Споделена история от Здраве

ФИЗИЧЕСКА УМОРА
Здравейте , някой може ли да ми каже как да се преборя с физическата преумора. За почивка не може и да става и дума .

Коментари

1.   Не може без почивка!Приемай имуностимулатори!

2.   Ами трябва си почивка. Аз обикновено спя от 1,30 до 7 и съм доста уморен, в неделя компенсирам със сън до обяд и така. Но наистина, без почивка няма как да стане.

Ale

3.   Е какво работиш, сподели малко повече. И както каза номер 1-без почивка не става. Наистина не става. Няма как иначе да се пребориш с умората. Я си вземи малко отпуск 7-8 дена и да видиш колко добре ще ти дойде. Не виждам смисъл хората да работят цял живот, без забавление и почивка.

5.   Какво значи "не може и дума да става за почивка?!?"
Май това, което работиш без почивка, ти бърка и в мозъка вече. Не се засягай, но...Имаш ли 2 почивни дни в седмицата? Нищо не казваш, как да ти отговорят хората. Отпуска: една седмица, по някое време още една...
Ние сме хора, не сме добитък... разсъждавай като човек нормално, какво е това изказване от тебе, че не може да почиваш...

6.   Благодаря на всички за отговорите.Да ,имам един ден почивка през , който се занимавам с домашните си задължения , а и децата си искат своето внимание от което не мога да ги лиша.Имам право на една седмица отпуска през зимата и една през лятото ,но гледам тогава да бъда със семейството , а не да лежа и почивам.А без работа не може.

7.   Миличка, слушай сега. Един ден почивка за седмицата не е достатъчно. Хората не случайно са го измислили да са 2 дена. За къде ще ти стигне тоя 1 ден? За отпуската никой не казва да си лежиш. Има и активна почивка. Но се претоварваш и преуморяваш, което никак не е добре за здравето, това удря в нервната система, от опит ти казвам. Не искам да ти се бъркам в нещата ни най-малко, но ако мъжа ти си лежи в свободното си време, и цялата къщна работа е на тебе, това е съсипващо.Може и да греша, но едва ли ще търсиш съвет от непознати хора тука, ако твоя мъж беше наясно със ситуацията, и поемаше поне част от задълженията. Казваш, не може без работа. Тука никой не ти казва да не работиш, да легнеш на гърба си и да лежиш. Но човек когато се претоварва, в един момент губи здравето си. Това ти казвам и аз, и другите, да помислиш, и да намериш решение.

8.   Просто не се товари с излишни дейности. Спестявай си задължения. Купувай готови храни от Била примерно и си прилягвай с децата следобед. Иначе не става. Разделяйте си домашните задължения с мъжа и карай децата да помагат, хем ще ви е забавно да сте заедно, хем ще се научат на нещо практично. Лягай си най-късно до 11 часа вечерта. Умората се натрупва и ако не вземеш мерки, последствията ще бъдат лоши не само за теб, а и за цялото ти семейство. Никой не обича кисели хора. Мисли положително, защото когато ти е бодър ума и тялото ти е бодро.