Споделена история от Здраве

Избелване на зъби
Избелване на зъби в домашни условия? А при зъболекар? Болки, плюсове и минуси?

Коментари

1.   В домашни условия можеш със сода да ги търкаш. Едно време едно момиче ми каза, че баба и си е мила зъбите само със сол и когато е починала е няма един развален зъб. И са и били много бели, но това не знам дали е така.

В домашни условия можеш да пробваш с лимон, но така емайла става на нищо и после стават свръхчувствителни и е много гадничко.

За избелване при зъболекар съм чувал, че не е хубаво. Абе най-добре малко по-жълти, но здрави, отколкото болни и бели...

Поздрави, Узунов

2.   Може да го направиш с гел. Зъболекарят ти взема мярка, прави ти ретайнер, ти слагаш гел в рейтанера, така за 2 седмици и ти ги избелва до предишния си цвят. Не боли, не е вредно, но трябва да се прави рядко, на 3 години!

3.   Недей избелва по никакъв начин-ще съжаляваш. Ползвай само пасти за зъби Без флуор-силна отрова. След пастата за зъби-капваш на четката за зъби няколко капки клеева тинктура и измиваш зъбите без да изплакваш след това-никога няма да имаш кариеси. Прави го редовно-изисква се постоянство.

4.   Прах за избелване на зъби Фреш Уайт. Търси го в аптеките. Има за пушачи и непушачи. Не е скъп. Около 3-4 лв.

5.   За избелване в домашни условия можеш да ползваш кокосово масло. Всеки ден си отделяш около 20 минути в който си жабуркаш устата с него. Резултатите са видими след около 1 до 2 месеца. Не става бързо, но е полезно за зъбите и устната ти кухина.
Друго което мога да предложа е да използваш активен въглен. Взимаш таблетката и я "смеляш" на прах (ако си си го купила на прах е по-лесно). Когато си миеш зъбите, върху пастата, която слагаш на четката поръсваш някакво количество от въглена и си миеш зъбите с това. Друг начин е да си измиеш зъбите само с въглен (без паста) и да го държиш на зъбите си 5-10 минути. Резултатите са видими от първия път, но самата процедура е хубаво да не се прави всеки ден. Например 3 пъти седмично е достатъчно. Не мога да ти кажа как точно действат на зъбите, защото не съм се ровила толкова, но ако се интересуваш, можеш да провериш. :)
Друг метод е гореспоменатият с лимон. По начина, по който аз го знам е, че се смесва лимонов сок със сода. Натърква се върху зъбите или просто се нанася, и се оставя за около 5 минути.
Това са начините за избелване на зъби, които аз знам и съм пробвала. Лично при мен най-малък ефект имаше "рецептата" с лимона и содата, но при теб може да е различно. Също така във youtube има доста клипчета за избелване на зъби у дома. В доста форуми и блогове също.
Надявам се да съм била полезна! :)

6.   Много добре става, ако вземеш две хапчета активен въглен, стриеш ги, прибавиш малко вода, и с четката за зъби търкаш няколко минути. Първо всичко става черно, но като изплакнеш няколко пъти, се изчиства. Под венците пак оставаш малки частици черно, но ако си го стрила добре, изчезват и те до няколко часа.