Споделена история от Здраве

Проблем с воден целулит и задържане на вода
Здравейте, имам воден целулит в комбинация със задържане на вода главно в крайниците. Някой има ли наблюдения как е възможно да се справя с този проблем? От скоро ходя на анти целулитни масажи, пия от 1,5 до 2 литра вода дневно (повече и да искам не мога) и ограничавам солено и сладко в комбинация с упражнения. По рекламите се въртят 2 продукта - единият е Хидролес, а другият Ликуид оф. Чудя се дали действат или са поредният рекламиран боклук.

Коментари

1.   Поредните рекламни боклуци. Аз също задържам много вода и ще ти кажа какво правя, водата изхвърля вода, т. е. пий малки глъдки често. Така организма набавя необходимите количества и "изключва защитна функция" и спира да задържа. Трябва да си постоянна, след няколко дни ще се нормализираш и ще свикнеш да пиеш повече, което ще изключва бъдещето задържане на вода. Само така няма да си разбиеш организма и ще действа правилно.

2.   Благодаря за отговора, тъкмо утре мислих да си купя, но поне сега на време се спрях от даване пари на вятъра. Вече пия 2, 5л вода на ден и се надявам да се отърва от "запасите".

3.   Пия Хидролес, ама да ти кажа, май само рекламата е голяма. На края на опаковката съм, а ефект не съм забелязала. Така, че май няма смисъл да си даваш парите. Така, че мисля да последвам съветите на номер 1 и да увелича приема на вода. А и аз правя грешка, че пие много бързо. Чашата я изпивам на 1-2 глътки, а не трябва. Та ще се уча да пия бавно. Дано има ефект!

4.   Момичета, много витамин С и достатъчно Витамин Е, консултирайте се и с фармацефт, аз мисля да го направя защото изчетох доста материал по темата. Имам симптомите, тежест в краката и е много болезнено. Успех на всички!

7.   Доскоро пиех по около 20 литра вода на денонощие и отделно течности. Поддувах се безумно. Намалих водата до 5 литра и започнах да карам велоергометър всеки ден. Само това помогна. Иначе съм ползвала всичко на пазара и никакъв ефект. Пиенето на малки глътки и движение- това е ключът. Успех на всички.

8.   Номер 7, кажи честно ти малоумен ли си, за да пиеш 20 литра, че и отделно други течности вика. Сигурно си претоварил така органите си...