Споделена история от Здраве

Стафилококова инфекция, която тръгна по скалпа
Преди 3 години ми поставиха диагноза стафилококова инфекция в носа.

Казаха ми, не се лекува и така стоях, докато тази година заради грешки, които допуснах си заразих главата.
Започнаха да ми излизат гнойни пъпки, които ме болят. Ходих на кожен лекар, изписа ми антибиотици и крем, изпих си антибиотиците, мазах се с Бактробан, почти нямаше ефект.
Отидох при друг лекар, изписа ми едно синьо лекарство, както и Гентамицин крем и бирена мая, с гентамицина повече ефект има май, но пак, изчезнат от едно място, появяват се на друго. Спирт въобще не помага за тази бактерия, дори подпомага развитието й, живее и в солени води също.
Не се мажа с това синьото, защото цапа адски много, трудно се маха после.
Иначе докторите не ми взеха секрет от главата за да потвърдят, че е стафилококи, но бяха сигурни уж, предвид факта, че често имали подобни случаи, и че аз съм я имал в носа.

За жалост взе да плъзва и по лицето ми, гнойни пъпчици, като заразстнат остава лилав белег, зле е ситуацията, защото тая гадост е заразна. Срам ме е да се показвам вече.

Питам ви тук, какво ви е помогнала, какво да правя, защото не се излекувам и не се.

Коментари

1.   Отиди при накой читав УНГ лекар и настоявай да ти вземат секрет от носа, за да се изследва микробиологично. Стафилококите, като всяка една бактерия, се повлияват от антибиотично лечение, но никой тук не може да ти каже, дали са стафилококи или не, преди да отидеш на лекар. По принцип, гнойните пъпки по лицето са пълни със стафилококи, така че, е нормално лекарите да мислят, че се касае за точно това на лицето ти. Не пишеш на каква възраст си, защото, ако си в тийнейджърска възраст, е нормално да имаш акне. Всяка една инфекция, лекувана правилно и на време се оправя напълно, но не е нормално да стоиш с евентуална бактериална инфекция в носа цели 3 години.

2.   масло от чаено дърво или кокосово е последното, което четох от английски сайтове, също и цинк.. И всякакъв друг тип масла пробвай.. , също и ментов чай и различни подправки.. , защото действат и антивирусно..

3.   Бирена мая!
Ако можеш да си намериш "жива" от някя бирена фабрика е най добре! Трябва да се държи в хладилник и всяка сутрин да пиеш по една чаена лъжичка.
Ако няма от къде да намериш течна, става и тази на хапчета - има я във всяка аптека. 60 хапчета са към 6 - 7 лева и де пият по 2 или 3 три пъти на ден.
Доста помага да се ограничат ефектите от инфекцията, но не я лекува изцяло!