Споделена история от Здраве

Вегетарианизъм и фитнес- - възможно ли е?
Здравейте, от доста време обмислям да спра да консумирам месо, защото идеята, че се избиват толкова животни ме отвращава и вече ми се гади, когато ям месо. Проблемът обаче е, че се занимавам доста сериозно с фитнес и съм почти 100 килограма. Притеснявам се, че ако спра месото, ще изгубя доста маса. Също си мисля дали силата ми няма да намалее, защото месата са продуктите, които съдържат най-много протеин. Естествено, ще продължа да консумирам яйца, мляко и т.н, но ми се струва, че спирането на месото би било доста голям шок за тялото ми. Та, интересно ми е дали някой е минавал по този път, за да ми даде някакви насоки. Бих бил много благодарен!

Коментари

1.   Няма да има особени проблеми ако спреш месото. Необходимите протеини ще ги набавиш от другите животински продукти, като яйца, мляко и т. н. Освен това, от растителните храни също ще си набавиш не пълния, но голям набор от протеини. Така че щом си решил, няма да има проблем със спирането на месото и правенето на мускулна маса, стига да набавяш пълния набор протеини от останалите животински продукти и растения!
Не мога да не коментирам, меко казано смешните твърдения, че се отвращава някой от избиване на животни, за да се яде месо... Предполагам си учил за хранителни вериги и хранителни пирамиди в екосистемите на Земята. Това е природен закон и няма нищо нередно в него. Ами ти по същия начин ще убиваш жестоко и горките растения като тръгнеш да ги ядеш. Те са също съвършенни Живи организми.... Така че леко смешни са подобни драми!

2.   100 килограма само мускули? !?

3.   оф, пак това с избиването и бла-бла, ти да не си 5-годишно момиченце?

4.   Щом се занимаваш толкова сериозно със фитнес , мисля че трябва знаеш, че има мнoгo други начини да си набавиш протеина. Има и други храни, които садаржът протеин, не е само месето. A и има различни видове добавки :)

5.   Провери Frank Medrano мисля, че изобщо дори и млечни продукти не консумира.

6.   Не знам доколко бих ти била полезна, тъй като съм момиче, но все пак ще ти споделя за мен. Допреди половин година се занимавах сериозно с фитнес вкъщи и аеробика. Консумирах и доста месо тъй като без него не можех. Един ден просто реших да го спра, защото ми писна да ям от други живи същества, които също имат душа. Първата седмица беше най-трудно, тъй като семейството ми ядат месо почти всеки ден. После просто спря да ми се яде и не изпитвах никакъв глад за месо. Но преди да спра да го ям, аз работех за превръщане на масата в мускулна маса (предимно за стягане на тялото, не плочки и големи мускули). Изведнъж, след като спрях месото, постоянно се чувствах уморена, нямах сила за тренировки и просто спрях да тренирам. Знаех, че ми трябва месо за силови упражнения, но вече бях сложила стоп и това беше. Подсилих се малко с риба и други морски деликатеси (тъй като от тях не се отказах), но отново нямах енергия за фитнес, затова в крайна сметка започнах да практикувам йога и го правя и до ден днешен. Но така и не можех да започна фитнес, просто я нямам нужната енергия. Но при мен е различно, аз не съм момче и не трупам мускулна маса, а ти си и искаш. Но според мен въпреки всичко е възможно да постигнеш това, което искаш. Моята най-голяма грешка е, че спрях месото отведнъж и крайно. Ти не прави така. Направи го постепенно - спри първо свинското, после агнешкото например и др. такива и яж по малко телешко (то е най-полезно), пилешко, пуешко. И от там вече ти си прецени дали желаеш да го спреш напълно или да продължиш да се подсилваш по малко с него, защото въглехидратите са нужни, особено при трениращите хора. УСПЕХ! И пак ти повтарям, не го спирай рязко, изведнъж! Това е пагубно за организма като цяло!

7.   Има дори веган културисти. Просто потърси vegan bodybuilding в google.

8.   "Вегетарианизъм" - много добре казано! Прилича на болест, каквото си е всъщност...

9.   аз не, но ако си набавяш протеина на ден колко ти е нужно що пък да отслабнеш?
не съм сигурен, но според мен няма да отслабнеш все пак просто трябва да си набавяш мазнинин протеини и въглехидрати според целите ти, а тва, че спираш месото не значи, че немое си набавиш от други храни за макронутриентите.
До колкото знам в месето като цяло има най-много креатин, но въпреки това е в доста малко количество. Просто добавките тук ще ти помогнат.
Успех и прави квото искаш все пак ако ще ми ставаш бодибилдър спорд мен няма как да стани но едвали иначе ще имаш проблеми ;)
аз лично преди бях много гнуслив въобще не вкусвах месо.. ама от както започна хда ходя на фитнес и особено когато започнах да тренирам с тежки базови упражнения само месото ме насищаше и така започнах :D да ям яко... Успех... пробвай и виж! но според мен няма да има пробелми

10.   Имаше една приказка: по-добре да живееш болен отколкото да умреш здрав. Стига сте се мъчили бе хора. Аз си хапвам от всичко, не спортувам и съм 56килограма. Изглеждам супер и ми е кеф, че си угаждам на душата. Колкото и да внимавате какво ядете, колкото и да спортувате.. 150 години няма да доживеете нали сте наясно?

11.   Месото в повечето случаи изобщо не е месо. Ям всяка седмица поне по един път риба салати с риба тон. Всеки месец по един два дена пилешко и/или свинско. Яйца между 10-20 на седмица. Прясно мляко никога, кисело по-може. Закуската всеки ден по половин кило плодове главно банани. Идеята е да се чувствам постоянно в перфектно, а не да ми е тежко или отпаднало. Пълен вегетарианец или веган трудно да стана главно заради: морските дарове, яйцата и меда

12.   Номер 10 по тази логика да си караме свинки по улиците и изобщо да не си помръдваме пръста за нищо. Защото, разбираш ли, няма да доживеем 150 години. Ами дай тогава да се излежаваме по цял ден, да не учим, да не спортуваме, да не ходим на работа и т. н.
Все пак живеем този живот за да учим нови неща и да постигаме нещо. :)

13.   Не ви ли писва да ръсите простотии? И най-изтъркания лаф, че вегетарианците "убивали" растения, които са живи същества. Имате много сериозен проблем, щом изобщо сравнявате това да откъснеш един домат/краставица с това да убиеш животно. Колкото до автора, евала пич. Аз лично така и не успях да спра месото напълно, но ако имаш волята да изтърпиш първитe 1-2 месеца, няма да имаш кой знае какви проблеми. Успех!

14.   Напълно съм съгласна с номер 6. Най-голямата грешка, която можеш да направиш, е да спреш всякакво месо изведнъж. Аз в момента съм вегетарианка, но когато започнах, редувах дните - днес ям месо, утре не. Така постепенно намалявах дните, в които консумирам месо, докато накрая го спрях напълно. Тъй като аз също се занимавам със спорт, в началото ще бъде трудно - най-вече няма да имаш толкова енергия. Например моите резултати паднаха доста в първите седмици, но след това всичко си дойде на мястото. В дългосрочен план, след като свикнеш, определено няма да имаш никакви проблеми, въпроса е да преодолееш първите 1-2 месеца. Успех!

16.   Щом има модели, фитнес инструктори и т. н, които са вегетарианци, че дори и вегани, значи е напълно възможно. Аз вярвам, че щом 1 човек е постигнал определено нещо, тогава всички останали могат, стига да имат воля. Успех!

17.   До 10:
Не до това колко ние ще живеем, а по- точно е колко месеци вместо години живеят животните заради човека. Средната продължителност на овце, кокошки е около 10 години. При кравата може и да е 20 години. А тези, които се отглеждат, за да се убият колко живеят? Може би месеци. И те заслужават живота колкото нас. Животът е твърде кратък, нека не правим този на останалите живи същества още по-кратък.