Споделена история от Здраве

Как се лекува Язва
Здравейте, на 36 години мъж съм, имам язва от 10 години, лекувал съм е при лекар, но през година пак ме заболява и ме държи по седмица и така 1-2 пъти в годината имам кризи, моля споделете ако някои се е излекувал?

Коментари

1.   Потърси гастро-ендокринолог, защото има напредък в научните познания за това заболяване в последните 5 г. Установи се, че често язви и гастрити са в резултат на вид бактерии - дават ти специален антибиотик и се излекуваш! Това е ново - не при всички е в резултат на тази бактерия, но вече може да се изследва и да се види дали е от това.
Баща ми цял живот страда от язва, но влезна в болница за операция за кръста и хоп - между другото го излекуваха и от язвата!
Ако обаче няма лечение за теб, ще трябва да спреш алкохол и да си спазваш диетата. Има лекарства от аптеката без рецепта, които доста помагат. Не знам как се казваха, но на баща ми му помагаха, но временно - само с антибиотика се излекува трайно

2.   Язвата умишлено не се лекува както трябва. Язвата се причинява от бактерия в стомаха, която атакува лигавицата. При хората има голям бизнес покрай здравето. Например при свиневъдството няма такъв доходен бизнес и се прилага съвсем различен метод от този при хората. Прасетата имат подобно устройство на нашето и боледуват от болести, които и ние хората боледуваме. Дава им се определен антибиотик на прасетата и така се лекуват от язва. Нали не си представяш да се правят скъпи операции на прасетата, тогава свинското ще е по 20 лева килото. При хората умишлено не се предписва антибиотик за да се продават лекарства дълги години, а накрая може и операция. Доста пари се въртят. С много болести е така при хората. Умишлено не се лекуват напълно, а се поддържат в някаква степен. Така фармацевтичната индустрия печели стотици милиарди. Затова и постоянно се рекламират обезболяващи и симптоматични лекарства. Те не лекуват нищо, просто притъпяват болката и симптомите. Истинският проблем остава нелекуван. По-голяма част от лекарствата в аптеките са симптоматични и си го пише на листовката, но много малко хора ги четат.
Още един интересен факт. От лекарства умират повече хора на година, отколкото от всички други причинители, като катастрофи и.т.н. И тук фактите са само за хората, които са взимали лекарствата, както са предписани от техните лекари, не говорим за самоубийствата. Интересно като се замислиш, темата за жертвите от катастофи е нормер едно по телевизията, но никой не говори за жертвите в следствие на страничените ефекти от лекарствата, които са определено повече. Играят много пари тук и да се разшуми по въпроса не е никак изгодно. Човешкият живот и здраве е много доходен бизнес, както и човешката смърт. Тъжно, но факт.

K-Man

3.   Благодаря, наистина много хубави коментари, съгласен съм с вас. на 1-бях в болница за ри дена преди 5 години, изписаха ми Нексиум и два вида антибиотици, оправимисе язвата за 6 месеца след това пак същото, май трябва да спирам всичко пържено алкохол, тоест яка диета. К-мен, точно така е, аз затова тук питам някой може да знае за алтернативен метод.

4.   Прочети из нетa зa сок от зеле зa язвa. Сутрин нa глaдно се пие около 50 гр. минимум месец. Тaтко и леля ми тaкa се излекувaхa зaвинaги. Помня, че тогaвa дори лекaрите се шaшнaхa, че нямaше и помен от язвaтa нa тaтко, a в последствие и нa лелa.

5.   Диетата е определено е най-важната, нормално е през някои периоди да се изостря.

6.   Язвата е класическо психосоматично заболяване, причинено от нервни разстройства, които пък се причиняват от стрес. Осъзнай на какъв стрес се подлагаш.

7.   74. Язва на стомаха и дванадесетопръстника при повишена киселинност
В продължение на 5-7 дни, един час преди лягане, се изпива половин чаша жива вода. След това се прави едноседмично прекъсване, и, дори и болките да са изчезнали, лечението се повтаря. Ако кръвното налягане се повишава, дозата на живата вода може да е увеличи до чаша. По време на процеса на лечение да се съблюдава диета, да се избягва люта и груба храна, особено пушено месо, да не се пуши, да се употребява алкохол. Болките бързо преминават (за 1-3 дни), подобрява се апетита, общото самочувствие.
Язвата на дванадесетопръстника зараства по-бавно.

75. Язва на стомаха при нулева киселинност
Методиката на лечение е същата, както т. 74, само че в този случай се препоръчва пиенето на мъртва вода (за да се увеличи киселинността в стомаха). Останалите препоръки са същите. Това уточнение е препоръчано от болни, лекуващи язва на стомаха при нулева киселинност. Ефектът е добър.

8.   Сега ще напиша нещо супер невероятно, дето едва ли някой го е чувал и правил. Преди 35 години имах язва с кръвоизливи и бях много зле. Имах близки в болнична аптека и ми предложиха лекарство, което май се използваше за лекуване на психични заболявания. Запомнила съм името му - КОЛИАКРОН. Един курс на лечение беше 13 инжекции - 7 дни по една, следващите 3 през ден, следващите 2 през 2 дни и последната инжекция след 3 дни. На мен ми направиха 2 такива курса - през май и през септември. Оттогава язва нямам. Нито ми прави проблеми, нито се вижда. Не зная дали това лекарство се внася сега в България и точно за какво е то, но аз бях опитно зайче тогава и това реши проблема ми. Казвала съм за него на други хора, но не знам на някого да са му правили такива инжекции. Странно, тогава бях съвсем млада и категорично нямах никакви психически, неврологични и подобни проблеми. Имах само язва и ме излекуваха по този абсурден начин.

9.   1 съм - ами пак отиди на лекар, защото не те лъжа - в Пловдивската болница баща ми ей така, между другото го излекуваха ТРАЙНО с антибиотици, а цял живот беше страдал от язва.
Диетата също е важна, но той от тогава не спазва и за съжаление и алк си пие :)

И да, може да има и язва на нервна почва, но първо се изключват физически признаци.

10.   Здравей,
Баща ми имаше язви на стомаха и дванадесетопръстника.
Не по едно и също време де )
След много години и лекарства се оправи то билка наречена - котешка стъпка. Прави се чай и се пие. Питай в билкова аптека за нея.
Втората се оправи, когато попадна в болница по друга причина. Беше на системи 2 седмици и язвата изчезна.
Храната е също част от причината за язвата. Когато не ядеш, раната сама зараства.