Споделена история от Здраве

Как да предпазим новороденото от уроки
Здравейте! Предстои ми раждане тези дни. И както знаете след това идва изписването, всички близки ще са там и ще искат да видят малкото и да му се порадват. Нормално е, но ме е страх да не го урочасат. Направила съм гривничка от червен конец със синьо око. Освен това съм сложила такова в кошарата и количката. Не знам достатъчно ли е това и ако първата вечер стане нещо и го урочасат какво да направя? Знам, че е хубаво със светена вода да се измият очите. Моля дайте ми съвети. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Като просто ме вярваме в такива глупости. Умрял е накой за твоето отроче. У нас се раждат годишно над 60 хиляди бебета - врачки и китайските производители на талисмани печелят много добре

2.   Гривничкa от мaлaхит. Прочети из нетa зaщо е добре децaтa дa имaт, aко знaеш aнглийски или друг език, по- дибре търси нa него.

3.   Най-добрата защита срещу уроки е да не вярваш в такива неща, както и номер 1 ти казва.

Освен това знам, че 40 дни при бебе не се ходи. Ако някой е хремав, няма нужда да идват да си носят заразите -- това е най-добрата защита. Освен това от първия ден такива работи не окачай на детето. все пак тяхната кожа е изключително нежна и ми се струва, че е пресилено да му слагаш конци и т. н. Сложи ги над леглото, примерно.

5.   Правилният въпрос е: "Как да предпазя детето си от суеверната му майка? "
Ами явно не ти се получава.

6.   Едно бебе трябва да направи 40 дена, че тогава да се вижда от чужди хора. Аз също многомсе урочасвам, но познавам такава жена, която, , бае, , и ми минава. Имала съм и червено конче, баено но така и не ми помогна, пак се урочасвах...

7.   Трябва да надрастете такива вярвания в един момент от живота си. Навлизате в една по-отговорна фаза от съществуването си, в която не можете да си позволите да оправдавате лошите случки със съдбата или с начина, по който ви е погледал някой.

8.   Е ти сериозно ли?
В същност има един начин да предпазиш новороденото, и той е да кажеш на дъртите вампири да не ти се влачат да го гледат поне докато стане на 40 дни, пък и по голямо. Но причината за това е не че дъртите имат зли очи, ами защото ние хората разнасяме всякакви вируси и бактерии, само дето с времето сме си изградили имунитет пъм тях и си съжителстваме безгрижно. Новороденото обаче няма от къде да е придобило този имунитет и като му се изсипе коктейл от всякакви микроорганизми под формата на целувки, милувки и всякакви форми на радост от дуртите вмапири (най вече баби и лели) на детето му идва в повече...
Естествено че то по някое време ще се сблъска с тези бактерии и вируси и ще си ги преболедува, но най добре това да стане постепенно за да може имунната система да смогне, първо нека свикне с "флората и фауната" на двама си родители, и дома пък после да се радва на "уруките" на сульо и пульо дето искали да го видят.

9.   Ами необходимо ли е да идва някой при вас изобщо??? Ние си тръгнахме трима от родилното: двама родители и едно бебе. Натискаха се някви да идват, честно, не ми е било до това и не виждам особен смисъл. Ти ще си безкрайно изтощена, бебето и то, ще се кърмите нон стоп в началото, няма да имаш време за един душ, за една дрямка. И на това отгоре гости да приемаш??? Страхът от уроки е най-голямата урока. С какво могат да ти помогнат един текстилен конец и парченце синьо стъкло? Да сте живи и здрави, мисли позитивно и всичко ще е наред.

10.   Тая светена вода да я хвърлиш, че като нищо може да го урочасаш с някоя инфекция. Следвай съветите на детските сестри и педиатъра и не се занимавай с глупости.

11.   От авторката: Ами и аз искам да се приберем тримата ама с свекърва на глава излиза ли се? Трябвало да се направи маса не можело на празно да влиза детето. И естествено роднините трябва да си извика. Ама сина и като мълчи и не и казва нищо аз какво мога да направя. Трябва да се караме. После защо снахите мразили свекървите. Защото си налагат тяхното. И за изписване, после за 40, за кръщене. Аман.

12.   Хаха, моята дъщеря като се роди нито червен конец съм й връзвала, нито тамян съм слагала (току-що прочетох, че и такова нещо се правело), непрекъснато идваха хора и у нас и детето доколкото ми е известно не е урочасано. А пък и да е урочасано да е такова слънчево, усмихнато и щастливо - то май е хубаво :)
Стегни се ни си изживей прекрасните мигове около детенцето, вместо да се тровиш с глупости.
А, и още нещо - мое мнение, но на едно новородено бебенце да му сложиш червен конец на ръката, който само ще му пречи и ще го дразни немисля, че е ок. Я си представи ти да имаш мартеница на ръката си постоянно. При това колко е твоята ръка и колко неговата

13.   Най-сигурният начин е да не вярваш на такива глупости!!! Завършила съм етнология, няма да ти казвам студентите какви майтапи си правят с всички тия врели некипели! В 21 век живеем, така че изобщо е смешно да вярваш на приказките на някоя 90 годишна баба. Спазвай си указанията на лекарите, полагай грижи за детето и всичко ще е наред!

14.   Не мога да повярвам, че зрели хора в 21-ви век вярват в такива глупости. Уроки хахахаха :D

15.   Точно кошарите и количките са начинът детето да бъде урочасано, защото е извън аурата на майката. Мислиш че е случайно, че едно време са носели децата плътно до тях, а сега ги зарязват в разни колички. Виж тази илюстрация и ще разбереш какво ти говоря:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/10830518_514915758647667_1826061115660831741_o.jpg

16.   Ти си луда. Просто не вярвай в такива неща. Да нямаш само ти бебе, дръж го ако искаш само във вас, че да не вземе някой да го погледне. Колкото толкова се вманиачаваш, толкова по-зле. Гривничка със синьо оченце, леле...

17.   Завържи му червен конец, 100% предпазва. Червеният цвят неутрализира, тогава можеш да си напълно спокойна, никой няма да може да го урочаса, колкото и долни помисли да има, ако ще да се кокори като караконджул!

18.   Големи глупости в коментарите, голямо нещо! Урочасването не е суеверие, а жива реалност - това е отрицателна енергия, която някой предава на човек с по-слаба защита. Симптомите най-често са свързани с главоболие, но при малки бебета и деца протичат много по-сериозно - повръщане и висока температура дори. Светената вода определено повлиява положително. Най-добрият вариант е да няма посещения в началото. Но урочасване може да се случи на всякаква възраст. А коментиралият под №10 да се ограмоти какво представлява светената вода.

19.   Щом трябва - ще се карате със свекърва ти! Ти ще раждаш. Ти ще имаш дете. Тя своя шанс си го е имала да си прави маси и погачи. Ако държи - да си черпи у тях си, без вас. Направи както ти искаш, каквото и да ти струва! Ти си най-важната около раждането. Ти си най-важната за детето си. Отстоявай и неговите права. Аз с майка си се скарах да не идва, та една чужда жена. Тя, като всяка баба, бързо забрави и като мина малко време, когато АЗ вече бях готова, дойде и се радва много и на внуче и на всичко. ТИ определяш правилата за себе си и за детето си. Ако ще да не си продумате вече. Какво от това?

20.   Едно време хората са нямали толкова познания по медицина и хигиена и за това се е родила тази легенда с урочасването. Всъщност целта е просто първите дни от живота си бебето да не е сред много хора, някои от които могат да са болни. Ама как да го обясниш това на една селянка през 19 век? Ами най-лесният начин е да я наплашиш, че бебето ще бъде урочасано. Така, че дръжте се като образовани жени от 21 век и не вярвайте в глупости. Всички тия народни вярвания са ни повече ни по-малко начин да се обясни на простия човек как да се предпазва от болести и разни други неблагоприятни фактори. Обаче все си мисля, че за образована жена, е напълно достатъчно да ти кажат, "гледай бебето да не е в контакт с много хора в първите дни".

21.   Ние много учени станахме. А едно време прости били. Ама живеели по 100 години и болестите им се броели на пръсти. Защото са спазвали традициите си