голкото ме болеше аз все повече се оголвах и така де мисълта ми е че продължаваи да оголваш докато несе оголи късмет...

99.   Здравейте на всички Момчета които имат проблеми с члена. Моля послушайте ме и няма да згрешите
Не си даваите парите си за различни кремове всичко е ветер работа
АЗ имах сите проблеми когато бях в казармата

Отидох се обрязах и беше всичко до тук. Не се бавете отидете се обрежете и забравете за проблемите си за винаги

100.   Здравейте на всички момчета които имат проблем с главичката на члена да се покаже
Аз имах същият проблем преди 30 години когато бях в казармата
Тогава беше забранени някой неща Да се обрежеш
Млади момчета не си харчете излишно паритеси за щяло не щяло
Единсвеният начин и то без проблеми за винаги е Обрязването. Нее нищо страшно за два дена минава всич
ко и забравяте за проблемите си и то за винаги.

101.   Здравейте, аз съм на 14 години и имам странен проблем.Понякога са ми излизали пъпчици по пениса, които имат връхче, но преди 1-2 месеца ми излезе нещо като пъпка, но няма връхче.Помислих си първоначално, че не е нищо особено, но мина толкова много време и не се махна.Когато пенисът ми е надървен, така наречената пъпка се уголемява.Когато я пипам, за да видя дали мога да я махна, усещам топче.Много ме е страх да не е нещо сериозно като Рак.Надявам се да знаете нещо с което да ми помогнете.Срам ме е да кажа на майка ми, но ако е нещо сериозно ще трябва да и кажа.

102.   Здравейте, аз съм на 14 години и имам странен проблем.Понякога са ми излизали пъпчици по пениса, които имат връхче, но преди 1-2 месеца ми излезе нещо като пъпка, но няма връхче.Помислих си първоначално, че не е нищо особено, но мина толкова много време и не се махна.Когато пенисът ми е надървен, така наречената пъпка се уголемява.Когато я пипам, за да видя дали мога да я махна, усещам топче.Много ме е страх да не е нещо сериозно като Рак.Надявам се да знаете нещо с което да ми помогнете.Срам ме е да кажа на майка ми, но ако е нещо сериозно ще трябва да и кажа.

103.   Здравей Момче
Ако послушаш моят съвет, най добре отиди сам да те ОБРЕЖЕ някой Лекар прави се по следният начин. Билети местна упойка и след 10 мин си готов. Няма нищо страшно все едно си бил на Зъболекар за зъб след 2 часа ти няма нищо. И дори никой няма да усети че си бил на лекар. Аз също имах такъв проблем и дори бях на 19 г и не казах на родителите.си. Казах им след 1 год. Отиди и успех. Един ден ще ми бъдеш Благодарен

104.   Добър вечер аз също имам проблем с пениса
днес го заголих в 5 часа и до сега не иска да се върне кожичката да се прибере
не знам какво да правя малко помощ няма да ми е излишна

105.   Ако не те боли, няма посиняване и отоци нека си седи така,аз си го държа постоянно оголен и съм много доволен.

107.   Здрасти аз съм на 15 и проблема ми, е че когато съм в ерекция пениса ми не се обелва, а когато си го забелвам ме боли, а докато ми е в обикновено състояние не ме боли. какво е това и какво да правя.

108.   Здравейте всички! И аз имах проблем с пениса и много се притеснявах да отида на лекар, но онзи ден отидох. Имах проблем при забелването в ерекция и се оказа че имам късно гемче. Операцията беше 10мин и абсолутно безболезнена с лазер за 200лв. Препоръчвам др. Васил Василев, работи много добре. Сега се възстанивявам и когато съм готов напълно ще пиша да ви кажа как е.

109.   А съм пак от 118. Както вече казах ходих на доктор махна ми късия гем и сега при ерекция пениса ми се забелва но не докрай, главата е голяма и не може да се покаже целия, явно самото кръгче ми е малко нямам представа... кажете ми какво да правя и дали може без лекар да се измисли нещо защото не ми се ходи пак -. -

51-95 от 95