Споделена история от Здраве

Целулит
Здравейте!
Момиче на 14г съм и имам един малък проблем,но ако не взема някакви мерки може да стане доста сериозен.От известно време забелязвам,че имам целулит по бедрата.Забеляpва се когато съм седнала,кагато съм си кръстосала краката.Висока съм 1.70м,теглото ми е 54кг.Изкрено Ви моля дайте ми някакви съвети.Ако мислите че някаква диета би могла да ми помогне препоръчайте ми нещо.Знаете ли някакви ефектни упражнения,защото нямам време да правя дълги разходки,а и града в който живея е прекалено малък и няма много места за тичане и т.н! МОЛЯ ВИ дайте ми някакви съвети,отчаяна съм :(

Коментари

1.   Целулитът е трудно преодолимо нещо,особено ако кожата ти не е толкова еластична т.е. си предразположена.Истината е в движението,разбери,дори и да нямаш толкова време,навсякъде,където ходиш из града ходи пеша,движи се,само така ще се махне.Без движение никакви мазила не помагат!Те са само помощни средства,напр,хубаво е CELLULENE на "АБОКА"-сироп и крем,има го в аптеките,около 35 лв е
Ева

2.   МИ виж сега именно заради тъпите ти диети ти и другите глуповати момичета сте на това дередже.Целулит се появява и заради недостиг на витамини и важни хранителни вечества.Ама какво ли ти обяснявам като ти си знаеш - диета значи глад по цял ден само на вечеря една пица или две филии лютеница.И после имам целулит какво да правя?Ми нищо отиде коня в реката.Няма връщане за 99% от момичетата.Дръгливи с целулит заради глупостта си и все това дебела съм дебела съм.От красиви момичета се превръщате в кльощи с целулит.1,70 54кг не ми се вижда нормално май е под нормата(на нормалните хора де не на болшинството дето смята дръгливо = красиво)
И една тайна да ти издам разходки ли?Не пот, пот трябва да се лее с разходка нищо няма да стане.И добра храна.Ама я зарежи храненето е пагубно за дръгливото тяло.

3.   Клякания!

4.   Много сте заядливи всичките! Момичето е на 14 за Бога, аз като бях на 14 не знаех какво означава целулит. Авторке, храни се редовно и разнообразно с т.н. чиста храна - сурови плодове и заленчуци, леко печено /задушено/ варено месо, умерено количесто млечни продукти, понякога сурови ядки и пий много вода - поне по 1,5 -2л. на ден (не газирани и подсладени напитки, а чиста водичка). Избягвай тестени, пържени и сладки храни. Вместо баничка,, яж сандвич с пълнозърнест хляб и извара; вместо вафличка-шепа лешници или бадеми, вместо тортичка-филийка с мед или плодова салата, или настъргана ябълка с орехи и канела, или кисело мляко с лъжичка мед...имаш огромен избор здравословни възможности.
Другото е редовно движение, по възможност джогинг или бърз ход на пътеката в някой фитнес.

5.   Ей, номер 2 ! Я се успокой! Не се прави, че много знаеш, защото изобщо това не е причината за поява на целолит!
Мила, не се притеснявай, едва ли е толкова зле. Вече всяко второ момиче има целолит, аз също имам, а съм "кожа и кости" :D Не е защото си дебела и пр. Просто намери начин да спортуваш и най-важното- пий много вода!

Мег*

6.   Автор
№1,4,5, много Ви благодаря за съветите и за това,че изказахте своето мнение!Ще направя това което ме посъветвахте.

Ако някой друг има мнение по въпроса моля да го сподели! :)

7.   Я ти ми кажи от какво се получава целулит номер5.А освен заблудите с храненето и много тясните панталони също причиняват целулит.

8.   http://vbox7.com/play:a4646b64

9.   Дали помагат процедурите с утайка от кафе?